Szczotka DuActiva od Viledy z włosiem w ponad 90% z butelek PET. Trwała i najlepsza pod kątem wymiatania

Koniec z brudem zalegającym w trudno dostępnych miejscach w domu. Dokładne wymiatanie narożników nie sprawi już żadnych problemów. Wszystko za sprawą szczotki DuActiva marki Vileda.  A dodatkowo wybierając szczotkę Viledy wspierasz gospodarkę w obiegu zamkniętym, w której produkty z tworzyw sztucznych nigdy nie stają się odpadem. Włosie szczotki składa się w ponad 90% z przetworzonych plastikowych butelek.

Szczotka DuActiva marki Vileda to prawdziwa rewolucja w sprzątaniu. Z jej pomocą jeszcze dokładnie i wygodnie wyczyścisz każdy zakamarek z zalegającego w nim kurzu i brudu. W szczotce wykorzystano dwa rodzaje materiałów: skuteczne włókna, które w 90% składają się z przetworzonego PET, oraz elektrostatyczną gąbkę. Czerwone włosie dzięki rozwarstwieniu na końcach jeszcze precyzyjniej wymiata nawet najdrobniejsze zabrudzenia gromadzące się w narożnikach. Z kolei specjalna gąbka o właściwościach elektrostatycznych skutecznie zatrzymuje brud, włosy i sierść, nie wzbijając kurzu i drobnego pyłu podczas zamiatania, co jest szczególnie istotne w domu alergików. Dodatkowo dzięki mechanizmowi „Easy to clean” można ją łatwo zdjąć i wyczyścić. Innowacyjna budowa szczotki i kija sprawia, że łatwo nią manewrować podczas sprzątania, co pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Ponadto gumowe wykończenie nasady chroni ściany i meble przed obijaniem.

Każdego roku w swoim zakładzie w Roncello pod Mediolanem, Vileda przetwarza płatki z ok. 97 milionów jednorazowych butelek PET i zamienia je na składową szczotek do zamiatania. Około 90% produktów marki jest trwałych i pomaga minimalizować odpady, zapewniając jednocześnie doskonałą wydajność. W ostatnich latach producent zwiększył do ponad 40%,  wykorzystanie plastiku, pochodzącego z recyklingu w stałych produktach z tworzyw sztucznych. Właściciel marki Vileda – Freudenberg Home and Cleaning Solutions (FHCS), od 2020 roku ​​jest sygnatariuszem globalnego zobowiązania Fundacji Ellen MacArthur w zakresie nowej gospodarki tworzywami sztucznymi.

Cena: 39,90 zł

Producent: Vileda