Biologia i geometria, tegoroczne nowości marki QeeBoo

Z wielką przyjemnością informujemy, że nowości marki QeeBoo trafiły właśnie z Mediolanu do Polski – wszystkie dostępne są w BM Housing. Tak, jak i dotychczasowe projekty marki, tegoroczne nowości to magiczna mieszanka nowoczesnych technologii, dowcipu, koloru i znakomitego wzornictwa.

Włoska marka powstała w 2016 roku, jej założycielem jest Stefano Giovannoni, projektant znany z ogromnego poczucia humoru, wyobraźni i rozmachu. QeeBoo to design demokratyczny, dostępny i zrozumiały dla wszystkich. Na tym, jak podkreślają przedstawiciele BM Housing, polega ogromny sukces marki. Kolekcje włoskiego producenta prawie od razu po premierze zyskują miano kultowych. Także dzięki znakomitym nazwiskom, które projektują dla QeeBoo. Wśród współpracowników firmy wymienić można gwiazdy międzynarodowego designu: Studio Job, Nica Zupanc, Marcantonio, Aleksandro Mendini czy Marcel Wanders Studio.

Pamiętacie zakochaną żyrafę, która w zębach dzierżyła klasyczny kryształowy żyrandol? Spektakularny projekt Marcantonio, którego mottem jest stwierdzenie: „ironia to poważna sprawa”, zrobił kilka lat temu błyskawiczną karierę. Teraz przyszedł czas na zwierzę bliższe Europejczykom. Przyjaciel Robin Hooda z lasu Sherwood, dostojny dwumetrowy jeleń, którego poroże to rozłożysty żyrandol, ma aż dwa metry wysokości. Jeleń równie dobrze czuje się we wnętrzach, jak i na zewnątrz – nie tylko w kniejach Yorkshire, lecz również w bardziej cywilizowanych miejscach – na tarasie i w przydomowym ogródku. Jeleń-lampa Sherwood występuje w trzech kolorach – czerni, bieli i stonowanej zieleni – khaki. Lampę Sherwood znajdziecie na stoisku targów Ptak Warsaw Home.

Do oferty BM Housing prosto z Mediolanu trafiły także cudowne dywany QeeBoo, których twórcami są Andrea Branzi, Stefano Giovannoni, Richard Hutten, Alessandro Mendini i Nyke Tynagel. Każdy z nich z powodzeniem może konkurować we wnętrzu z dziełem sztuki. Projekty Andrei Branzi są jak satyryczne rysunki prasowe, Stefano Giovannoni zainspirował się siedemnastowiecznymi holenderskimi pejzażami, a Nynke Tynagel dziecięcą zabawką – kalejdoskopem.  Dywany występują w dwóch formatach – tradycyjne, prostokątne mają wymiary 200×300 cm, a okrągłe – średnicę 200 cm.

Nowością jest także złota rodzina lamp Golden Brothers zaprojektowana przez Stefano Giovannoni, to lampy-postaci, w których odbijają się promienie światła uwydatniając plastyczność i płynność sylwetki. Złoci Bracia, przybierają różne postawy, tworzą animowany krajobraz, który znakomicie personalizuje każdy zakątek domu.


W tym roku w roli projektantów marki QeeBoo zadebiutowało włoskie Studio Nucleo – kolektyw artystów i projektantów. Ich liderem jest designer Piergiorgio Robino. Projekty pracowni znane są z eksperymentalnego podejścia do produkcji oraz badań materiałowych na granicy sztuki, architektury i designu. Studio z Turynu fascynują tradycyjne techniki rzemieślnicze, które projektanci łączą z nowymi technologiami.  Projekty Studio Nucleo są częścią stałych kolekcji w najznakomitszych muzeach designu: Stedelijk Museum, Triennale Design Museum czy Walker Art Center. Fotel Primitive, tegoroczna nowość, zaprojektowany przez Piergiorgio Robino i Stefanię Fersini, to gra geometrycznych brył. Jego kanciasta konstrukcja wbrew pozorom jest miękka i wygodna. – Primitive przywołuje na myśl ruchy artystyczne w XX wieku, od kubizmu po sztukę abstrakcyjną, od konstruktywizmu po suprematyzm. To prawdziwa geometryczna spontaniczność – mówi o projekcie autor. 

Półka Primitive to mebel modułowy (projekt Studio Nucleo ). Zestawiając ze sobą kolejne rozrzeźbione formy, możemy stworzyć regał o dowolnych wymiarach. – Półki Primitive wydają się dążyć do defragmentacji, lecz to jedynie pozory – opowiada Piergiorgio Robino. – Tak naprawdę to zwarta, geometryczna konstrukcja –  podkreśla designer. – Półki można zamówić w 6 kolorach –  od intensywnej żółci po głęboką, matową czerń, fotel natomiast w trzech –  dwóch odcieniach zieleni oraz w eleganckim granacie.

Pełna oferta dzieł QeeBoo znajduje się na stronie przedstawiciela marki w BM Housing.