„Witaj w lepszym domu”– nowa kampania IKEA zwraca uwagę na rolę dobrego samopoczucia w domu

1 września br. wystartowała nowa kampania „Witaj w lepszym domu”, w której IKEA zwraca uwagę na rolę równowagi w codziennej przestrzeni. Celem spotu jest zachęcenie Polaków do dbania o większą harmonię w swoich czterech ścianach, którą uzyskamy dzięki odpowiedniemu urządzeniu wnętrza.

To twój dom. To miejsce, które wypełniasz swoim sercem (…) – brzmią pierwsze zdania otwierające nowy spot IKEA i cały rok katalogowy 2021. Historia filmu przedstawia dom jako miejsce relaksu i odpoczynku, jako przestrzeń, w której zmieniają się meble, ale nie uczucia. Fabuła skupia się na sytuacjach z codziennego życia mieszkańców, np. zabawie z dziećmi, relaksującej drzemce, parze tańczącej w zaciszu swojego mieszkania.
Nowa kampania IKEA podkreśla rolę dobrego samopoczucia i relaksu płynącego z harmonijnie urządzonego domu oferującego zdrowe i bezpieczne rozwiązania. Marka pokazuje, że niezależnie od tego, czy potrzebujemy równowagi fizycznej, np. poprzez ułatwienie gotowania zdrowych posiłków dzięki różnym kuchennym akcesoriom, czy psychicznej – dbanie o komfortowe miejsce do odpoczynku – uporządkowana przestrzeń odgrywa istotny element w naszym codziennym poszukiwaniu harmonii. IKEA oferując ergonomiczne rozwiązania podkreśla swoją  rolę w tworzeniu lepszego, bardziej zrównoważonego domu oraz inspiruje Polaków do troski o swoje dobre samopoczucie w czterech kątach.

O kampanii

Kampania ruszy 1 września br. i obejmie kanały TV oraz Digital w ramach zasięgowych emisji Video i Display. Stworzenia kreacji, strategii i konceptu kreatywnego podjęła się Agencja Instinct pod okiem reżysera Nielsa Grabola oraz Dyrektora Fotografii Michaela Krichmana. Polską adaptację spotu przygotowała agencja VMLY&R. Za postprodukcję odpowiada studio Badi Badi, a za komunikację PR – agencja Garden of Words. Planowanie oraz zakup mediów do kampanii koordynuje w całości dom mediowy Wavemaker.
Klient: IKEA Retail
Dyrektor Fotografii: Michael Krichman
Reżyser: Niels Grabol
Agencja: Instinct
Adaptacja w Polsce: VMLY&R
Dom mediowy: Wavemaker
Postprodukcja: Badi Badi
Więcej inspiracji do złapania równowagi w domu, przysyłamy w ilustrowanych materiałach prasowych.


Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony kolejno z pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

Wizją IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy funkcjonalne i dobrze zaprojektowane artykuły wyposażenia domu, które łączą jakość i przystępną cenę. Działamy w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, realizując strategię People & Planet Positive.

Grupa Ingka* w Polsce posiada obecnie jedenaście sklepów IKEA i dwadzieścia dwa Punkty Odbioru Zamówień, które zarządzane są przez IKEA Retail. Jest również właścicielem pięciu centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 27 sklepów IKEA w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Grupy Ingka należy również sześć farm wiatrowych w Polsce, które wytwarzają więcej energii odnawialnej, niż roczne zużycie energii związane z działalnością IKEA na polskim rynku.

W roku finansowym 2019 ponad 30 mln osób odwiedziło polskie sklepy IKEA, a strona IKEA.pl odnotowała ponad 118 mln wizyt.

*Grupa Ingka, dawniej znana jako Grupa IKEA, jest największym franczyzobiorcą IKEA. Na całym świecie zarządza 374 sklepami w 30 krajach. Nazwa Ingka powstała od nazwiska założyciela IKEA – Ingvara Kamprada.