Granit, marmur, spiek kwarcowy – wykończenie wnętrza premium!

Granit, marmur, spiek kwarcowy – wykończenie wnętrza premium!

Mieszkanie wykończone w standardzie premium kojarzy się zwykle z najlepszą lokalizacją, interesującym metrażem oraz wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi – i słusznie! Szczególnie ostatni element wpływa na to, że mieszkanie odbieramy jako to, o podwyższonym standardzie. Wybór elementów wyposażenia oraz materiałów wykończeniowych to podstawa w tego typu nieruchomościach, a przykładem firmy, która wykorzystuje w swoich realizacjach kamienne aranżacje jest MOOVIN GROUP.

Eleganckie wnętrze premium

O elegancji we wnętrzu może stanowić jego styl, kolorystyka oraz sposób, w jaki wykończymy i zaaranżujemy mieszkanie. Najpopularniejszym, a zarazem najbardziej ekskluzywnym rozwiązaniem jest zastosowanie kamieni naturalnych na blat i podłogę kuchenną, łazienkowe wykończenie, a nawet schody. Spośród dostępnych na rynku wysokiej jakości kamieni mamy do wyboru m.in.: marmur, granit czy spiek kwarcowy, który jest wytwarzany ze zmielonych skał granitowych z dodatkiem glinek i topników skaleniowych. Każdy z tych materiałów wyróżnia się oryginalnym wyglądem i może zostać wykorzystany jako ekskluzywny element wnętrza.

Marmur, granit, spiek!

Marmur jest kamieniem, który nie tylko doskonale odnajduje się w różnych aranżacjach i stylach, ale także można z nim eksperymentować. Architekci wnętrz najczęściej polecają go do wykończenia podłogi, często stosowany na parapet okienny, blat, czy jako elegancki element na ścianie. Marmur dodaje wnętrzu klasycznego charakteru, ale odnajdzie się tak naprawdę w każdym stylu. Jednak ze względu swoją porowatość wymaga częstej impregnacji.

Dużo odporniejszy materiałem jest granit, który nie łatwo ulega ścieraniu, charakteryzuje się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne i oczywiście symbolizuje ponadczasową elegancję. Jednak jego wyjątkowe właściwości, mają także swoją cenę. A montaż płyt granitowych nie należy do najłatwiejszych ze względu na ich ciężar. Bardzo dobrą alternatywą jest zastosowanie spieku kwarcowego, dzięki któremu możemy uzyskać efekt prawdziwego kamienia bez trudności, jakie mogłyby towarzyszyć przy jego montażu.

Spiek kwarcowy jest znacznie cieńszy, nie ulega zużyciu i nie zmienia koloru pod wpływem promieniowania UV. To doskonała alternatywa dla kamienia naturalnego. We wnętrzach oferowanych przez MOOVIN GROUP, spiek kwarcowy występuje jako wykończenie blatów kuchennych i podłóg, a przykładem realizacji z jego wykorzystaniem jest mieszkanie przy ulicy Kłopot i Wolskiej.

Klasyczne piękno kamienia połączone z nowoczesnymi rozwiązaniami we wnętrzach to sposób na wyjątkową aranżację każdego mieszkania wykończonego w wysokim standardzie. Dzięki możliwościom ułożenia różnych struktur, dostępności barw materiału, czy samego spektrum zastosowania, materiał może odnaleźć się w wielu aranżacjach.