Mała rodzinna łazienka przekształcona w luksusowe pomieszczenie

Komfort w połączeniu z minimalistyczną estetyką i nowoczesnością.

– Pełny remont łazienki z wykorzystaniem produktów Duravit

– Niewielka powierzchnia, profesjonalnie zaplanowana

– Szarości i czernie nadają elegancki i wyrafinowany wygląd

Samira Kudsk i Søren Ellitsgaard, oboje pracujący w branży kreatywnej, uwielbiają projektować swój dom, zależy im na zachowaniu zasady estetyki z odrobiną luksusu. Jednak łazienka w ich klasycznym mieszkaniu o powierzchni 170 m2 w kopenhaskiej dzielnicy Frederiksberg była pewnym rozczarowaniem. Po długim odkładaniu remontu zdecydowali się na pełne odnowienie przy użyciu produktów Duravit. Ich nowa łazienka łączy minimalistyczną estetykę z ponadczasową nowoczesnością i jest wyposażona w najnowocześniejszą technologię. W kwestii kolorystyki zaryzykowali subtelnie dobrane odcienie szarości i czerni, łącząc je ze starannie dobranymi detalami.

Strefa mycia: Happy D.2 Plus firmy Duravit z baterią C.1 

Mimo niewielkiej powierzchni, dzięki profesjonalnemu planowaniu udało się stworzyć pomieszczenie, w którym czteroosobowa rodzina bez problemu radzi sobie z codziennymi obowiązkami – nawet w godzinach porannego szczytu.

Ich codzienny luksus to konsola z serii Happy D.2 Plus z nadblatową umywalką. Bateria C.1 w kolorze Matt Black jest idealnym uzupełnieniem harmonijnej koncepcji kolorystycznej z kontrastującą dwukolorową umywalką – od wewnątrz Gloss White, od zewnątrz Anthracite Matt. Doskonale zharmonizowane szafka meblowa z dwiema obszernymi szufladami w kolorze Graphite Super Matt oferuje dużo przestrzeni do przechowywania. Delikatnie zaokrąglone kontury, fronty bez uchwytów i niewielka grubość materiału wzmacniają współczesną elegancję tej serii. 

Szafka z lustrem oraz toaleta myjąca dla maksymalnego komfortu na co dzień

Szafka z lustrem XViu oferuje dodatkową przestrzeń do przechowywania drobnych kosmetyków. Zintegrowane ogrzewanie lustra jest aktywowane przez sterowanie ikoną na powierzchni lustra, co gwarantuje, że powierzchnia lustra nie będzie parować – dzięki temu jedna osoba może wziąć prysznic, podczas gdy druga korzysta ze strefy mycia. 

Podobnie w toalecie zastosowano najnowocześniejszą technologię, która ułatwia codzienne życie: ikona SensoWash® Starck f toaleta myjąca jest wygodna i higieniczna. 

Harmonijna koncepcja kolorystyczna i stylowe detale

Połączenie ekskluzywnych i najnowocześniejszych powierzchni z ich ciemnymi odcieniami tworzy w pomieszczeniu subtelny i elegancki efekt, który w rezultacie emanuje wielkim spokojem. Chłodny błękit ściany tworzy efektywny kontrast. Dzięki zastosowaniu różnych materiałów i faktur uzyskano elegancki i wyrafinowany wygląd, który jest jednocześnie współczesny i ponadczasowy.

Produkty: 

Toaleta myjąca: SensoWash® Starck f Plus

Toaleta myjąca SensoWash® Starck f firmy Duravit i projektanta Philippe’a Starcka jest wygodna w obsłudze za pomocą pilota, dowolnie konfigurowana przez aplikację, o minimalistycznym wzornictwie i maksymalnym komforcie. Cała technologia mieści się w ceramicznym korpusie. Płaskie siedzisko o wysokości zaledwie 40 mm i znajdująca się za nim biała pokrywa tworzą całość podtynkową: współczesne wzornictwo i poprawiająca komfort technologia są w idealnej harmonii.

Baterie w kolorze czarnym: C.1 

Seria baterii C.1 zaprojektowana przez Kurta Merki Jr. dzięki swojej oszczędnej prostocie pasuje do każdej współczesnej łazienki.  

Meble do łazienki: Happy D.2 Plus 

Dzięki atrakcyjnym zaokrąglonym narożnikom, bezuchwytowym frontom i matowej powierzchni, konsolowa szafka pod umywalkę Happy D.2 Plus firmy Duravit i sieger design nadaje łazience poczucie współczesnej elegancji.

Umywalki nadblatowe: Happy D.2 Plus 

Ponadczasowy design i pełna wdzięku elegancja umywalki nablatowej Happy D.2 Plus przejawiają się w atrakcyjnych, zaokrąglonych narożnikach i smukłej konstrukcji, nadającej lekkości.

Szafka z lustrem: XViu 

Przestronna szafka lustrzana XViu została zaprojektowana przez sieger design i jest wyposażona w inspirującą technologię, taką jak sterowanie ikoną dla powierzchni lustra, ogrzewanie lustra, jak również szereg opcji oświetlenia i temperatur barwowych. 

Zdjęcia: Anitta Behrendt.