Urządzamy dziecięcy pokój!

Urządzenie pokoju dla dziecka to niemałe wyzwanie, szczególnie, gdy uświadomimy sobie, jakie funkcje na przestrzeni lat musi spełniać takie wnętrze. To dziecięca oaza, gdzie nasza pociecha spędzać będzie wolny czas, bawić się, uczyć, a także przyjmować gości. Jak zatem zaaranżować idealny pokój dla dziecka? Podpowiadamy!

Niebanalna kolorystyka

Jednym z ważniejszych elementów jest odpowiedni dobór kolorystyki, który w dużej mierze uzależniony jest od wieku naszego dziecka i jego płci. Zupełnie inną barwę wybierzemy dla pokoju trzyletniego chłopca, a inną dla nastoletniej dziewczynki. Jeśli sami podejmujemy decyzję o tym, jaki kolor będzie wiódł prym w pokoju dziecięcym postawmy na funkcjonalność i praktyczność. W pokojach dziecięcych najczęściej spotkać można pastelowe odcienie – to one dodają wnętrzu ciepła i przytulności. Nie powinniśmy się jednak bać nieco mocniejszych akcentów kolorystycznych – za ich pomocą można stworzyć kreatywne połączenia.

 

Funkcjonalność to podstawa

Funkcjonalność to pojęcie, którym powinniśmy się kierować na każdym etapie urządzania dziecięcego pokoju – szczególnie, kiedy wybieramy meble. Postawmy na rozwiązania praktyczne – dzieci rosną szybko, zatem zamiast wybrać łóżko, które za rok będziemy wymieniać sięgnijmy po większy model.

Doskonałym rozwiązaniem będą propozycje marki Tuckano: zestaw meblowy BELLA stworzony z myślą o dziewczynkach i zestaw meblowy SPACESHIP zaprojektowany dla chłopców. Te nieszablonowe meble z drukowanymi rysunkami z pewnością przypadną do gustu niejednemu dziecku! System mebli młodzieżowych składa się z wygodnego łóżka, komody, szafy, szafy narożnej, biurka oraz regałów różnego typu. Jest bardzo praktyczny – z łatwością pomieścimy w nim wszystkie rzeczy osobiste dzieci, co pomoże w zachowaniu porządku.

Oświetlenie na medal

Dziecięcy pokój pełni wiele funkcji – jest strefą, gdzie nasze dziecko odpoczywa, uczy się, ale i relaksuje. Właśnie dlatego odpowiedni wybór oświetlenia jest tak ważny – powinniśmy wyposażyć pokój w kilka źródeł światła, aby dobrać je później do odpowiedniej aktywności. Głównym światłem powinna być lampa górna, która prawdopodobnie wykorzystywana będzie najczęściej. Doskonale sprawdzą się tutaj lampy wiszące o nieszablonowych formach. Przykładem może być lampa wisząca HOLLY marki Activejet. Ta piękna lampa pozwoli na stworzenie wyjątkowego klimatu dziecięcego pokoju!

Lampka nocna w pokoju dziecięcym jest niezbędna. Ustawiona obok łóżka ułatwia zasypianie, ale także daje poczucie bezpieczeństwa. Dzieciaki uwielbiają zwierzątka, zatem lampka w kształcie głowy świnki lub myszki z pewnością spodoba się każdemu milusińskiemu. Jeżeli poszukujemy lampki zabawnej, ale funkcjonalnej zarazem, warto zwrócić uwagę, na modele PIGI i MIKI z kolekcji Activejet. Lampki te bawią nietuzinkowym kształtem, jednak stanowią coś więcej niż tylko miłą ozdobę. Dzięki możliwości zmiany światła od zimnej do ciepłej możemy stworzyć w pokoju dziecka nastrój sprzyjający zasypianiu. Ustawiona na szafce nocnej lampka, emanująca barwą sprzyjającą odprężeniu sprawi, że nasza pociecha szybko zaśnie mocnym, spokojnym snem.

Lampka MIKI dostępna jest w dwóch kolorach: pastelowym różu oraz błękicie. Świetnie sprawdzi się zarówno w pokoju dziewczynki, jak i chłopca. PIGI – jak na świnkę przystało – jest różowa i bardzo urocza. Przypadnie do gustu zarówno młodszym dzieciom, jak i lubującym się w gadżetach nastolatkom.

Urządzając pokój dziecięcy musimy wziąć pod uwagę nie tylko kwestie funkcjonalności czy ergonomii, ale i upodobania naszego dziecka. Zaprośmy dziecko do wspólnego stworzenia tej wyjątkowej przestrzeni – będzie to na pewno ciekawe doświadczenie.