Wiosna na balkonie

Choć kwiecień nie był najcieplejszym miesiącem, obecnie nie brakuje dowodów na to, że wiosna nadeszła. Trudno o lepsze potwierdzenie niż budząca się do życia przyroda. Ale to oczywistości. Wprawny obserwator dostrzeże coś jeszcze: przydomowe tarasy i balkony są uprzątnięte i gotowe, by ponownie ugościć domowników. Pora na relaks. Warto pamiętać, że odpoczynek na świeżym powietrzu można sobie jeszcze bardziej umilić odpowiednimi akcesoriami. Wystarczy parę kliknięć w internecie, a już następnego dnia zakupy mogą pojawić się w naszym domu. Oto garść inspiracji z serwisu Amazon.pl.

Zielono mi

Zacznijmy od odpowiedniego udekorowania. Im większa powierzchnia, tym większe możliwości, ale nie trzeba wcale dysponować ogromnym balkonem lub tarasem, by upiększyć go kwiatami w efektownych doniczkach. Kolorowy zestaw doniczek  doda uroku zawsze i wszędzie.

Dla bardziej ambitnych balkonowych ogrodników przeznaczona jest niewielka drewniana grządka na kwiaty lub zioła. Skorzystać mogą z niej także młodzi adepci ogrodnictwa, do czego z pewnością zachęci ich wbudowana tablica do pisania i rysowania kredą.

 

A co jeśli ktoś nie ma ręki do kwiatów lub brak mu po prostu czasu, by się nimi zajmować? Żaden problem. Do dyspozycji są przecież sztuczne rośliny, które nie wymagają pielęgnacji, a często wyglądają równie spektakularnie, jak te prawdziwe. Na dodatek sprzedawane bywają od razu w schludnych doniczkach.

Smacznego!

Jest już pięknie, kwiaty pachną (lub tylko udają), wiosenna atmosfera jest coraz wyraźniejsza. Aż człowiek nabiera apetytu. By przekąska na świeżym powietrzu przebiegała w komfortowych warunkach, warto zafundować sobie odpowiednie meble. Do wyboru jest mnóstwo wygodnych i estetycznych zestawów składających się z dwóch krzeseł i stolika utrzymanych w przeróżnych stylach. Na przykład stalowe, drewniane, zaprojektowane z użyciem płyt ceramicznych w mozaikę czy z tworzywa sztucznego imitującego plecionkę.

Jeśli ktoś cierpi na niedostatek przestrzeni na tego typu zestawy, może poradzić sobie w inny sposób. Sprytnym rozwiązaniem jest zakup i montaż składanego stolika balkonowego za jedyne 119 złotych.

Nie brakuje również przeróżnych gadżetów, które są nie tylko użyteczne, ale też efektowne i miłe dla oka. Jak choćby takie pokrywki na szklanki i kubki stanowiące świetną ochronę przeciwko owadom, które akurat zapragnęły podstępnie wykąpać się w naszym napoju.

Chwila relaksu

Po posiłku pora na krótki odpoczynek. Rzecz jasna również na przydomowym tarasie lub balkonie! Jeśli ktoś lubi uciąć sobie poobiednią drzemkę, to nie ma to jak hamak. Na przykład taki, który dla ułatwienia ma praktyczny stelaż, stąd jego montaż nie nastręcza żadnych problemów.  Innym rozwiązaniem jest wiszący fotel, w którym da się wygodnie odpocząć w towarzystwie kogoś ukochanego. Dzieci ucieszą się z odpoczynku w indiańskim tipi polskiej firmy, który dodatkowo da schronienie przed mocnym słońcem.

Natomiast osobom chcącym sobie po prostu usiąść – choćby nawet na podłodze tarasu lub balkonu – polecić można poduszki. Ale koniecznie obleczone w wodoodporne poszewki, dzięki którym nie trzeba się potem kłopotać zabieraniem ich do domu za każdym razem, kiedy zbiera się na deszcz.

Ułatw sobie życie

Wypoczęte ciało, wypoczęta głowa, czas udoskonalić swój ukochany balkon lub taras. Wygodnych rozwiązań jest mnóstwo. Jeśli ktoś potrzebuje miejsca do przechowywania, może za zaledwie 276 złotych kupić elegancką szafę z przeznaczeniem do zewnętrznego zastosowania.

Praktyczni posiadacze niewielkich balkonów ucieszą się na wieść, że do dyspozycji mają specjalną zawieszaną suszarkę do prania – z możliwością regulacji, dziesięcioma metrami linki do zawieszania oraz uchwytami na bieliznę.

A może komuś brakuje na tarasie estetycznego dywanu lub wykładziny, dzięki którym poczułby się tam jeszcze bardziej swojsko? Proszę bardzo. Do wyboru ma mnóstwo modeli o różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, a wszystkie łączy odporność na warunki atmosferyczne.

Magiczne wieczory

Ciepły dzień się kończy, zapada przyjemny zmierzch. Aż żal siedzieć w domu, kiedy kusi nas perspektywa spokojnych chwil na balkonie bądź tarasie. Tym bardziej, jeśli wcześniej odpowiednio go na takie momenty przygotowaliśmy. Intymnej wieczornej atmosferze przysłużyć się mogą solarne łańcuchy o różnej długości, dające delikatne, nienachalne światło. Fantastycznym pomysłem są także kuliste lampiony, które świecąc, dają efekt mozaiki. Natomiast jeśli zaś ktoś woli spędzać czas przy świetle migoczących płomieni, może zainteresować się propozycją polskiego producenta designerskich świec – do wyboru są różne kształty i kolory.

Kiedy natomiast robi się późno i miłośnikom balkonowego relaksu zaczyna doskwierać wieczorny chłód, wcale nie oznacza to, że muszą już wracać do domu. Wystarczy okryć się ciepłym, miękkim kocem i nadal cieszyć się odpoczynkiem na swoim pięknym i jakże praktycznym balkonie lub tarasie.

Amazon w Polsce

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. Dotychczas firma stworzyła ponad 18 000 stałych miejsc pracy w dziewięciu nowoczesnych centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarczają innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa. W 2021 roku uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad 1 000 nowych etatów. Od początku pandemii, wszystkie oddziały Amazon przyjęły jako nadrzędny priorytet zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, inwestując w 2020 roku ponad 11,5 miliardów dolarów w realizację tego celu. W kwocie tej znajduje się inwestycja w wysokości ponad 1,2 miliarda dolarów, którą przeznaczono na urządzenia do pomiaru temperatury, maseczki, rękawice, ulepszone procesy czyszczenia i dezynfekcji, testy i więcej.  Tylko w Polsce Amazon dostarczył swoim pracownikom ponad 19,5 mln par rękawiczek, ponad 7,2 mln maseczek, 37,1 mln chusteczek dezynfekujących i 141,3 mln opakowań środków do dezynfekcji rąk, a także dokonał ponad 150 istotnych zmian w procesach w celu poprawy bezpieczeństwa.

O Amazon

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo i Alexa. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuroprasoweamazon.pl i naszego bloga Day One oraz śledź nas na Twitter @AmazonNewsPL i kanale YouTube.

Kontakt dla mediów:

prasa@amazon.com