Łazienka prosta, lecz niebanalna z kolekcją modułową Flou od Defry

Design mebli łazienkowych nie musi być banalny. Udowadnia to kolekcja mebli modułowych Flou polskiej marki Defra.  Meble z tej serii to ciekawa alternatywa dla prostych białych szafek, które wciąż dominują we współczesnych łazienkach. Walory aranżacyjne rosną, jeśli dodać do tego, że są to meble modułowe, które można dowolnie zestawiać.

MAŁE ŚRODKI – WIELKI EFEKT

Meble z kolekcji Flou utrzymano w oszczędnej, minimalistycznej stylistyce, a mimo to, już na pierwszy rzut oka przykuwają uwagę. Wszystko za sprawą fantazyjnie wkomponowanych uchwytów. Ich opływowa forma gładko łączy się z frontami szafek, tworząc efekt harmonii i spójności. Stonowana kolorystyka w odcieniach białego połysku lub szarego matu dodatkowo podkreśla optyczną lekkość i delikatność brył, i doskonale komponuje się z dostępnymi w kolekcji blatami laminowanymi lub kompozytowymi o różnych kolorach. Tak subtelna stylistyka mebli sprawia, że kolekcja Flou odnajdzie się w każdej nowoczesnej aranżacji, a szczególnie w łazienkach inspirowanych modnym teraz stylem skandynawskim i boho.

NOWA FUNKCJONALNOŚĆ

Modułowość kolekcji Flou pozwala na niemal nieograniczoną możliwość skomponowania własnej zabudowy z kilkudziesięciu dostępnych elementów. Meble te pochodzą z serii Defra Compose Collection. By ułatwić tworzenie autorskich zestawów,  pogrupowano je według wymiarów. Wybierając zatem szafki z tej samej grupy wymiarowej, mamy pewność, że idealnie będą do siebie pasować. A wybór jest naprawdę szeroki – w ofercie są szafki podumywalkowe, szafki pod montaż blatów, wąskie słupki, szafki wyposażone w kosz na bieliznę oraz kilka rodzajów dedykowanych umywalek. Z tak wybranych elementów stworzymy pojemne szafy albo ciąg funkcjonalnych szafek podumywalkowych – możliwości jest wiele. Zabudowę warto uzupełnić o użyteczne blaty, które zapewnią dodatkową przestrzeń do przechowywania podręcznych przyborów. Dostępne są zarówno odporne na wilgoć blaty laminowane, jak i konglomeratowe z liniii Defra Minerals, które odznaczają się wyjątkową trwałością.

SPRYTNE ROZWIĄZANIA

Kolekcja Flou to także szereg przemyślanych rozwiązań, które wznoszą komfort użytkowania mebli na nowy poziom. System cichego domykania drzwi i szuflad DefraSoftClose wyciszy nawet największy poranny harmider. Dodatkowo, szuflady z tej kolekcji wyposażono w wąskie prowadnice DefraSlim. Dzięki temu pomieszczą więcej łazienkowych akcesoriów, a praktyczny organizer DefraIn w pomoże je wszystkie łatwo uporządkować. Jeśli łazienka służy również za domową pralnię, nieocenionym sprzymierzeńcem w utrzymaniu porządku będzie zintegrowany z szafką pojemny kosz na brudną bieliznę. Na uwagę zasługuje też trwałość mebli, która nie ustępuje ich funkcjonalności. Wykonano je z mocnej płyty MDF i zabezpieczono wysokiej jakości światłoutrwardzalnym lakierem. Pokrywa on również wnętrza szuflad i szafek, co pomaga utrzymać je w czystości. Tego typu powłoka chroni przed wilgocią i promieniowaniem UV, a także przed innymi szkodliwymi warunkami łazienkowymi, na które codziennie będą narażone nasze meble.