Biokominki – klimat kominka nie tylko w domu

Pamiętasz to uczucie, gdy zapatrzony w tańczące płomienie ogniska, zapominałeś o całym świecie? Ten pierwotny, hipnotyzujący taniec ognia od wieków fascynuje człowieka, niesie ukojenie i ciepło. Dziś, dzięki biokominkom, możesz doświadczyć tej magii nie tylko przy ognisku czy w domu jednorodzinnym. W sklepie otownetrze.pl  znajdziesz biokominki odpowiednie do mieszkania, a nawet na taras lub balkon.

Tańczące płomienie hipnotyzują i uspokajają, sprawiają, że robi nam się ciepło i przytulnie – nie tylko fizycznie, lecz także na duchu. Ich migotliwy blask tworzy przyjemną atmosferę, sprzyja odprężeniu, rozmowie, bliskości… Tak przyjemne chwile nie muszą się ograniczać do wakacji. Kominek pozwala zaprosić ogień do domu. Biokominek – także do mieszkania.

Biokominek – ogień bez komina i… kłopotu

Biokominki to nowoczesne urządzenia, które nie wymagają opału w postaci drewna i – co najważniejsze – podłączenia do komina. Właściwie nie wymagają żadnej instalacji. Dzięki zastosowaniu ekologicznego biopaliwa w postaci płynu lub żelu na bazie etanolu, w wyniku spalania nie powstaje dym ani popiół, a jedynie para wodna i niewielka ilość dwutlenku węgla. Spalin tych nie ma jednak potrzeby się obawiać, bo – w zależności od wielkości paleniska – biokominek wytwarza tyle dwutlenku węgla, co kilka przebywających w pomieszczeniu osób. Wystarczy więc co jakiś czas po prostu wywietrzyć pokój.

Łatwość obsługi i bezpieczeństwo

Łatwość instalacji i obsługi czyni biokominek idealnym rozwiązaniem dla osób mieszkających w blokach, gdzie instalacja tradycyjnego kominka zwykle nie jest możliwa. Jednak nawet posiadaczy domów jednorodzinnych, jeśli zamierzają traktować kominek przede wszystkim rekreacyjnie, a nie jako źródło ciepła, mogą skusić zalety biokominka – nie trzeba budować komina, składować i rąbać drewna ani czyścić popielnika. Wystarczy nalać biopaliwo i zapalić. Bardziej zaawansowane modele, jak biokominki InFire dostępne w otownetrze.pl, mają zintegrowane zapalarki, możliwość sterowania płomieniem, a także zabezpieczenia zapobiegające np. wypływowi paliwa poza palenisko, dzięki czemu korzystanie z nich jest wygodne i bezpieczne.

Przytulność i ciepło w zasięgu ręki

Ogień w biokominku nie tylko pięknie wygląda, lecz również grzeje. Nie jest to ilość ciepła, która zastąpi konwencjonalne ogrzewanie, ale wystarczająca, by w chłodny wieczór zrobiło się naprawdę przyjemnie. Niektóre modele, np. z serii InFire Inside, mają ceramiczne wypełnienie paleniska, które akumuluje ciepło i oddaje je jeszcze długo po wygaszeniu ognia. Idealne na długie jesienne i zimowe wieczory.

Biokominek – znajdź idealny dla siebie

Kolejną zaletą biokominków w porównaniu z ich tradycyjnymi poprzednikami jest ogromna różnorodność, co daje możliwość wyboru modelu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Znajdziemy bowiem biokominki do zabudowy, które do złudzenia będą przypominać tradycyjne paleniska, z tym że bez sadzy i popiołu, a także modele wolnostojące, a nawet przenośne, które bez problemu wystawimy nawet na balkon czy taras. Duży wybór materiałów, z których są wykonane, i stylów obudów pozwala dopasować je do każdej aranżacji.

Miłośnikom klasycznej estetyki do gustu przypadną biokomnki z linii InPortal w obudowach przypominających tradycyjne portale kominkowe z otwartym paleniskiem. Ich instalacja jest wyjątkowo prosta, bo właściwie wystarczy ustawić je przy ścianie. Większym wyzwaniem będzie montaż biokominka z wyróżniającej się atrakcyjną minimalistyczną stylistyką linii Inside, bo wymagają wbudowania w ścianę, za to efekt wizualny będzie najbliższy nowoczesnemu wkładowi kominkowemu. Do wyboru jest wiele modeli różnej wielkości przeznaczonych do zabudowy w prostej ścianie, narożniku lub filarze – te ostatnie umożliwiają widok ognia nawet z trzech stron. Ciekawą opcją są też dwustronne biokominki InFire 2 Side, które pozwalają cieszyć się widokiem płomieni z dwóch pomieszczeń.

Amatorom bardziej awangardowych rozwiązań może spodobać się podwieszany biokominek Incyrcle – jego front ma kształt koła, a obudowa może być biała, czarna lub na zamówienie w dowolnym kolorze z palety RAL. Dostępna jest też wersja stojąca i do zabudowy.

Bez zobowiązań

Najprostsze jednak, bo wymagające jedynie ustawienia w wybranym miejscu, są biokominki wolnostojące. Znajdziemy wśród nich modele w różnych stylach – od rustykalnych, z wyglądu przypominających tradycyjną kozę (linia Incoza), po industrialne (InFire Industrial). Są też lżejsze biokominki przenośne, od takich w formie samodzielnego mebla, jak model Inside Spectrum, który z powodzeniem sprawdzą się w dowolnym pomieszczeniu, na tarasie lub w ogrodzie, po proste paleniska do ustawienia na stole, komodzie lub konsoli. Są też takie w formie prostej kasety, która można wstawić do nieużywanego wkładu kominkowego, by cieszyć się widokiem ognia bez niewygód związanych z rozpalaniem drewna.

Na każdą kieszeń

Nie mniej niż formy biokominków zróżnicowane są ich ceny. W sklepie internetowym otownetrze.pl znajdziemy zarówno zaawansowane modele, jak przypominający wolnostojący piecyk kaflowy InFire Intiled, za który trzeba zapłacić około 16 000 zł, po proste modele marki KIINI, których ceny zaczynają się od około 400 zł. Każdy więc znajdzie biokominek odpowiedni do swoich potrzeb i zasobności portfela.

Poczuj magię ognia

Biokominek to wyjątkowa dekoracja, która stworzy przyjemną atmosferę i pomoże odprężyć się po ciężkim dniu. Jego urok i ciepło docenimy zwłaszcza w chłodne jesienne i zimowe wieczory w domu lub mieszkaniu, a także wiosną na tarasie lub w ogrodzie. Dzięki biokominkowi z otownetrze.pl wyczekiwany sezon na kawę pod chmurką można zacząć wcześniej.

* * *

Otownetrze.pl oferuje ponad 50 tysięcy produktów wielu cenionych, sprawdzonych producentów. Wśród produktów wykończeniowych znalazły się niezliczone wzory podłóg, tapety i murale, sztukaterie, lamele, panele tapicerowane, płytki ścienne i podłogowe oraz spieki. W sklepie czeka także szeroki wybór rozwiązań oświetleniowych, mebli, dywanów oraz dodatków. Unikatową ofertę Otownętrze.pl wyróżnia system rabatowy – im więcej kupisz, tym więcej zaoszczędzisz. Szczegóły na https://otownetrze.pl/