Trendy we wnętrzach – kolor, faktura, kształt!

Dowolność aranżacji własnego mieszkania daje szerokie możliwości wyboru zestawień kolorystycznych, materiałowych, a nawet w obrębie dobrania kształtów, które będą dominowały w naszych wnętrzach! Pozostaje jednak kwestia właściwego połączenia, aby wszystkie elementy tworzyły spójną całość. Jakie są najmodniejsze trendy i czy rzeczywiście do odważnych świat należy? W jakim kierunku idą oczekiwania Klientów? Na te pytania odpowiedział Dawid Forysiak, właściciel MOOVIN GROUP.

Nie ma nudy!

Wielu ludzi stawia na stonowane kolory takie jak biel, jasny beż, czy modny w tym sezonie ciepły brąz i pomarańcz. Zauważalne są odniesienia do natury poprzez użycie naturalnych materiałów, roślinnych dodatków. Niektórzy podążają za panującymi trendami, inni wybierają to, co uniwersalne. Jednak zdarzają się także odważne realizacje – takie, w których zestawienia kolorystyczne nie są oczywiste, lecz oryginalne.

Klienci są różni, a my staramy się podchodzić indywidualnie do każdego z nich. Niektórzy rzeczywiście chętniej stawiają na biel we wnętrzu, minimalizm czy styl skandynawski. Jednak nie brakuje zwolenników żywej kolorystyki i oryginalnego podejścia do tematu. 44-metrowe mieszkanie na Woli jest tego przykładem. Z jednej strony stonowane kolorystycznie mieszkanie, jest przełamane odcieniami różu. Dodatkowo zadbaliśmy o zabawę kształtem, stąd na ścianach widać figury geometryczne, które wykorzystaliśmy również w projekcie przedstawiającym przykładowe umeblowanie tj.: okrągłe stoliki, trójkątne lampy itd.” – mówi Dawid Forysiak, właściciel MOOVIN GROUP.

Geometryczne wzory

Meble o zaokrąglonych kantach lub giętej linii czy ostre linie i kąty proste? Odpowiedź brzmi: to zależy! Mimo iż tendencja na aranżację wnętrza w tym roku idzie w stronę pierwszej opcji, to wybór zawsze zależy od naszych osobistych preferencji i tego, co najbardziej nam się podoba.  Jedni stawiają na minimalizm i nieco surowszą stylistykę, drudzy wolą przytulniejsze wnętrza, miękkie kanapy i obłe kształty.  Modne w tym roku są geometryczne wzory, wyraziste tekstury i funkcjonalne dodatki. Geometrię łączy się często z odważnymi barwami np. w formie dekoracji.

Dopełnieniem aranżacji w pomieszczeniach mogą być dodatki takie jak lampy, obrazy, wazony, czy produkty kamienne o ciekawych barwach. Bez względu na to, w jakim stylu zostanie zaaranżowane wnętrze, najważniejsze, by zawsze pamiętać o zachowaniu umiaru, czyli wywarzonym zestawieniu wszystkich elementów. Szczególnie pomocna w tej kwestii mogą okazać się konsultacja z projektantem wnętrz.

Więcej na www.moovin.pl

____________

Firma MOOVIN GROUP została założona w 2014 roku z pasji do nieruchomości i pięknych wnętrz. Marka specjalizuje się w wyselekcjonowanym doborze mieszkań na sprzedaż, które wykańcza w standardzie premium, w trosce o najwyższą jakość materiałów. Zespół liczy dziewięć osób, w tym dział architektów wnętrz. Do tej pory portfel transakcyjny marki liczył ponad 200 inwestycji mieszkaniowych.