“Pływający dom” Griffnera, zaprojektowany przez Studio F. A. Porsche oraz luksusowe łazienki Duravit

– Współpraca między austriackim ekspertem w dziedzinie konstrukcji drewnianych Griffner i Studiem F. A. Porsche

– Ekskluzywny projekt łazienki spełniający najwyższe standardy

– Seria łazienkowa Qatego: oszczędne przedmioty łazienkowe inspirowane naturą

– Wykorzystanie zrównoważonych materiałów

– Projekt dla nowoczesnego życia z pełnowymiarowymi oknami

Domy prefabrykowane z architektonicznym zacięciem?

Zaprojektowany przez Studio F. A. Porsche i dostarczony przez eksperta w dziedzinie budownictwa drewnianego z Kärnten, firmę Griffner, “Floating House” udowadnia, że prefabrykowane budynki mogą iść w parze z unikalnym projektem mieszkaniowym na najwyższym poziomie. “Pływający dom” łączy w sobie wizjonerski design i przyszłościową architekturę, obiecując ostatnie słowo w zdrowym środowisku życia” – powiedział Georg C. Niedersüß, właściciel firmy Griffner. Producent prefabrykowanych konstrukcji wykorzystuje wyłącznie autentyczne i zrównoważone materiały najwyższej jakości, takie jak szkło i regionalne drewno.

Pływający: projekt i wybrane materiały nadają temu luksusowemu prefabrykowanemu budynkowi pływający wygląd. (Źródło zdjęcia: GRIFFNER & Jorj Konstantino)

Konsekwentna filozofia projektowania znajduje również odzwierciedlenie w łazienkach, które są wyposażone w asortyment łazienkowy Duravit Qatego, zaprojektowany przez Studio F. A. Porsche.

Zestaw łazienkowy w swojej klasie

Pełnowymiarowe szklane drzwi umiejętnie łączą pełną światła dziennego główną łazienkę z sypialnią, tworząc całość. Jasne drewniane podłogi i marmurowe płytki ścienne podkreślają naturalną i spokojną atmosferę. Eleganckie rozwiązanie strefy mycia z serii Qatego oferuje dużo miejsca do przechowywania dzięki łagodnemu rantowi umywalki nadblatowej i praktycznej wnęce w szafce podumywalkowej. Lustra z serii L-Cube zapewniają optymalne oświetlenie, a seria baterii Wave i akcesoria Starck T uzupełniają strefę mycia i tworzą przestrzeń dla indywidualnych opcji.

Otwarte: wnętrze zachwyca przytulnym, ale nowoczesnym designem i wysokością pomieszczeń do 5,85 metra. (Źródło zdjęcia: GRIFFNER & Jorj Konstantino)
Harmonia: naturalne odcienie i materiały, takie jak wysokiej jakości drewno, tworzą scenę dla współczesnego stylu wyposażenia w pływającym domu. (Źródło zdjęcia: GRIFFNER & Jorj Konstantino)

 

Niepowtarzalny język designu Porsche

Ciągłe listwy elewacyjne wraz z czarnymi szklanymi płytkami otaczającymi cały parter uosabiając wyrafinowaną estetykę Floating House. Jak zwykle w przypadku Studio F. A. Porsche, nacisk położono na funkcjonalność: na przykład pas światła między piętrami zapewnia oświetlenie i sprawia wrażenie, że budynek unosi się w powietrzu. “Dla nas design nigdy nie polega tylko na estetyce, ale zawsze na treści” – wyjaśnił Thomas Hüttel, dyrektor projektowy studia. Szereg designerskich przedmiotów zaprojektowanych przez Studio F. A. Porsche nadaje wnętrzu domu ostateczny kształt i dopełnia  wrażenia nowoczesnej konstrukcji.

Refuge: holistyczne wyposażenie łazienkowe firmy Duravit podkreśla naturalną atmosferę w głównej łazience. Umywalka, meble i wanna pochodzą z serii Qatego firmy Studio F. A. Porsche. (Źródło zdjęcia: GRIFFNER & Jorj Konstantino)
Stylowe akcenty: wykończeniem łazienki są akcesoria Starck T i baterie Wave ze stali szlachetnej szczotkowanej. (Źródło zdjęcia: GRIFFNER & Jorj Konstantino)
Zespół projektowy: na górnym piętrze zastosowano serie Vitrium, Zencha i Tulum. Strefa mycia obejmuje umywalkę z odlewu mineralnego Vitrium z szafką podumywalkową, jednouchwytową baterię umywalkową Tulum i lustro Zencha z podświetleniem. (Źródło zdjęcia: GRIFFNER & Jorj Konstantino)

Infobox:

– Cena: od 6 500 euro za metr kwadratowy

– Minimalny rozmiar: 180 metrów kwadratowych

– Więcej informacji na stronie: www.griffner.com/floating-house

Więcej produktów Duravit:

– Umywalki: Umywalka Vitrium z odlewu mineralnego c-bonded, z szafką podumywalkową

– Lustra: Zencha i L-Cube

– Baterie: Wave XL, Tulum M, ShowerSystem Shelf 1050

– Akcesoria: Starck T

– Prysznic-toaleta: SensoWash® Starck f Lite

Strefa dobrego samopoczucia: elegancka konsola z naturalnego kamienia, w tym umywalka nadblatowa z serii Qatego, prysznic-toaleta SensoWash® Starck f oraz system prysznicowy w kolorze czarny mat zapewniają maksymalny komfort. (Źródło zdjęcia: GRIFFNER & Jorj Konstantino)