Zmienia marzenia w rzeczywistość. Nowa kolekcja tapet wodoodpornych marki Glamora

Marzysz o łazience, która przeniesie cię w inny, lepszy świat? Wolny od jesiennej mżawki, zimowej zawieruchy, problemów i obaw współczesnego świata? Pragniesz łazienki, która pomoże ci ukoić zmysły, zrelaksować ciało, uspokoić myśli? Styliści sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home do jej wykończenia polecają wodoodporne grafiki wielkoformatowe włoskiej marki Glamora. Panie i Panowie, poznajcie kolekcję XI w wykończeniu GlamFusion!

Podróż do pięknego świata

Projektanci marki Glamora przyznają, że inspiracją do powstania kolekcji XI w wersji GlamFusion była olśniewająca śródziemnomorska przyroda i architektura błękitnej wyspy Capri. Tapety utrzymane w jasnej kolorystyce, takie jak Memoria czy Crono, przypominają ściany śródziemnomorskich wapiennych domów od lat niezmiennie przycupniętych na nadmorskich stokach. Zdobią je roślinne motywy odwzorowane w konwencji malarstwa iluzjonistycznego – trompe l’oeil. Dominują delikatne gałązki, trawy, liście, odwzorowane tak znakomicie, jakby naprawdę kołysały się na wiejącym znad Morza Tyrreńskiego ciepłym wietrze. Spragnieni intensywniejszych barw i wyraźniejszych faktur z pewnością wybiorą zanurzone w morskich głębinach tapety Anacapri i Azur utrzymane w kobaltowej, tak właściwej dla estetyki śródziemnomorskiej tonacji. Tym, którzy przedkładają abstrakcję i geometrię nad motywy roślinne przypadną do gustu tapety ozdobione prostymi rysunkami (Fontelina, Caractere), które wyglądają jakby zostały podpatrzone w licznych jaskiniach wyspy.

Przyglądając się wzorom tapet z kolekcji XI GlamFusion dostępnej w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home dostrzeżemy nie tylko śródziemnomorskie inspiracje. Wprawne oko zobaczy szereg motywów, które przeniosą nas w eteryczny świat orientu. Jeśli pragniemy łazienki w klimacie ZEN, powinniśmy zwrócić uwagę na modele Alba i Spike wykorzystujące charakterystyczny rysunek bambusowych gałęzi i liści.

Efekt gwarantowany

Tapeta wielkoformatowa marki Glamora w łazience to gwarancja spektakularnego efektu, co do tego architekci wnętrz są nadzwyczaj zgodni. Wciąż stosunkowo rzadko spotykane tapety wodoodporne definiują styl pomieszczenia. Ich moc dekoracyjna jest tak wielka, że naprawdę niewiele więcej potrzeba, by uzyskać efekt „wow”. Tapety z kolekcji XI GlamFusion dostępne w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home, komponują się z prostymi, naturalnymi materiałami wykończeniowymi, które nie przyćmią w żaden sposób subtelnego uroku tapety. Styliści włoskiej marki zestawiają je z betonem, drewnem, wielkoformatowymi kaflami gresu i naturalnym kamieniem o delikatnym użyleniu. We wnętrzu łazienki, w której główną rolę gra tapeta z Glamory lepiej zapomnijmy o biżuteryjnym oświetleniu i wymyślnej armaturze łazienkowej. Niech kluczem doboru dodatków będą zawsze modne prostota formy i jakość wykończenia.

 

 

Woda kontra technologia

Tapety wodoodporne jako alternatywa dla płytek to świeży trend w aranżacjach łazienek.  Dopiero zaawansowana technologia taka jak wykorzystywana przy produkcji GlamFusion pozwoliła stworzyć kolekcję tapet, które będą naprawdę odporne, nie tylko na wilgoć, ale także i na bezpośredni kontakt z wodą, np. pod prysznicem lub w bezpośrednim sąsiedztwie umywalki. Opatentowana wodoodporna tapeta marki Glamora nie wymaga impregnacji przez instalatora. Łączy w sobie funkcje techniczne i wspaniały design. Stanowi doskonałe pokrycie ścian stykających się z wodą lub poddawanych intensywnym obciążeniom mechanicznym i chemicznym.

Kuchenne rewolucje

Kolekcja tapet wodoodpornych XI GlamFusion włoskiej marki Glamora polecana jest do pomieszczeń, w których pokryte nią ściany mają bezpośredni kontakt z wodą. Możemy więc cieszyć się ich urodą nie tylko w łazienkach, na basenach, czy w strefach SPA, lecz również i w kuchniach. Przy aranżacji wnętrza kuchni należy zwrócić jednak uwagę na rysunek. Czy da się go odpowiednio wykadrować, by uzyskać zadowalający efekt na przykład na wąskim pasie ściany najczęściej w kuchni chronionej – między blatem kuchennym, a szafkami wiszącymi. Dużo lepiej tapety z kolekcji XI GlamFusion będą wyglądały na całej wysokości ściany, np. przy stole lub nad kuchennym blatem, lecz bez wiszącej nad nim zabudowy i okapu – podkreślają architekci wnętrz współpracujący z Dekorian Home.