Gdzie przydadzą się szuflady?

Systemy szuflad to rozwiązanie w istocie bardzo proste. Szuflady to nic innego jak zamontowane na prowadnicach wysuwane skrzyneczki, w których trzymać możemy różne rzeczy. Dlaczego więc są tak popularne? Dlatego, że są funkcjonalne. O ile wybierzemy odpowiedni model i zastosujemy go w odpowiednim miejscu – ułatwią nam utrzymanie porządku i poprawią dostęp do przechowywanych przedmiotów. Tylko jakie szuflady wybrać i gdzie je zamontować?

Nowoczesne systemy szuflad – np. Slim Box marki REJS bardzo różnią się od tych, które spotkać można było w starych kredensach. Czym? Po pierwsze budową – osadzone są na znacznie wytrzymalszych prowadnicach z pełnym wysuwem, dzięki czemu można je lekko i w całości wysunąć z korpusu szafki. Mają większy udźwig, a jednocześnie ich ruch jest cichszy i płynniejszy. Po drugie, dzięki rozbudowanej palecie wariantów, można je perfekcyjnie dostosować do potrzeb użytkowników, wymogów zabudowy i specyfiki pomieszczenia. No właśnie – tylko gdzie warto je zamontować?

W kuchni

Szuflady przywykliśmy kojarzyć z kuchnią. Nieprzypadkowo, gdyż to w tym wnętrzu jest najwięcej drobnych rzeczy, które lubią się mieszać i które są często potrzebne. Sztućce, przyprawy, mały sprzęt AGD, ale też ściereczki i inne akcesoria, jak folia i papier do pieczenia… wszystko to znacznie łatwiej uporządkować w szufladach niż w tradycyjnych szafkach. Zwłaszcza gdy sięgniemy po systemy organizacji, jak wkłady z tworzywa i metalu, albo relingi. Szuflady warto zamontować w strefie przygotowywania posiłków – dzięki temu ułatwimy sobie pracę i zawsze będziemy mieć pod ręką potrzebne rzeczy.

Ale to nie jedyne zastosowanie szuflad w kuchni. W nowoczesnych systemach trzymać możemy znacznie więcej rzeczy – również tych całkiem sporych i ciężkich. W szufladach głębszych np. wspomnianych wcześniej Slim Box o wysokości 185 i 249 mm, zmieszczą się zapasy, jak mąka czy cukier, a także zastawa i garnki! Głębsze Slim Boxy dobrze jest montować nie pod samym blatem, ale niżej. Sprawdzą się też w strefie zapasów i przechowywania. Tu zastosowanie znajdą zarówno szuflady frontowe, jak i te wewnętrzne, które schować możemy za jednym wspólnym frontem. Spiżarka zbudowana z takich szuflad jest nie tylko wygodna i pojemna, ale i dyskretna, i elegancka.

W salonie i sypialni

Dzięki możliwości „ukrycia” szuflad i dopasowania ich frontu do reszty zabudowy meblowej, a także dostępności 3 wariantów kolorystycznych (biel, grafit i czerń), systemy Slim Box znakomicie sprawdzają się również w innych wnętrzach. Na przykład w salonach. W szafkach RTV, konsolkach i komodach schować w nich możemy plączące się ładowarki, piloty i gazety, które zamierzamy jeszcze kiedyś przeczytać. W jadalniach trzymać w nich możemy świąteczną zastawę i porcelanę. Dzięki matom antypoślizgowym będzie zupełnie bezpieczna.

Szuflady absolutnie niezbędne są również w biurkach – tych dorosłych i tych dziecięcych. To idealne miejsce do przechowywania artykułów biurowych i przyborów szkolnych – kredek, farb, zeszytów… Możemy w nich ukryć również pamiątki i biżuterię. Dzięki odpowiednim wkładom możemy je ładnie wyeksponować i zabezpieczyć przed poplątaniem i uszkodzeniem.

Ale to nie wszystko. Slim Boxy różnej wielkości przydadzą się też w sypialniach – w szafkach nocnych i komodach oraz garderobach. Tu wyjątkowo dobrze sprawdzają się szuflady wewnętrzne z przeszklonym frontem i bokami. Dzięki nim znacznie łatwiej znaleźć poszukiwane w danej chwili części garderoby. W żadnej szafce nie uda nam się utrzymać bielizny, skarpetek i krawatów w takim porządku, jak właśnie w szufladach.

W łazience

Znacznie mniej oczywistym miejscem dla szuflad są łazienki. I tu Slim Boxy znajdą mnóstwo zastosowań. W tych płytkich ułożyć możemy kosmetyki i przybory toaletowe. W tych głębszych detergenty i ręczniki. Szuflady możemy zamontować nie tylko w szafkach wolnostojących, ale nawet tuż pod umywalką. Jeśli zastosujemy odpowiednio wyprofilowaną szufladę i specjalną osłonkę do syfonu REJS, zabezpieczymy produkty przed upadkiem i wykorzystamy w pełni dostępne miejsce. To szczególnie istotne w niewielkich toaletach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. W ten sposób optymalnie zagospodarujemy przestrzeń, w której rano i wieczorem spędzamy sporo czasu.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu

O SZUFLADACH SLIM BOX REJS

Wyróżniające się cienkimi ściankami bocznymi szuflady Slim Box dostępne są w dwóch wariantach – zewnętrznym (z frontem) i wewnętrznym (bez niego). Do wyboru są modele w 4 wysokościach (89, 121, 185, 249 mm) i o prowadnicach w 6 długościach (300, 350, 400, 450, 500, 550 mm). Szerokość zawsze wybieramy sami. Slim Box występują w 3 kolorach: bieli, graficie i czerni. Są modele o ściankach pełnych, a także z relingiem lub szklaną wstawką z boku lub na froncie. Ich uzupełnieniem są systemy organizacji wewnętrznej.