Jesienią w domu wszystko jest w porządku. Sprawdź, co zrobić, żeby lśnił czystością

Za oknem już nowy, jesienny sezon – wcześniej robi się ciemniej, liście opadają z drzew, a na straganach królują dynie. Oznacza to tylko jedno: jesień oficjalnie nadeszła. Wiele osób zaczyna już długo wyczekiwane odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia, więc wydaje się, że to świetny czas na sprzątanie. Jednak zanim zawisną świąteczne dekoracje, warto poświęcić czas na sprzątanie trudno dostępnych i często zapomnianych miejsc w domu, np. pod łóżkami i za sofą. Oto nasz przewodnik, jak sprawić, by Twój dom wyglądał lśniąco w tym sezonie.

Po pierwsze włącz motywację

Dbałość o porządek w domu to maraton, a nie sprint, dlatego włącz dobrą muzykę, taką która wprawi Cię w odpowiedni nastrój. Postaw na listę swoich przebojów, która nigdy nie zawodzi Cię w ferworze sprzątania.😉 Naukowcy twierdzą, że słuchanie muzyki podczas porządków zwiększa wydajność o prawie 7% ! A więc nie tylko czujesz się dobrze, ale także jesteś bardziej produktywna.

Sięgaj wysoko

Teraz, kiedy czujesz się zmotywowana, zacznij porządki od samej góry: sufitów lub wysokich półek. Jeśli nie uda Ci się złapać całego kurzu, nie martw się – to nie ma znaczenia, że niektóre zabrudzenia spadną na meble czy podłogę –  wyczyścisz je na samym końcu. Możesz użyć szczotki elektrycznej nowej generacji – Vileda Quick & Clean, która przypomina kultowy odkurzacz Kaśka. Szybko i dokładnie zbierzesz zabrudzenia i okruchy z dywanów i twardych podłóg, bez konieczności wyciągania klasycznego odkurzacza.

Pamiętaj o oknach

Wiemy, jak trudne może być wypolerowanie okien na błysk, ale istnieje wiele rozwiązań, które sprawiają, że to kłopotliwe zadanie może być szybkie i łatwe. Nasza sprytna  Vileda Windomatic Power zasysa całą brudną wodę po myciu okien i sprawia, że ​​wyglądają lśniąco. Windomatic to nie tylko świetny pomocnik w myciu okien. Sprawdzi się także idealnie do czyszczenia innych gładkich powierzchni takich jak: lustra, szklane blaty lub płytki. Z jego pomocą w mgnieniu oka usuniesz smugi wody z czyszczonych powierzchni.

Sprawdź, czy masz odpowiednie akcesoria do sprzątania

Najważniejsze w czyszczeniu jest używanie właściwego sprzętu na właściwych powierzchniach. Podłogi z płytek ceramicznych i twarde podłogi, wykonane z drewna lub laminatu, wymagają odmiennego traktowania. Delikatne podłogi drewniane i laminowane potrzebują minimalnej ilości wody podczas mopowania. Dlatego sięgnij po mopa parowego (Vileda Steam), w którym możesz w łatwy sposób kontrolować poziom pary. Świetnie sprawdzi się także odkurzacz myjący JetClean od Viledy, który odkurza, myje i osusza podłogi w jednym cyklu. Oszczędzisz naprawdę sporo czasu. JetCleana możesz używać do różnego rodzaju twardych podłóg, takich jak drewno, laminat lub płytki. Specjalna rolka do mycia na mokro obraca się z prędkością 3000 obr./min. i usuwa nawet tłuste zabrudzenia i uporczywe plamy, zapewniając doskonałe efekty czyszczenia. A dodatkowo pozbędziesz się 99% bakterii z podłogowych powierzchni i to przy użyciu samej wody.

O firmie:

Vileda w Polsce rozpoczęła swoją działalność w roku 1994. Od tego czasu rozbudowała doskonałą dystrybucję we wszystkich miastach Polski i jest obecna zarówno w sieciach międzynarodowych, jak i na rynku tradycyjnym Vileda gwarantuje najwyższej jakości artykuły gospodarstwa domowego, dzięki czemu sprzątanie, prasowanie i suszenie stało się czystą przyjemnością, a liczba lojalnych klientów zwiększa się z roku na rok. Firma FHP Vileda (Freudenberg Household Products Vileda) jest częścią koncernu  Freudenberg, który cieszy się ponad 150 letnią tradycją. Koncern Freudenberg to rodzinna firma założona w roku 1849 roku w Niemczech w mieście Weinheim przez Carla-Johanna Freudenberga. Obecnie posiada 280 oddziałów w 42 krajach  i zatrudnia ponad 30.000 pracowników. Dzięki ciągłej pracy nad nowymi rozwiązaniami technicznymi wszystkich produktów do sprzątania ściereczek, zmywaków i rękawiczek poprzez całą gamę mopów i systemów czyszczących po całą kategorię  do prasowania i suszenia), Vileda stała się światowym liderem w branży mechanicznych środków czystości.

Więcej informacji:  www.vileda.pl