W łazience musi być ciepło!

Nie ma nic przyjemniejszego od gorącej kąpieli w chłodny, jesienny poranek. Szczególnie, kiedy uczucie ciepła towarzyszy nam również po wyjściu z wanny, czy spod prysznica. Kluczem do zapewnienia optymalnej temperatury w łazience jest dobór grzejnika, który oprócz odpowiedniej mocy cieplnej, zapewni nam również miejsce do przechowywania, czy suszenia ręczników.

Domowa łazienka to coś o wiele więcej niż miejsce do codziennej higieny. To przede wszystkim nasze prywatne spa, w którym możemy się odprężyć po ciężkim dniu pracy. Do głębokiego relaksu potrzebna jest odpowiednia atmosfera, a także optymalna temperatura. Dokonując wyboru grzejnika łazienkowego, należy wziąć pod uwagę nie tylko parametry cieplne, ale również jego dodatkowe funkcje, takie jak możliwość suszenia ręczników i ubrań oraz formę dekoracyjną.

Grzejnik z funkcją przechowywania

Przytulna i funkcjonalna – taka powinna być domowa łazienka. Ważne jest, aby wygospodarować w niej odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Jak się okazuje, tu także z pomocą przychodzi… grzejnik NIVA BATH od VASCO. W przeciwieństwie do klasycznych modeli montuje się go w odległości 32,5 cm od ściany. Uzyskana w ten sposób przestrzeń między ścianą a plecami grzejnika służy do zamontowania jednego wieszaka oraz trzech półek. Odłożone na czas kąpieli ręczniki, czy szlafrok będą tam na nas czekać – przyjemnie ciepłe i miękkie.

Drabinkowa klasyka

Grzejniki drabinkowe to już klasyka wyposażenia łazienek. Można je spotkać w większości polskich domów, ponieważ łączą nienaganną estetykę z wysoką funkcjonalnością. Jednym z takich modeli jest IRIS od VASCO. Posiada on profile grzewcze ustawione poziomo, umożliwia komfortowe odwieszanie i suszenie mokrych ręczników. Dodatkowo można go wyposażyć w samoprogramującą się dmuchawę elektryczną, która przyspiesza nagrzewanie pomieszczenia.

Modele drabinkowe spotykamy również w łazienkach, czy toaletach publicznych W takich miejscach idealnie sprawdza się model ZANA BAD. Klasyczną formę drabinki wzbogacono tu o nowoczesne elementy, takie jak okrągłe kolektory czy prostokątne profile grzewcze. Dodatkowym atutem tego grzejnika jest możliwość pomalowania go na każdy kolor znajdujący się w ofercie VASCO.

Retro w nowoczesnym wydaniu

Spotykane w loftach, czy w starych kamienicach grzejniki żeberkowe ponownie zyskują na popularności. Kojarzą się one bowiem z niezawodną jakością i mocą, dla której ogrzanie dużych łazienek nie stanowi najmniejszego problemu. Grzejnik RITMO od VASCO to idealne odzwierciedlenie takiego modelu. Jest on dostępny w wielu rozmiarach, a jego smukła budowa pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni. Dodatkowo można go wyposażyć w poręcz, która idealnie sprawdzi się jako wieszak na ręczniki.

Ciepło w mgnieniu oka

Dodatkowym atutem grzejników łazienkowych jest możliwość wyboru modeli z grzałką elektryczną lub stricte elektrycznych, którymi możemy ogrzać samą łazienkę w cieplejsze dni lub ją szybko dogrzać np. na czas kąpieli. Tu do wyboru mamy całą gamę modeli elektrycznych, od klasycznych po nowoczesne wzory, jak np. minimalistyczne MONO BEAMS od VASCO, do którego dedykowane są również designerskie poręcze na ręczniki.

Więcej informacji na stronie: http://www.vasco.eu