Wolność i odpowiedzialność – 
dwa kluczowe słowa dla designu w 2021 roku

Miniony rok z pewnością został zapamiętany jako miesiące walki z pandemią. 2020 to również czas, gdy jako konsumenci i nabywcy różnorodnych dóbr mieliśmy czas na selekcję tego, co jest nie tylko dobre dla nas, ale również dla natury, o której ogromnym znaczeniu przypomnieliśmy sobie w ostatnich miesiącach. W związku z pragnieniem odnalezienia się w nowej rzeczywistości w naturalny sposób wyklarowały się dwie ważne dla konsumentów wartości. Wolność, którą cenimy jak nigdy dotąd oraz szeroko pojęta odpowiedzialność – nie tylko za nas samych, ale i bliźnich oraz naturę.

Oddani Matce Ziemi

Niewątpliwie na branży meblarskiej spoczywa odpowiedzialność za przyszłość naszej planety. Nasze dochody i jakość życia rosną. Co sezon jesteśmy w stanie wymienić nie tylko zawartość naszych szaf, ale również dekoracje w naszych domach. Nikogo nie dziwi częsta zmiana wystroju wnętrz. Cenimy jakość, komfort użytkowania, innowacyjne rozwiązania, a coraz częściej to, w jaki sposób dane meble są produkowane. Naturalny już nawyk segregowania odpadów odciska piętno na naszych codziennych wyborach – zakupu zdrowej żywności, ubrań z recyklingu czy poszukiwania ich w second-handach. Myśl o tym, że nie chcemy zaszkodzić naturze przebija się do wszystkich stref życia. Także do tego, jak wyposażony i umeblowany jest nasz dom. Nieodłącznym elementem przysługującej nam wolności w wyborach jest odpowiedzialność za przyrodę, także podczas zakupów designerskich mebli do naszego domu.

Kupuj i rób dobrze naturze

Ograniczenia w przemieszczaniu się i dostępie do usług lub w skrajnych przypadkach do produktów spowodowały, że wolności doszukujemy się w innych obszarach naszego codziennego funkcjonowania, m.in. w tym, jak możemy urządzić nasze domowe wnętrze. Rosnący trend zero waste oraz ekologiczna świadomość zawężają pole manewru dla tych klientów, którzy czują się odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego. Poczucia wolności w ilości zakupów mebli nie chce odbierać marka GO.CE Design, która intensywnie pracuje nad odwróceniem trendu w dotychczasowej aranżacji wnętrz. Konsumpcjonizm przy wyposażeniu domowych przestrzeni nie musi wiązać się ze złym wpływem na przyrodę. Wystarczy zastosowanie odpowiednich materiałów, dzięki którym nie tylko można często zmienić wystrój mieszkania, ale również przyczynić się w ten sposób do redukcji śladu węglowego.

W domu już nie tylko odpoczywamy, ale również pracujemy i uczymy nasze dzieci. To najważniejsza dla nas przestrzeń, dlatego ważne jest, by odzwierciedlała nas samych. Dzisiejszy klient ceni nie tylko jakość i wysokiej klasy design produktu, ale również to, w jaki sposób został on wyprodukowany. Słyszymy często o redukcji śladu węglowego, którą podejmują różne światowe firmy. Jak się okazuje, na naszym rodzimym rynku możemy znaleźć ofertę, która już to ważne dla świata zadanie wykonała. Zastosowanie drewna Oxytree to nowy tor, który wyznaczyliśmy w meblarstwie – mówi Hernan Gomez, projektant mebli GO.CE Design.

Z natury rozsądni

Nierozerwalna z odpowiedzialnością wolność to ciężka praca producentów mebli nad materiałami, które dadzą gwarancję na to, że zakup nowego wyposażenia nie szkodzi naturze. Gotowy surowiec, który zyskuje coraz większą popularność za granicą i w naszym kraju, to drewno pozyskane z drzewa tlenowego. Oxytree to elastyczny, jednolity materiał, który sprawdza się nie tylko przy produkcji mebli, ale również przy drewnianych wykończeniach.

Drzewo tlenowe Oxytree ma zbawienny wpływ na środowisko naturalne. Szybki wzrost przyczynia się do wytwarzania dużej ilości produkcji tlenu, co wpływa na poprawę jakości powietrza. Drewno Oxytree można pozyskać już z 6-letnich roślin. Plantacja drzew tlenowych to doskonałe rozwiązanie dla problemów związanych z brakiem lasu. W ciągu 20 lat może dostarczyć 4 razy więcej wysokiej jakości drewna niż inne gatunki drzew. Drewno bez sęków, niezwykle elastyczne nie odbiega od tego, które pozyskujemy z naszych lasów. Oxytree stanowi materiał premium, którego najwyższa jakość świetnie komponuje się w innowacyjnym designie. Dowodem na to jest linia Oxy Line stworzona przez GO.CE Design. To pierwsza linia mebli z drewna tlenowego w Polsce – mówi Łukasz Wilczewski, Prezes Zarządu Oxytree.

Odzwierciedlenie dwóch kluczowych wyrazów w designie w obecnym roku znajdziemy w ofercie marki GO.CE Design, cenionej za wysoką jakość materiałów, innowacyjnych rozwiązań zapewniających wysoki komfort użytkowania oraz opływowe linie mebli, doceniane przez najbardziej wymagających klientów. Linia Oxy Line to od lat poszukiwany kompromis między konsumpcją dającą często poczucie wolności konsumentom a ich odpowiedzialnością za przyszłe losy naszej planety. To również odpowiedź dla tych, którzy nie wierzą, że ekologia, design i najwyższa jakość mogą iść w parze.

Więcej o GO.CE Design

GO.CE Design to marka mebli luksusowych. Powstała w kooperacji biura projektowego Studio Gomez, które z powodzeniem działa od ponad 20 lat na rynku premium w dziedzinie designu i architektury wnętrz wraz z producentem mebli ekskluzywnych RC Design, posiadającym przeszło 20 letnie doświadczenie w produkcji  mebli luksusowych. GO.CE Design stworzyło design wykraczający ponad standardy uzyskując przy tym najwyższą jakość wykonania.

Więcej o Oxytree

Oxytree S.A. to zespół ekspertów propagujący zakładanie plantacji drzew tlenowych Oxytree. Spółka jest jedym certyfikowanym przedstawicielem i dostawcą sadzonek na rynku polskim, do którego należy marka i brand Oytree. Jest to drzewo o wyjątkowych właściwościach regulujących klimat. Osiąga wysokość 16 metrów w 6 lat, a po ścięciu odrasta od pozostawionego pnia. Ponadto może wyprodukować nawet do 10 razy więcej tlenu w porównaniu z innymi gatunkami rodzimych drzew liściastych. Dzięki szybkiemu tempu wzrostu i imponującym przyrostom rocznym, drzewo to idealne rozwiązanie problemów związanych z brakiem drewna z lasów. Nowa odmiana została dodana w 2011 r. do Urzędu Odmiany Roślin (UE), jest nieinwazyjna, łatwa w uprawie i doskonale radzi sobie w naszym klimacie co pokazały polskie badania naukowe oraz setki hektarów plantacji już rosnących na terenie naszego kraju. Posiada uznany na arenie międzynarodowej europejski paszport, certyfikat jakości oraz licencję handlową. Plantacje Oxytree to sposób na pozyskiwanie dobrej jakości drewna w bardzo krótkim czasie. Lekki i łatwy w obróbce surowiec znajduje zastosowanie w wielu branżach.