SENTYMENTALNA PODRÓŻ W PRZESZŁOŚĆ Z NAJNOWSZYMI TRENDAMI W TLE

CURIO przypadnie do gusty wszystkim, którzy skandynawski minimalizm uznają za zbyt monotonny. To kolekcja dla tych, którzy pragną inspiracji i uczty dla zmysłów
w dynamicznym świecie, w którym jedynym pewnikiem jest zmiana.

CURIO to najnowsza propozycja Ceramiki Tubądzin w formacie 33 x 90 cm. Kolekcja niezwykle bogata i zróżnicowana pod kątem stylistyki, wzorów i barw. Stanowi ciekawą alternatywę dla jasnych, surowych wnętrz czy wyrafinowanego i eleganckiego kamienia. Idealnie odwołuje się do trendów zapowiadanych na jesień i zimę 2020 r. Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute zapowiada, że w niestabilnych czasach spokój będziemy mogli odnaleźć w ciepłych, ziemistych kolorach oraz mineralnych odcieniach zieleni i niebieskiego. Barwy te dają poczucie ukojenia i jednocześnie zapewniają zastrzyk pozytywnej energii.

W kolekcji można też odnaleźć inspiracje rustykalną terakotą. I tak jak w hiszpańskim cotto, w zależności od rodzaju użytej gliny, paleta barw może zawierać w sobie od żółci do czerwonego amarantu, tak w kolekcji CURIO odcienie przenikają się od błękitu, przez zieleń, szarość, aż do klasycznego niebieskiego.
A wszystkie jakby nadszarpnięte zębem czasu, skłaniające do sentymentalnych wspomnień, nieco zabrudzone.

Classic Blue to kolor, który Pantone Color Institute uczynił wiodącą barwą całego 2020 r. Ceramika Tubądzin w kolekcji CURIO także doceniła jego kojącą moc.

W CURIO znaleźć można płytkę ścienną,w delikatnym odcieniu beżu, o strukturze przetartego betonu, w wymiarach 33 x 90 cm (cena 134,93 zł za m2), która stanowi uniwersalne tło dla klimatycznych cegiełek w tonacji błękitów i zieleni, z nieregularnymi, lekko wyszczerbionymi krawędziami.

Dzięki wykończeniu z połyskiemi nieregularnej linii designu, płytki nie tylko wydobywają grę świateł w pomieszczeniu, ale też mogą zostać użyte w dowolnej konfiguracji. Możemy pokryć nimi całą ścianę lub wyłącznie dekoracyjnie – mały jej wycinek. I to nie tylko w łazience.

W kolekcji znaleźć można sześć płytek ściennych, w zestawach Curio blue i Curio green, po trzy odcienie niebieskiego i zieleni w każdym zestawie, wszystkie w formacie 27,7 x 7,8 cm i cenie 89,91 zł za m2. Mimo, że ułożenie płytek zależy od preferencji klientów i nie ma w tym względzie ograniczeń, Tubądzin przygotował układy wzornicze, które sugeruje wziąć pod uwagę przy projektowaniu wnętrza. Najbardziej klasycznym układem płytek jest wybór jednego z zestawów – Curio blue lub Curio Green i układanie ich naprzemiennie odcieniami każdego z  zestawów – w rządkach. Przy czym od wymiaru pomieszczenia i indywidualnego stylu zależy czy wybierzemy łączyć ze sobą płytki dłuższym, czy krótszym bokiem. Bardziej odważnym rozwiązaniem będzie układanie płytek, w podobnie naprzemiennym porządku, w jodełkę.

Kolekcji towarzyszą także trzy różne płytki gresowe na posadzki, w kolorach jasnego drewna, które świetnie komponują się z kolekcją. Można je jednak także stosować oddzielnie – w łazience, salonie, czy na tarasie (cena 145,88 zł za m2).

„Curio” oznacza po angielsku osobliwość, ciekawostkę, unikat. I taka jest właśnie najnowsza kolekcja Ceramiki Tubądzin. Mieni się wieloma odcieniami.

Kolekcja Curio, płytka ścienna Burio blue mix A STR

Kolekcja Curio, płytka gresowa na posadzkę Wood Grain White STR

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120×240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.