Nowa metamorfoza mebla od Annie Sloan – odkryj moc kolorów!

Wykorzystaj długie jesienne wieczory, aby spróbować swoich sił w upcyklingu.

Z pomocą Annie Sloan, eksperta w dziedzinie kolorów i technik dekoracyjnych,

łatwo i przyjemnie zmienisz zwykły przedmiot w coś naprawdę unikalnego.

Poprawa humoru gwarantowana!

Wykorzystaj sprawdzoną technikę, kultowe farby kredowe Chalk Paint oraz najnowsze szablony Mexican Birds, a Annie Sloan poprowadzi Cię krok po kroku przez kolejne etapy realizacji jej pomysłu na odnowienie drewniej skrzyni. Nie czuj się skrępowany przez szablony – używaj ich losowo do tworzenia wzorów lub nakładaj różne kolory, aby stworzyć coś wyjątkowego – radzi Annie Sloan.

Do realizacji tego projektu potrzebne będą:

szablon Mexican Birds od Annie Sloan,

farba Chalk Paint w kolorach: Napoleonic Blue, Old White oraz kilku jasnych, żywych odcieniach,

pędzle i wałek z gąbki,

bezbarwny wosk Clear Chalk Paint Wax,

taśma maskująca.

Krok 1:

Nałóż dwie warstwy farby kredowej Chalk Paintw kolorze Napoleonic Blue na całą powierzchnię mebla za pomocą pędzla (pozwól farbie wyschnąć przed nałożeniem drugiej warstwy).

Krok 2:

Umieść szablony w wybranym układzie na skrzyni i przymocuj taśmą maskującą.

Krok 3:

Nabierz farbę Chalk Paint w kolorze Old White na wałek, pozbądź się nadmiaru farby, a następnie przesuwaj wałek po wzorniku w różnych kierunkach. Zdejmij szablon.

Krok 4:

Powtórz krok 3, aż wzór szablonu wypełni pożądany obszar.

Krok 5:

Po wyschnięciu możesz wyrównać szablon i pokolorować szczegóły za pomocą farby Chalk Paint w wybranych kolorach za pomocą pędzla. Annie zastosowała Giverny, Florence, Firle, Barcelona Orange i Emperor’s Silk.

Krok 5

6. Wreszcie, po całkowitym wyschnięciu, zabezpiecz swoją pracę bezbarwnym woskiem Clear Chalk Paint Wax.

Zdjęcia metamorfozy: Jesse Wild

Ten i wiele innych pomysłów na twórcze wykorzystanie kolorów, można znaleźć w poradniku Annie Sloan „The Colourist”, którego piąte wydanie właśnie się ukazało. To wydanie jak żadne inne i właśnie z tego powodu, jestem z niego szczególnie dumna. Mam nadzieję, że zgodzicie się, że ta najnowsza edycja jest jak zawsze kolorowa, inspirująca i radosna – mówi Annie Sloan.

Najnowsze wydanie zaprasza czytelników do podróży po całym świecie, od Indii po Szwecję, podczas celebrowania 30. urodzin farby Chalk Paint™. Wszystko w zaciszu własnego domu. Publikacja stanowi wybór projektów ukończonych podczas lockdownu – od szalenie ambitnych murali do realizacji, które udały się „za pierwszym podejściem”. Na stronach „The Colourist” Annie Sloan pokazuje również jak przy pomocy farb, szablonów i prostych technik nadać nowy charakter meblom i przedmiotom, zmienić wygląd ścian i podłóg, a nawet wykonać dekoracyjne nadruki na tkaninach.

Więcej informacji na stronie: https://www.anniesloan.com/pl/