Noworoczne porządki w szafach

Podobno od przybytku głowa nie boli…  Czasami jednak nadmiar staje się prawdziwym problemem i powoduje bałagan. Zapanujemy nad nim wraz z noworocznymi porządkami, wystarczy do tego kilka prostych zasad.

Ogranicz i poukładaj

Koniec roku, czas między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem. Cały dom już lśni, a przy okazji dokładnie przejrzeliśmy garderobę. I okazuje się, że o wielu rzeczach już nie pamiętamy. Leżą głęboko w czeluściach szafy, upchnięte i przechowywane w nieodpowiedni sposób. Nieużywane, wolno tam niszczeją. Czas zatem na opanowanie garderoby. Zbędne rzeczy możemy sprzedać, co ułatwią różnego rodzaju aplikacje i platformy. Dobrym pomysłem jest również rozdanie ich znajomym lub potrzebującym. Na nasz stosunek do ubrań może wpłynąć także sposób w jaki je przechowujemy. Równo odwieszone i poukładane są dostępne na wyciągnięcie ręki, więc łatwiej z nich korzystamy. Dobrze zorganizowane przechowywanie sprzyja również żywotności rzeczy.

Wszystko w jednym miejscu i na swoim miejscu

Komplet ubrań, buty, bielizna, różnego rodzaju dodatki i biżuteria w jednym miejscu. Tylko jeden duży mebel, który to wszystko pomieści i uporządkuje – da nam komfort tego, by sprawnie i szybko ubrać się od stóp do głów. Jednak, żeby tak się stało potrzebny jest indywidualnie zaprojektowany na wymiar mebel. W tego rodzaju spersonalizowanych rozwiązaniach specjalizuje się marka Raumplus. I niezależnie od tego czy na przechowywanie możemy przeznaczyć osobne pomieszczenie, niewielką wnękę czy tylko jedną ścianę pokoju. Również trudne do zabudowania miejsca nie stanowią problemu, a należą do nich skosy na poddaszu czy pod schodami, ściany, które nie zbiegają się pod kątem 90 stopni lub bardzo wąskie wnęki.

Trwałość na lata

Dziś najważniejszym kryterium wyboru nowych mebli staje się jakość, trwałość i bezpieczeństwo produktów. Zagwarantuje je legendarna niemiecka jakość Raumplus. Regały skonstruowane są na bazie aluminiowych stabilnych profili lub płyt, których powierzchnie wykończone są odpornymi, wielowarstwowymi laminatami. Stabilne drzwi przesuwne wyposażone są w protektory zapobiegające wypadnięciu skrzydła z szyny, a wytrzymałość rolek obliczona jest na 10 lat. Do wyboru mamy również bardzo popularne drzwi uchylne, które dają efekt szafy-witryny. Ich skrzydła mają jedynie dwa zawiasy, które ukryte są w wieńcu szafy, a przez to niewidoczne i eleganckie.

Od dłuższego czasu staje się jasne, że powinniśmy zmienić nasze nawyki zakupowe. Odrzucając przelotne mody i sztucznie wykreowane trendy możemy bardziej skupić się na jakości. I bez względu czy dotyczy to ubrań czy mebli, zyskujemy pewność, że wyjdzie to na dobre nam, jak i plancie, na której żyjemy. www.raumplus.com