Paged współtwórcą mebli dziecięcych na cele charytatywne. Powstaną na żywo podczas Targów DREMA 2023

W dniach 12-15 września 2023 r. w Poznaniu, podczas Targów DREMA, jednego z ważniejszych wydarzeń dla przedstawicieli przemysłu drzewnego i meblarskiego w Europie Środkowo-Wschodniej, ze sklejki Paged wyprodukowane będą meble, które zostaną później przekazane dzieciom z domów dziecka i ośrodka dla młodzieży.

Dzięki tej inicjatywie zostanie wytworzonych m.in. 120 sztuk szafek, 100 łóżek, 20 kompletów mebli dziecięcych i 20 kompletów mebli młodzieżowych oraz 20 kompletów sensorycznych frontów meblowych dla najmłodszych w ramach projektu „KidsLikeUs”. To specjalne fronty sensoryczne, które pozwalają dzieciom dotykać gwiazd i przesuwać planety – stanowią funkcję edukacyjną, kreatywną, rozwijają umiejętności motoryczne i uspokajają. Meble zostały zaprojektowane przez studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna kierunku Projektowanie Mebli Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wszystko powstanie dzięki kompletnej linii produkcyjnej, która będzie pracować na terenie Targów DREMA w trakcie ich trwania. Po zakończeniu wydarzenia meble zostaną przekazane dla ukraińskich dzieci przebywających w wybranych domach dziecka oraz dla podopiecznych polskiego ośrodka dla młodzieży w Łobżenicy. Grupa Paged to jedna z firm, która oferując swoją sklejkę, przyłączyła się do tej szlachetnej akcji.

Uczestnictwo Grupy Paged w wydarzeniu to nie tylko aktywna współpraca przy wytwarzaniu dziecięcych i młodzieżowych mebli w ramach akcji DREMA Dzieciom. To także merytoryczny udział Prezesa Grupy Paged, który został gościem Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego i wystąpi w panelu pt.: Konkurencja z producentami z Azji na rynkach zagranicznych. Panel odbędzie się 13 września br. o godz. 10:45 – 11:30 w hali nr 10 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W trakcie dyskusji zostaną poruszone tematy związane m.in. z wyzwaniami, z jakimi zmagają się europejskie firmy produkcyjne, a eksperci omówią kierunki zmian i trendy w branży drzewnej i meblarskiej. Ogólnopolski Kongres Meblarski odbywa się podczas Targów DREMA i jest organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli.

O Paged:

Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i trzecim największym producentem krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2 tys. osób i posiada łącznie siedem zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak: projektowanie wnętrz i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na blisko osiemdziesięciu rynkach na całym świecie.

Od 2019 roku Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech.

Spółki należące do Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.