Desertdust, Industrialdust i Silkdust – nowe kolekcje Ceramiki Paradyż inspirowane betonem

Ceramika Paradyż prezentuje kolejne trzy nowości produktowe z setu Home of Concrete. Każda z nich to niezwykłe połączenie betonu i kamienia. Ich minimalistyczny design nie idzie na kompromis! Dzięki tym kolekcjom już nie trzeba wybierać pomiędzy elegancją a wyrazistością, czy surową subtelnością a dynamiką czerpaną wprost z natury.

Płytki Desertdust, Industrialdust i Silkdust to doskonała propozycja dla osób, które urządzając swoje domy i mieszkania chcą wprowadzić do nich modny wystrój, harmonię oraz odrobinę ekstrawagancji. Są one przykładem kolejnej udanej wariacji polskiego producenta na temat cieszącego się popularnością od kilku sezonów betonu. Doskonale sprawdzą się we wszystkich wnętrzach, na zewnątrz budynków oraz w obiektach inwestycyjnych.

Ciepło pustyni

Desertdust to płytki, które wniosą do domu ciepło rozgrzanej, pustynnej doliny Coachella. Powstały z wyjątkowego połączenia naturalnych barw zamkniętych w surowym betonie. To kolekcja dla tych, którzy swój dom chcą wypełnić autentycznym, wyrazistym stylem – pełnym dynamiki czerpanej wprost z natury. Stonowane kolory gliny, grafitu i antracytu zostały przełamane odcieniami indygo oraz wtrąceniami połyskujących skalnych ziaren. Desertdust to zatem jednocześnie ekspresja i elegancja – bez kompromisów!

Esencja siły i spokoju 

Surowy minimalizm, który zachwyca majestatycznym spokojem – to najważniejsze cechy kolekcji Industialdust. Betonową strukturę wzbogacają drobiny pyłu, co nadaje wnętrzu ekspresji. Loftowa estetyka emanuje prostotą i tworzy solidną bazę dla bezkompromisowych aranżacji. Uniwersalne odcienie głębokiej szarości w połączeniu z grafiką ziarnistego cementu zapewnią to, co w domu najważniejsze – poczucie spokoju, wewnętrznej siły i bezpieczeństwa.

Połysk drogocennego jedwabiu

W kolekcji Silkdust nie ma miejsca na kompromisy między modą a ponadczasowością lub wyrazistością a elegancją. Płytki stanowią doskonały przykład połączenia dyskretnego połysku drogocennego jedwabiu z surową subtelnością betonu. Piaskowe odcienie ocieplą wnętrze i stworzą pełną możliwości bazę do aranżacji w zgodzie z indywidualnym stylem. Pełną wolność ekspresji zapewnią też dostępne w kolekcji dekoracje o geometrycznym rysunku, inspirowanym szalunkiem.

Home of Concrete

Wszystkie trzy kolekcje są częścią zaprezentowanego pod koniec sierpnia nowego setu wdrożeń polskiego producenta – Home of Concrete, który został opracowany w oparciu o nowatorskie podejście do grafiki cementowej – concrete mix oraz zastosowanie specjalnych technologii zdobniczych. Każda z kolekcji z setu Home of Concrete wpisuje się w koncepcję Domu z Paradyża, dającą możliwości płynnego i modularnego aranżowania różnych przestrzeni domowych, od łazienki, pokoju dziennego, sypialni, holu, kuchni, tarasów, po elewację budynków.

Elementy kolekcji

Desertdust:

Formaty płytek: 59,8×59,8 cm; 59,8×119,8 cm

Kolory: beige, taupe, grafit

Powierzchnia: matowa

Cena: 59,8×59,8 cm – 105,78 zł m2, 59,8×119,8 – 135,30 zł m2

Industrialdust:

Formaty płytek: 59,8×59,8 cm; 59,8×119,8 cm, 19,8×17,1 cm

Kolory: light grys,grys, grafit, taupe

Powierzchnia: matowa

Cena: 59,8×59,8 cm – 105,78 zł m2, 59,8×119,8 – 135,30 zł m2; 19,8×17,1- 149,94 zł m2

Silkdust:

Formaty płytek: 59,8×59,8 cm; 59,8×119,8 cm

Kolory: light beige, beige, light grys, grys

Powierzchnia: matowa, półpoler, efekt jedwabnego pyłu

Cena: 59,8×59,8 cm – 105,78 zł m2, 59,8×119,8 – 135,30 zł m2; półpoler 59,8×119,8 – 153,75 zł m2; dekor 59,8×119,8 – 169,74 zł m2

______________________________________________________________________________

Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Lider i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju oraz wizytówka polskiego przemysłu na świecie. Od 31 lat napędza wzornictwo, tworząc i dostarczając Klientom w blisko 50 krajach innowacyjne produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości.

Firma jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki m.in. Red Dot Design Award 2016 (Trakt), iF Design 2017 (Elanda/Elando), Dobry Wzór 2018 (Esagon) oraz Bronze A’Design Award 2020 za kolekcję Modernizm, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ceramika Paradyż jest wieloletnim Mecenasem Łódź Design Festival, największego wydarzenia poświęconego wzornictwu w tej części Europy oraz współinicjatorem akcji na rzecz poprawy jakości i estetyki w przestrzeni miejskiej.

Ceramika Paradyż posiada trzy marki własne: Paradyż jako marka parasolowa z szeroką paletą kolekcji w różnych stylach i formatach, oraz dwie submarki – Paradyż My Way, dedykowana dla klientów poszukujących indywidualnych i nowatorskich rozwiązań wzorniczych, i Paradyż Classica (dawniej Kwadro Ceramika), skierowana do osób ceniących klasyczną elegancję w przystępnej cenie. Kolekcje produktowe Ceramiki Paradyż są komplementarne, oferując Klientom w wielu formatach płytki ścienne, podłogowe, klinkier, dekoracje szklane oraz elementy ozdobne.

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com