Stylowa łazienka – jak ją zaaranżować?

Łazienka jest miejscem, które możemy zaaranżować na dwa sposoby – nawiązując do stylistyki pozostałych wnętrz lub też niezależnie od nich. Ważne, aby stała się odzwierciedleniem naszych upodobań, a przy tym funkcji, jakie powinna spełniać. Jak urządzić stylową łazienkę, aby zachwycała wyglądem i jednocześnie odpowiadała naszym potrzebom? O tym możemy się przekonać na przykładzie realizacji MOOVIN GROUP.

Zdawać by się mogło, że wystarczy wstawić wannę, umywalkę, toaletę i lustro, aby uznać, że łazienka jest już urządzona. Nic bardziej mylnego! Elementów, które decydują o charakterze wnętrza, jest znacznie więcej, a na pierwszy plan wysuwa się oświetlenie.

Oświetlona łazienka

Światło pełni ważną funkcję zarówno w projekcie całego wnętrza, jak i wspomnianej łazienki. O tym, jak istotnie wpływa na samopoczucie, komfort pracy i wykonywanie codziennych czynności można by pisać godzinami, jednak w kontekście łazienki to przede wszystkim precyzja przy codziennej pielęgnacji i zabiegach higienicznych. To również niezastąpiony element dekoracyjny. Jeżeli zdecydujemy się na eleganckie oprawy oświetleniowe, nasza łazienka nabierze stylowego charakteru przy równoczesnym zachowaniu niezbędnych funkcji. Projekt oświetlenia najlepiej konsultować z architektem, który posiada wiedzę z zakresu odpowiedniego rozmieszczenia i doboru opraw, temperatury światła oraz takiej kompozycji, by całość wyglądała naprawdę efektownie. Z architektami ściśle współpracuje marka MOOVIN GROUP, która zarówno przy projekcie łazienki, jak i całego wnętrza przykłada szczególną uwagę do wyboru odpowiedniego oświetlenia.

Kolorystyka spójna, czy „z pazurem”?

Kolejnym elementem decydującym o charakterze naszej łazienki jest kolorystyka. I tutaj możemy bazować na spójności – czyli nawiązywać do kolorów, które mamy w innych pomieszczeniach lub postawić na mocne akcenty, których nie stosowaliśmy w innych miejscach. Na przykład, gdy całe wnętrze utrzymane zostało w bieli, szarości i minimalistycznym stylu, wtedy w łazience najlepiej sprawdzi się głęboka zieleń i granat. Największej elegancji bez wątpienia doda zestawienie czerni z bielą – łazienka może wyróżniać się na tle aranżacji całego domu i nie ma w tym nic złego!

Pamiętaj o wykończeniu!

Wykończenie łazienki możemy rozumieć na dwa sposoby: poprzez ostatnie szlify i wybór dodatków, ale także jako wykończenie podłóg i ścian, co odbywa się jeszcze na etapie remontu. Bardzo ważna jest precyzja i dobór materiałów wykończeniowych, których jakość już sama w sobie mówi o stylu lub jego braku. Uzupełnieniem aranżacji mogą być świeże rośliny i świece zapachowe. Nie zapominajmy również o zabiegach, które pozwolą ukryć ewentualne mankamenty – np. mała łazienka stanie się optycznie powiększona dzięki zawieszeniu podłużnego lustra!

Ukryta za zamkniętymi drzwiami łazienka stwarza duże pole do popisu w kwestii aranżacji. Jeżeli zależy nam na stylowym i eleganckim wnętrzu, wybierzmy oryginalne oświetlenie, efektowną kolorystyką oraz zadbajmy o jakość materiałów wykończeniowych. Kosmetyczne zabiegi dotyczące dodatków to już dowolność ściśle łącząca się z naszymi upodobaniami!

Więcej na www.moovin.pl

____________

Firma MOOVIN GROUP została założona w 2014 roku z pasji do nieruchomości i pięknych wnętrz. Marka specjalizuje się w wyselekcjonowanym doborze mieszkań na sprzedaż, które wykańcza w standardzie premium, w trosce o najwyższą jakość materiałów. Zespół liczy dziewięć osób, w tym dział architektów wnętrz. Do tej pory portfel transakcyjny marki liczył ponad 200 inwestycji mieszkaniowych.