Współczesna, rodzinna łazienka zapewniająca dobre samopoczucie!

Kiedy przyszło do modernizacji trzydziestoletniej łazienki na poddaszu, młoda rodzina uwolniła swoją kreatywność. Motywem przewodnim w całej aranżacji jest harmonijna koncepcja kolorystyczna, która łączy ciepły, naturalny dąb z szarością i bielą. Właścicielka korzystając ze swojego doświadczenia zawodowego, sama zaprojektowała wymarzoną łazienkę.

Wszystko musiało być idealnie dopasowane, zapewniać dobre samopoczucie, a jednocześnie być absolutnie praktyczne. O precyzji planowania świadczy wiele funkcjonalnych i estetycznych detali: dodatkowy świetlik, który  wpuszcza światło do łazienki, pośrednio oświetlona wnęka na wąskim końcu wanny przyciąga wzrok, a zsyp na pranie prowadzi bezpośrednio do pomieszczenia gospodarczego bezpośrednio pod nim. Produkty i materiały zostały wybrane ze względu na ich ponadczasową i wyjątkową jakość. Duże, szare kafelki, podtynkowy prysznic, wanna Durasquare wykonana z DuraSolid® , biały tynk, jasnoszare meble, dwie umywalki, duże lustro na tle litego dębu. Dla pary, która przeprowadzała remont, ważne było, aby łazienka nie tylko dobrze sprawdzała się w życiu codziennym, ale również zapewniała dużo półek i miejsca do przechowywania. Na etapie planowania szybko stało się jasne, że miejsce mycia będzie musiało pozostać na długiej ścianie. Zaprojektowano dwie umywalki nablatowe Durasquare o efektownym kształcie, a przestrzeń pod nimi doskonale podzielona i zorganizowana została dzięki czterem szufladom z serii Brioso i praktycznemu systemowi organizacji wnętrza. W wysokich szafkach Brioso po lewej i prawej stronie znajdują się ręczniki i środki pielęgnacyjne. Bardzo szerokie lustro L-Cube sprawia, że ​​pomieszczenie wygląda na większe, a jednocześnie stanowi część koncepcji oświetlenia. Oprócz wbudowanych w sufit reflektorów punktowych,  można tworzyć różne nastroje świetlne dzięki nieoślepiającemu i przyciemnianemu oświetleniu luster LED. Strefa prysznica, która wcześniej znajdowała się obok drzwi, została przeniesiona na przeciwną stronę pomieszczenia i teraz korzysta z doświetlenia bocznego. Nowo wybudowana ścianka działowa zawiera rury i przyłącza do baterii. Duża, kwadratowa bateria termostatyczna, z słuchawką oraz główką prysznicową zapewniają komfort kąpieli. Łazienka o powierzchni 12 m2 zapewnia również wystarczająco dużo miejsca na dużą wannę. Ponieważ cała rodzina lubi kąpiele – także razem – zdecydowali się na model wolnostojący Durasquare z dwoma oparciami i zintegrowanym systemem air whirl.

Jeśli chodzi o miskę toaletową, to wybór padł na toaletę myjąca, w której cała technologia jest ukryta w korpusie toalety. Początkowo dość sceptyczni co do tego, czy zakup naprawdę był tego wart, właściciele budynku nie wyobrażają sobie już życia bez niego.

Zastosowane produkty Duravit:

Umywalki z  DuraCeram® z serii DuraSquare z bateriami C.1

Meble łazienkowe: Uchwyty w tym samym kolorze co meble, nadające niepowtarzalny wygląd seria mebli łazienkowych Brioso

Lustro z ramą światła: wszechstronne, energooszczędne źródło światła LED można włączać i wyłączać bezdotykowo jednym ruchem ręki. Diody LED zapewniają doskonałe, nieoślepiające oświetlenie i są standardowo ściemniane. Seria L-Cube

Pod prysznicem zamontowano baterię termostatyczną z serii C1

Wanna wykonana z  DuraSolid® z luksusowym systemem Air Whirl seria DuraSquare