Miejsce na prezenty. Praktyczne rozwiązania na drobiazgi

Mogą być od Gwiazdki, Mikołaja, Dziadka Mroza, męża lub mamy. Nieważne, kto przynosi prezenty, trzeba na nie przygotować miejsce. Wyjątkowy zegarek, elegancki naszyjnik, ciepły szalik czy ręcznie robiony sweter nie może ot tak potem leżeć sobie w szufladzie. Eksperci marki Komandor podpowiadają, jak eksponować i bezpiecznie przechowywać nowe skarby.

Funkcjonalna szafa czy garderoba to nie tylko dobrze zorganizowana przestrzeń. To także szuflady i półki przygotowane na napływ nowych drobiazgów, jakie dostajemy pod choinkę, na urodziny czy z innych okazji. Dobrze przemyślane dodatki meblowe pozwolą szybko i łatwo znaleźć to, czego szukamy. Pomagają też zadbać o odzież i przedłużą jej żywotność, a dobrej jakości krawaty, apaszki, szale, buty czy swetry wymagają szczególnej uwagi. Z kolei biżuteria cieszy oko samą swoją obecnością, dlatego zadbajmy o jej odpowiednią ekspozycję.

Dobrze zorganizowani

W uporządkowaniu drobiazgów bardzo pomocne będą przemyślane i dopracowane akcesoria meblowe. Rozwiązania z rodziny Mocca od marki Komandor to pakiet 10 drobnych innowacji, którymi można wyposażyć szafę albo garderobę – są montowane na stabilnej, zamkniętej aluminiowej ramie z możliwością regulacji szerokości. Zastosowanie prowadnic typu quadro z mechanizmem soft-close sprawia, że wszystkie elementy działają płynnie i cicho. Poszczególne akcesoria są wykonane z dobrej jakości materiałów przystosowanych do konkretnych zadań. Na przykład przewiewny, ażurowy, ratanowy kosz PVC zapewni dłuższą świeżość ubrań i tekstyliów. Idealnie sprawdzi się do przechowywania szalików, rękawiczek czy ciepłych swetrów.

Wielbiciele krawatów, apaszek czy pasków na pewno ucieszą się, jeśli w prezencie otrzymają kolejną ozdobę z dobrej jakości skóry, grenadyny czy kaszmiru. Prawdziwym elegantom nigdy za mało takich dodatków. Swoją kolekcję najlepiej przechowywać w specjalnie przygotowanych szufladach, w których każdy element ma własne miejsce. W realizacji tego zadania pomogą odpowiednie organizery z otwartymi lub zamykanymi przestrzeniami. Na krawaty z lnu czy inne dodatki, które się bardziej gniotą, lepszym rozwiązaniem będzie dedykowany wieszak mocowany wewnątrz albo z boku szafy. Wieszak Mocca od Komandora można swobodnie wysuwać, dzięki czemu korzystanie z niego będzie bardzo wygodne nawet w wąskich meblach.

Z kolei panie, które kolekcjonują torby, docenią możliwość wygodnego ich przechowywania w szafie. W ofercie marki dostępne są dwa dedykowane do toreb modele wieszaków – chromowany, montowany pionowo wewnątrz szafy oraz mobilny, do umieszczenia na drążku. To drugie rozwiązanie pozwoli wydzielić miejsce na nowe torebki w już istniejącej szafie. Nic nie zastąpi jednak specjalnej szklanej gabloty, w której kolekcja torebek będzie wyglądała jak w najlepszym paryskim butiku.

Wszystko ma swoje miejsce

Biżuteria cieszyć będzie oko, jeśli wyeksponujemy ją na stojaku czy w specjalnych, szklanych i oświetlonych pojemnikach na otwartej półce. Jeśli nie chcemy kosztowności zostawiać na widoku, to najlepszym sposobem na przechowywanie będą wielofunkcyjne szuflady. W kolekcji Mocca znajdziemy przemyślane, wyściełane miękkim materiałem przegródki, którymi możemy wydzielić miejsce na zegarki, wisiorki czy pierścionki. Taka szuflada będzie naszą prywatną jubilerską gablotą, z której możemy wybierać ozdoby idealne na daną chwilę.

Z kolei miękki wkład pozwoli zabezpieczyć delikatniejsze i wymagające troski przedmioty. Komandor oferuje specjalny organizer z pianką Eva, z flockowym wykończeniem imitującym atłas. Różnej wielkości przegródki pozwolą uporządkować domowe skarby i otrzymane prezenty zabezpieczając je przed zarysowaniami. W ofercie dostępne są trzy modele wkładów o wymiarach 600×450 mm, które różnią się wewnętrznym układem. To rozwiązanie polecane jest do szuflad z pełnym wysuwem, dzięki czemu będziemy mieli łatwy dostęp do pełnej zawartości schowka, a mieniące się pierścionki, bransoletki czy zegarki zyskają wyjątkową oprawę.

Sezamie otwórz się

Z myślą o zabezpieczeniu cennej biżuterii warto garderobę wyposażyć w szufladę sejf. Marka Komandor oferuje rozwiązanie o wymiarach 564x400x150 mm i w całości wykonane ze stali. Dzięki wbudowanemu zamkowi elektronicznemu mamy gwarancję, że nikt niepowołany nie dostanie się do naszych rodowych skarbów.

Sejf i inne schowki mogą być zamontowane zarówno w zabudowie stałej, jak też – jeśli garderoba jest wystarczająco obszerna – w wyspie. Portfele, okulary, drobne ozdoby czy perfumy to jedne z najpopularniejszych prezentów gwiazdkowych, a małe szuflady czy przemyślane schowki wyspy mogą być idealnym miejscem na ich przechowywanie. Projektanci wnętrz i właściciele domów coraz chętniej wybierają takie rozwiązanie. Wyspa nie tylko pozwala wygodnie przechowywać drobne rzeczy osobiste, ale też jest ozdobą garderoby. Dobrze zaprojektowany, ulokowany centralnie mebel jest wyjątkową strefą ekspozycyjną. Przeszklone elementy w górnej części czy czoła szuflad nadają konstrukcji lekkości. Obszerny blat pozwala łatwo porównywać oraz wybierać spośród zgromadzonych w gablocie kosztowności. Warto też w szufladach na drobiazgi i akcesoria zastosować wewnętrznie podświetlenie, tak by lampki zapalały się samoczynnie w momencie wysuwania schowka. To pozwoli nam przebierać w zawartości bez potrzeby korzystania ze światła górnego.

Prezenty, które otrzymujemy, będą nam sprawiać o wiele więcej radości, gdy będziemy z nich korzystać. Odpowiednia ekspozycja i łatwy dostęp zachęcą do częstszego sięgania po zgromadzone w szafie czy garderobie bogactwa. Warto mieć je pod ręką.