Sposób na dobry sen w ciepłe letnie noce

Znalezienie komfortu spania w gorące letnie noce może być prawdziwym wyzwaniem. Kiedy jest zbyt gorąco, aby spokojnie zasnąć i obudzić się rano wypoczętym, można zrobić kilka rzeczy, aby obniżyć temperaturę ciała i zapewnić sobie dobry sen.


Przewiewne prześcieradła i poszewki na poduszki

Pierwszym krokiem do schłodzenia podczas snu jest wybór odpowiedniej pościeli. Warto upewnić się, że pościel jest wykonana z oddychających materiałów, takich jak: satyna, bawełna, czy len. Materiały te umożliwiają cyrkulację powietrza, co pomaga regulować temperaturę ciała.

  • Rekomendacja: Pościel satynowa Nell – miękka, przewiewna i zapewniająca uczucie lekkiego chłodu na skórze. Wybierając pościel warto zwrócić uwagę na to, aby można było ją prać w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza, co pozwoli usunąć wszelkie zanieczyszczenia i bakterie.

 


Letnia kołdra

Niektórym osobom trudno jest zasnąć tylko pod prześcieradłem. Chłodne, letnie kołdry lniane lub bawełniane zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić komfortowy sen, nawet w wyższych temperaturach. Odprowadzają ciepło i wilgoć z ciała, dzięki czemu można spać swobodnie.

Rekomendacje: Letnia kołdra Sunndal, wykonana w 100% z bawełny, pomaga regulować temperaturę ciała.

Poduszka chłodząca

Poduszka również wpływa na jakość snu. JYSK oferuje poduszkę z żelem chłodzącym, który pomaga balansować nadmierne ciepło.

Rekomendacja: PoduszkaSogndal wypełniona jest kawałkami pianki zapamiętującej kształt, która łagodzi ucisk. Pianka szybko dopasowuje się do szyi i ramion, natomiast druga strona poduszki zawiera warstwę chłodzącego żelu. Wysokość poduszki można regulować poprzez usunięcie części wypełnienia i dostosować ją do różnych potrzeb.

 


Materace z cyrkulacją powietrza

Wysokiej jakości materac umożliwiający cyrkulację powietrza jest niezbędny do komfortowego snu w miesiącach letnich. Materace z rdzeniem sprężynowym zapewniają ciału specjalne podparcie i równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całej powierzchni. Sprężyny w materacu są starannie zaprojektowane tak, aby dopasowywać się do kształtów ciała i zapewniać najwyższy komfort oraz jakość snu, a konstrukcja sprężyn pozwala również na dobrą cyrkulację powietrza, dzięki czemu ciało nie przegrzewa się w nocy.

Topmaterac, który uwalnia ciepło

Topmaterac chroni i przedłuża żywotność materaca, a lateks sprawia, że jest lepsza cyrkulacja powietrza podczas leżenia na materacu.

  • Rekomendacja: Topmaterac GOLD T60 – o grubości 3 cm z rdzeniem z oddychającego lateksu, który efektywnie odprowadza nadmiar ciepła, pomaga regulować temperaturę ciała, umożliwiając komfortowy sen nawet w najgorętsze noce.

 

Lato może być trudne, jeśli chodzi o dobry sen, ale dzięki odpowiednio dobranym elementom sypialnii i kilku prostym nawykom można znacząco podnieść komfort swojego snu.

O dobrych nawykach przed snem warto posłuchać w odcinkach podcastu #Wyspani JYSK: