Jak utrzymać porządek w łazience?

Inteligentne rozwiązania w łazience pozwalają utrzymać nieskazitelny porządek.

– Praktyczna umywalka z blatem

– Szafki podumywalkowe zapewniają miejsce do przechowywania

– Lustrzane szafki optymalizują strefę zmywania

– Półki i szafki wykorzystują przestrzeń na ścianie

– Akcesoria dla jeszcze większego komfortu

Idealny podział: asymetryczny kształt umywalki DuraSqaure tworzy przestronny blat z boku. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Zbyt wiele rur wokół umywalki, zbyt mało miejsca do przechowywania i dręcząca potrzeba sprzątania? Mądrze dobrany układ łazienki z inteligentnymi rozwiązaniami do przechowywania tworzy poczucie spokoju i oferuje miejsce na wszystkie niezbędne rzeczy w łazience – zarówno małe, jak i duże. Jeśli wszystko ma swoje miejsce, o wiele łatwiej jest utrzymać porządek.

Zasada Bento Box: umywalka Bento Starck Box prezentuje się wyjątkowo elegancko dzięki inteligentnemu oddzieleniu strefy mokrej i suchej. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Idealna strefa mycia

Porządek zaczyna się przy umywalce: blaty z boku, z drążkiem oddzielającym je od strefy mokrej, to idealne miejsce na wszystko, co musi być w zasięgu ręki.

Dwa razy więcej miejsca do przechowywania: cztery szuflady i otwarta komora tego rozwiązania meblowego D-Neo są dokładnie tym, czego potrzeba do uporządkowania łazienki. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Przestrzeń pod umywalką jest szczególnie cenna – nie tylko w mniejszych łazienkach. Klasycznym rozwiązaniem są tutaj szafki podumywalkowe w różnych wariantach i wzorach. Przybory łazienkowe mogą być przechowywane w sposób uporządkowany i łatwo dostępny na półkach i w szufladach. Wyrafinowane systemy organizacyjne tworzą dodatkowy porządek.

Połączone przechowywanie: szafka podumywalkowa Zencha łączy otwartą i zamkniętą przestrzeń do przechowywania, co tworzy wizualny kontrast. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Lustrzane szafki są idealne do zwiększenia dostępnej przestrzeni do przechowywania, a jednocześnie optymalnie oświetlają obszar mycia. Dwustronne lustrzane drzwi, lustrzana tylna ściana, szklane półki, poręczne gniazdko i listwa magnetyczna na drobne metalowe przedmioty zwiększają codzienny komfort.

Zasada organizacji szuflad: wysokiej jakości system wyposażenia szuflad z przegródkami o różnych rozmiarach oznacza, że na wszystko znajdzie się miejsce. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Najlepsze wykorzystanie ścian

Półki ścienne to elastyczna opcja tworzenia dodatkowych schowków w łazienkach o ograniczonej przestrzeni. Zainstalowane półki, na przykład nad toaletą lub wanną, oferują praktyczne rozwiązanie do przechowywania, a jednocześnie stanowią stylowe akcenty.

Harmonijny ogólny obraz: otwarte rozwiązania, takie jak metalowa konsola DuraSquare, tworzą lżejsze wrażenie wizualne i umożliwiają wyeksponowanie dekoracyjnych tekstyliów i produktów. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Ręczniki, kosmetyki lub inne przybory mogą być przechowywane w elegancki sposób i poprawiają estetykę wnętrza łazienki.

Przechowywanie w lustrze: produkty łazienkowe są stylowo i uporządkowane w lustrzanej szafce Qatego ze zintegrowanym oświetleniem. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)
Źródło energii: gniazdko elektryczne w lustrzanej szafce może być używane do wielu zastosowań, w tym do ładowarek, suszarek do włosów i innych (źródło zdjęcia: Duravit AG)
Boczne myślenie: pozioma półka z serii Ketho zamienia niewykorzystane obszary ściany nad toaletą w otwartą przestrzeń do

Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca na kolejny mebel, idealnie sprawdzą się dopasowane wysokie lub półwysokie szafki: ich wąski, wysoki kształt oznacza, że zapewniają dużo miejsca do przechowywania przy stosunkowo niewielkiej powierzchni zajmowanej przez szafkę.

Ważna rola akcesoriów

Różnorodność mebli: szafka podumywalkowa, półwysoka szafka i półka z serii L-Cube tworzą harmonijną całość składającą się z otwartych schowków, otwartych schowków i schowków na różnych poziomach. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)
Złoty wiek: złote akcesoria unowocześniają umywalkę Qatego, tworząc atrakcyjną przestrzeń do przechowywania ręczników, mydła i szczoteczki do zębów. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Uchwyty na ręczniki, pojemniki na szczoteczki do zębów lub szczotka do toalety to przydatne na co dzień akcesoria, które tworzą porządek, jednocześnie zwiększając komfort. Dla wszystkich obszarów łazienki dostępne są pasujące akcesoria, zharmonizowane z wzornictwem i wykończeniem baterii. Współgrają one ze sobą, tworząc jednolity, niepowtarzalny wygląd.