Nowości HKliving na wiosnę – pięknie nakryty stół

Już czas pomyśleć o pięknej oprawie wielkanocnego spotkania, tak by ta rodzinna uroczystość, nawet celebrowana w niewielkim gronie, na długo zapadła w pamięć! A gdyby inspiracji do nakrycia stołu poszukać w odległych czasach albo krajach? Taka niebanalna aranżacja nie tylko zachwyci biesiadników, ale podziała też na ich wyobraźnię i być może skłoni do śmiałych planów oraz spojrzenia z większym optymizmem w przyszłość.

Na taki właśnie pomysł wpadła holenderska marka HKliving, która uwielbia sięgać po wypracowane w odległych kulturach wzorce i dostosowywać je do współczesnych gustów. Tym razem projektanci firmy w poszukiwaniu inspiracji udali się na Daleki Wschód. Efektem tej kreatywnej podróży jest seria ceramiki stołowej Kyoto, w której skład wchodzą miski, miseczki, talerze, czarki, kubki i łyżeczki. Ich formy nawiązują do tradycyjnych naczyń japońskich, używanych w tym kraju od stuleci podczas ceremonii picia herbaty. I tak jak one są ręcznie formowane i zdobione dyskretnymi ornamentami – malowanymi albo żłobionymi. Dzięki temu nie ma dwóch identycznych egzemplarzy, co nadaje im walor unikatowości i niepowtarzalności. Różnią się również kolorami. Wśród nich jest   piaskowa biel, żółty, brąz i czerń. To tzw. paleta barw ziemi, czyli odcieni, które idealnie do siebie pasują. Można więc dowolnie wybierać poszczególne elementy serii, mając pewność, że powstanie z nich harmonijny komplet.

Kolekcja Kyoto została wykonana z porcelany hotelowej, czyli  mocniejszego rodzaju ceramiki, pokrytej szkliwem wypalanym w wysokiej temperaturze, co gwarantuje wysoką jakość naczyń i ich dużą trwałość. Bez obaw można je myć w zmywarce czy używać w kuchenkach mikrofalowych.

Z drugiej wyprawy, tym razem do starożytnej Grecji, designerzy HKliving przywieźli inspiracje do stworzenia kolekcji Athena. Jak sami mówią, można się w niej zakochać. W ich słowach nie ma przesady, bo naczynia z tej serii uwodzą swą klasyczną urodą, pięknymi formami o idealnych proporcjach i nieskazitelną, śnieżną bielą. Razem stworzą zachwycające nakrycie stołu na eleganckie przyjęcie, nie tylko świąteczne. Wśród nich można znaleźć okrągłe talerze śniadaniowe, obiadowe i do zupy oraz naczynia do serwowania dań i przekąsek w heksagonalnym i oktagonalnym kształcie, a także niezwykłe, średniej wielkości i duże patery w formie muszli. Te ostatnie zostały zrobione z niemal niezniszczalnej kamionki, a pozostałe z porcelany kostnej, do produkcji której wykorzystuje się między innymi kwarc, popiół kostny i glinę. Ten szlachetny materiał z powodu swej lekkości i przejrzystości wydaje się kruchy. Jednak to tylko pozór. W rzeczywistości jest bardzo wytrzymały i odporny na wszelkie uszkodzenia. Nie zniszczy go nawet mycie w zmywarce ani podgrzewanie w mikrofalach!

Marka HKliving przygotowała również coś dla miłośników ceramiki 70’s. Kolekcjonerzy tej lubianej i cenionej od lat serii powinna ucieszyć wiadomość, że będą mogli powiększyć swe zbiory o kieliszki do jajek i filiżanki do cappuccino. Piękne kształty tych naczyń i ich radosne kolory dodadzą wiosennej świeżości nakryciu stołu! Doskonale też skomponują się z pozostałymi elementami kolekcji 70’s, bo wiele je łączy, przede wszystkim jedyny w swoim rodzaju, od razu rozpoznawalny styl!

Wszystkie pokazane na zdjęciach produkty można kupić w dutchhouse.pl

Materiały prasowe: Dutchhouse.pl