Jak zamienić zwykłą łazienkę w SPA jak z Instagrama? Z Coram zrobisz to w 4 prostych krokach

Nie musisz robić remontu generalnego, by nadać pomieszczeniu charakter jak z najmodniejszego instagramowego SPA. Wszystkie niesamowite wnętrza z egzotycznych hoteli i najdroższych gabinetów odnowy mają pewne punkty wspólne, które łatwo przeniesiesz do swojej łazienki.

Kieliszek wina w wannie, prosecco nad basenem… każdy widział podobne obrazki na Instagramie. Co sprawia, że łazienki ze zdjęć wydają się być aż tak ekskluzywne? Okazuje się, że w dużej mierze chodzi o drobiazgi, które możesz skopiować u siebie.

  1. Kwestia oświetlenia

Zadziwiające, jak wiele zależy od dobrego światła. Jasna, oświetlona ciepłym światłem łazienka sprawia zupełnie inne wrażenie niż taka, w której ledwo żarzy się ostatnia żarówka. Lustro otoczone żarówkami LED zwane jest lustrem Hollywood. Cera wygląda w nim promiennie, łatwo można zrobić makijaż, bo twarz widać w najdrobniejszych detalach. Całość świetnie wypada na zdjęciach. Lustro otoczone podświetloną listwą znajdziesz w serii Tiger Boston. Jeśli nie możesz wymienić lustra, zamontuj nad nim jasną świetlówkę Tiger Enif o mocy 360 lumenów. Ostatecznie możesz też po prostu wymienić żarówkę w starej lampie – ze zwykłej na jasną LED lub ozdobną tzw. żarówkę Edisona w fantazyjnym kształcie.

  1. Dzieła sztuki w łazience jak z Instagrama

Nagie ściany i zwykłe meble nie kojarzą się z łazienką z dobrego hotelu. Co innego, jeśli na ścianach znajdzie się ciekawa grafika. Można też ustawić w łazience ozdobną figurkę lub zabytkową misę. Jeśli nie ma na to miejsca, wystarczyć musi zasłona prysznicowa z nadrukiem jak z marynistycznej grafiki (Sealskin Anchor) lub ryciny botanicznej (Sealskin Cactus). Przy okazji możesz wprowadzić w łazience spójny motyw, a to zawsze dodaje charakteru – wystarczy powtórzenie kotwic czy roślin na obrazie lub zdjęciu w antyramie.

  1. Magia gałek i wieszaków

Wymiana gałek w szafkach to jedna z pierwszych porad dla początkujących renowatorów mebli kuchennych. Od razu wyglądają inaczej, a koszty są znacznie niższe niż w przypadku zakupu nowych szaf i komód. To samo można zrobić w domowej łazience. Podobnie, jak w SPA zadbaj też o spójne i praktyczne haczyki na ubrania czy ręcznik. Po pierwsze będzie Ci wygodniej, a to zawsze kojarzy się z łazienką jak z hotelu. Poza tym odrapane czy zdekompletowane wieszaki zamienisz na ładne i nowe, więc w pomieszczeniu od razu zrobi się schludniej. Polecamy wieszaki:

  • minimalistyczne Tiger Sem z lustrem do kompletu;
  • z lusterkiem Sealskin Brix dla oszczędności miejsca;
  • urocze w kształcie kotów z kolekcji Tiger Cats

 

  1. Krany w łazience jak z Instagrama

Czy zauważyłeś, że w łazienkach z Instagrama zazwyczaj woda płynie z mosiężnych, złotych lub miedzianych kranów? Jeśli chcesz coś radykalnie zmienić, ale bez wymiany całej łazienkowej zabudowy, postaw na piękną armaturę. Zarówno minimalistycznie czarna (jak słuchawka prysznicowa Tiger Splash), jak i złota w stylu łaźni retro, całkowicie odmienią wnętrze i stworzą łazienkę jak z Instagrama.

O CORAM DIY

CORAM DIY jest częścią międzynarodowej Grupy Coram oferującej wyposażenie łazienek renomowanych producentów takich jak: TIGER, SEALSKIN, GEESA oraz CORAM SHOWERS. Asortyment CORAM DIY uzupełnia ceramika sanitarna włoskiej marki DISEGNO CERAMICA. Blisko 30-letnie doświadczenie handlowe i produkcyjne, znajomość rynku oraz różnorodny asortyment produktów sprawiają, że CORAM  DIY jest nie tylko atrakcyjnym dostawcą, ale także znakomitym partnerem w biznesie. Nasze produkty znajdują się w ofercie salonów łazienkowych, można je znaleźć na półkach renomowanych marketów budowlanych i na stronach wiodących sklepów internetowych. Reprezentujemy na polskim rynku aż siedem marek produkujących akcesoria oraz meble łazienkowe. Dzięki temu jesteśmy jedyną z największych firm w Polsce oferującą tak różnorodne produkty, które kompleksowo pomogą urządzić każdą łazienkę.