Żywe barwy tradycji Bożego Narodzenia
Wybieramy modne ozdoby choinkowe w czterech stylach

Boże Narodzenie to święto tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Niemniej każdego roku na plan pierwszy wysuwają się inne wątki, a i kolejne generacje wnoszą w to wielkie dziedzictwo swój wkład. Pieczołowicie przechowywane ozdoby choinkowe po dziadkach też przecież kiedyś były zupełnie nowe. Aby pomóc w stworzeniu przyszłych pamiątek rodzinnych – cennych nośników najpiękniejszych wspomnień – przygotowaliśmy cztery inspirujące kolekcje.

Bez wątpienia każdy, kto zagląda do magazynów i serwisów internetowych poświęconych pięknym wnętrzom, kocha – jak my – modne kolory i wzory, nowe propozycje mebli, dodatków czy tkanin. A jednocześnie ma swoje ulubione rzeczy z dłuższą metryką, może posiadane od dziecka lub odziedziczone po bliskich, a może upolowane na aukcji czy wypatrzone na bazarze staroci.

Every home has a story, każdy dom na swoją historię. Nie bez powodu właśnie te słowa stały się mottem Miloo Home podkreśla Edyta Liberacka, product managerka marki. – My w Miloo Home mamy świadomość, że każda rodzinna pamiątka była kiedyś modną nowinką. Skoro dzisiejsze wyroby mają szansę zyskać taki status w przyszłości, dokładamy starań, by były użyteczne, trwałe i po prostu piękne. A w kolekcjach ozdób bożonarodzeniowych łączymy dawne, klasyczne wzory z innowacjami również technologicznymi. Tak aby na równi zachwycać najmłodszych i budzić dziecko nawet w najdojrzalszych wiekiem seniorach – dodaje.

Edyta Liberacka zachęca wobec tego, aby domową kolekcję ozdób choinkowych nie tylko pieczołowicie przechowywać, ale też sukcesywnie uzupełniać o nowe modele. Po to, by nasze dzieci i wnuki mogły potem patrzeć na bombki i zabawki z tym samym sentymentem, z jakim my spoglądamy na ozdoby z okresu PRL-u, a może nawet starsze.

A z drugiej strony, obfity i różnorodny zespół ozdób ułatwi aranżowanie dekoracji świątecznych każdego roku w inny, ale równie modny sposób. Trendy przecież, jak wiemy, wracają. Dzisiejsze nowości za kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt lat też z pewnością znajdą się ponownie na czele designerskiej awangardy. To więc po prostu… bardzo dobra inwestycja.

Na tegoroczne święta projektanci marki Miloo Home przygotowali 4 wspaniałe kolekcje, w których każdy znajdzie coś dla siebie – kolor, kształt, sposób dekoracji, czy szerzej: stylistykę i aurę. Czym wyróżnia się każda z nich?

Magic Snowy Moments. Tak, te święta będą białe!

Oto sposób, by spełnić marzenie o Bożym Narodzeniu oprószonym śniegiem i skrzącym się od szronu – nawet jeśli pogoda nie dopisze. Na czym polega ta świąteczna magia? Sekret tkwi w chłodnej palecie barw: bieli, błękitach, srebrze ale również zgaszonym złocie oraz brązie taupe. – To ważny kontrapunkt. Bez niego dekoracja mogłaby tchnąć nadmiernym chłodem – przestrzega Monika Bielska, dyrektor kreatywna marki.

Wiele niezbędnego również w takiej aranżacji ciepła wnoszą misterne dekoracje bombek, figurek i ozdobnych zawieszek, dostępnych tu w niezliczonych wzorach. Być może najbardziej oryginalne są tu ozdoby transparentne. Jedne wyglądają jak wykonane z lodu, w innych wydaje się zawsze padać śnieg. Prawdziwa świąteczna magia!

Royal Glow. Niech złoto rozbłyśnie z całą mocą

Świąteczna elegancja niejedno ma imię, jednak tu podsuwamy wariant zupełnie niebanalny – oparty na królewskim zestawieniu pełnego blasku złota z głęboką czernią. Ten szykowny duet dodatkowo wzbogacają wytworne zdobienia bombek już nie tylko malowanych, ale także wytłaczanych, a nawet… haftowanych! Oto unikatowe rozwiązanie i gotowa anegdota.

W tej kolekcji wyjątkowo wyraziście łączą się dawne i zupełnie nowe inspiracje. Z jednej strony mamy tu klasyczne bombki z imponującymi chwostami, staroświeckie sople i bączki oraz ponadczasowe gwiazdki. A z drugiej – świetliste ozdoby, jakie mogły powstać dopiero za sprawą rozwinięcia technologii LED – zwraca uwagę Monika Bielska. Od jednych i od drugich bije iście królewski splendor. Tak przeszłość łączy się z przyszłością.

The Mistery Moments. „Wśród wyblakłych przeźroczy…”

Jaką barwę ma melancholia? Jedni może wskażą na sepię starych fotografii, inni z kolei na błękit – kolor, który dał nazwę bluesowi. Bez wątpienia natomiast wszyscy przywołają odcienie delikatne, rozmyte, złagodzone przez upływ czasu. I właśnie z tego rodzaju palet czerpali autorzy kolekcji The Mistery Moments.

Znajdziemy tu nastrojowy, tajemniczy dialog głębokich odcieni błękitu oraz złota, beżów, brązu i miedzi. Fantazyjne ozdoby mają w sobie pewien staroświecki urok, który dziś zachwyca dzieci tak samo jak przed stuleciem, a także niezwykle skutecznie budzi dziecko w dorosłym – podkreśla z uśmiechem Edyta Liberacka. Mowa o bombkach zdobionych cyrkoniami, marmurkowych łezkach czy bączkach-sopelkach. Bez wątpienia zachwycą wszystkie pokolenia rodziny!

The Story of Candy Moments. Witamy w sklepie ze słodkościami!

Kto choćby raz nie marzył o świętach w oprawie jak z „Kevina samego w domu”? Na co dzień można być minimalistą, wielbicielem scandi albo zwolennikiem loftowej surowości, jednak… anglosaskie Boże Narodzenie ma zniewalający czar. A kolekcja Story of Candy Moments pomoże każdemu wykreować go we własnym domu.

Wbrew pozorom polskie tradycje są tu świetnym puntem wyjścia. My też na święta sięgamy po dekoracje w kolorach czerwieni, zieleni, bieli i złota – zauważa Edyta Liberacka. – Jeśli do tego dodamy trochę koloru niebieskiego, a bombki połączymy z cukrowymi laskami, figurkami żołnierzy czy dziadków do orzechów, zaaranżujemy święta jak z filmu – dodaje. Kto więc chce zafundować bliskim te wyjątkowe wrażenia, w kolekcji Story of Candy Moments znajdzie wszystko, co potrzebne.

Cztery najnowsze kolekcje ponadczasowych ozdób choinowych – a także wiele wspaniałych wnętrzarskich pomysłów na prezenty! – czekają w salonach stacjonarnych Miloo Home oraz na www.miloohome.pl

*********

Miloo Home to ekskluzywna marka oferująca designerskie meble i akcesoria do domu i ogrodu. W swojej ofercie posiada zarówno kolekcje nowoczesne, klasyczne, jak również industrialne. Każda z nich, stworzona zgodnie z aktualnymi trendami, charakteryzuje się nie tylko doskonałym wzornictwem, lecz także najwyższą jakością wykonania. Salony Miloo Home zlokalizowane są w największych miastach w całej Polsce. Marka prowadzi również sprzedaż online na www.miloohome.pl.