Szafka pełna letnich smaków

Własnoręcznie przygotowane domowe przetwory nie mają sobie równych – są znacznie smaczniejsze i zdrowsze niż te gotowe, dostępne na sklepowych półkach. Odpowiednio przechowywane i trzymane we właściwym miejscu mogą czekać na spożycie nawet do kilku lat i stale przywodzić na myśl smak sezonowych owoców i warzyw.  Jednak warto pamiętać, że domowa produkcja weków przypomina hurtowe zapasy na całą zimę, gdyż produkty z czasem zaczynają się mnożyć. Słoje, słoiki, słoiczki – gdzie je wszystkie pomieścić i zapewnić sobie wygodny dostęp do ulubionego dżemu truskawkowego, który zasłonięty jest przez rząd konfitur śliwkowych?

Łatwy wgląd w Twoje zapasy i możliwość szybkiego odczytywania etykiet na słoikach umożliwia system DISPENSA. Zapewnia on przejrzysty widok z dwóch boków na zawartość szafki. Dzięki temu zawsze masz klarowny i jasny obraz aktualnego stanu spiżarni. Dodatkowo, wyciąg Dispensa pozwala na zagospodarowanie bardzo wąskich wnęk o szerokości 15 cm. Nawet najwęższe miejsce w kuchni możesz przekształcić w pojemną spiżarnię.

Brak osobnego pomieszczenia? Wystarczy szafka!

Brak odrębnego pomieszczenia tylko na żywność nie wyklucza posiadania funkcjonalnej spiżarni w przestrzeni kuchennej. PEKA ze swoimi systemami przechowywania zapewnia maksymalną oszczędność miejsca bez ciasnoty i braku komfortu.

Szafka kuchenna TANDEM pozwoli przechowywać wszystkie produkty niewymagające chłodzenia w sposób przypominający przechowywanie w lodówce. Pakowne cargo otwiera się jak lodówka i zawiera półki zarówno wewnątrz szafki jak i na jej drzwiach. Półki schowane w szafce wysuwają się dodatkowo po jej otwarciu, żeby ułatwić dostęp do wszystkiego co zostało schowane dalej i głębiej. Szafki TANDEM można też łączyć tworząc przestronne systemy TANDEM Depot.

 

To bliżej, tamto dalej…

Możesz zapomnieć już o problematycznym sortowaniu produktów według kategorii „używam rzadko”, „używam częściej” i ustawiania ich w odpowiedniej kolejności. Pakując rzeczy do szafki spiżarni nie zobaczysz już więcej porozsypywanych, poprzewracanych paczek z mąką, kaszą czy ryżem. Wszystkie te produkty zaczną zajmować mniej miejsca, a jednocześnie będą ciągle pod ręką. Dostępne z każdej strony, bez konieczności wyjmowania i przestawiania pudełek, aby dostać się do tego jednego potrzebnego w danym momencie. To właśnie gwarantuje szafka DISPENSA, która doskonale sprawdzi się, gdy chcemy funkcjonalnie zagospodarować niewielką przestrzeń między szafkami.

Zyskaj przestrzeń na produkty

Możliwość dostosowania wysokości szafki DISPENSA do określonych potrzeb, definiuje ją najlepszym rozwiązaniem do wnęk kuchennych. Tam, gdzie trudno coś zmieścić, zmieści się właśnie ona, a w niej jeszcze więcej niż jesteśmy w stanie przypuszczać. Aby jeszcze sprawniej uporządkować produkty, szafkę możemy dodatkowo wyposażyć w system pojemników YouboXx do przechowywania małych przedmiotów.

DISPENSA to dyskretność na najwyższym poziomie. Zachwyca nie tylko wąską formą, ale i cichym działaniem. Cargo wyposażono w system hamowania przy zamykaniu, a także w mechanizm cichego otwierania. Dodatkowo zamontowany hamulec powoduje płynne wysuwanie się szafki i jej łagodne zatrzymanie na końcu. Niezależnie od obciążenia znajdującego się wewnątrz.