Sofa z barem – luksus w nowoczesnym wydaniu

Zestawy modułowe, narożniki i sofy z barami, to jeden z ciekawszych trendów wnętrzarskich ostatnich lat. Wyeksponowany w bryle mebla schowek cieszy zarówno w wymiarze praktycznym, jak i estetycznym. Z jednej strony rozszerza funkcje mebla wypoczynkowego, z drugiej – odmienia tradycyjną linię sofy, dodając jej oryginalności i nowoczesności. W wybranych meblach polskiego producenta Gala Collezione bary stanowią dobrze przemyślany i ciekawy element ozdobny. Ich różnorodność w systemach modułowych jest tak duża, że konfigurując wymarzoną sofę, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Meble wypoczynkowe w strefie dziennej coraz częściej przykuwają wzrok oryginalnym wzornictwem i nowoczesnymi rozwiązaniami, które zwiększają komfort i sprawiają, że popołudniowy relaks na kanapie przenosi nas do wnętrzarskiego świata luksusu. Praktyczny moduł, dostępny w portolio Gala Collezione w kolekcjach Loggia, Plaza, Domo, Volta, Calpe, Belluno i Massimo, znacząco rozszerza tradycyjne funkcje mebla. Po pierwsze – dzięki drewnianemu blatowi bar może pełnić rolę niewielkiego stolika, na którym odstawimy szklankę z napojem lub przekąskę podczas oglądania telewizji, odłożymy książkę czy laptop. Po drugie – meble z opcją baru kryją w sobie niewielki schowek, który wykorzystamy do przechowywania rzeczy, które lubimy mieć pod ręką ( np. zapasowy koc, kieliszki do wina, czy zabawki, którymi bawią się młodsi członkowie rodziny). To proste i jak się okazuje bardzo przydatne rozwiązanie pozwala na zachowanie porządku wśród przedmiotów, które lubią się zawieruszać i wyznaczenie dla nich stałego, łatwo dostępnego miejsca. Ładowarka do telefonu, piloty do telewizora czy sprzętu stereo, etui na okulary, chusteczki do nosa – dzięki poręcznemu schowkowi wszystko to można szybko i łatwo schować.

Dla każdego coś miłego

Różnorodność w zakresie kształtów i sposobów wykończenia barów pozwala dobrać taką kolekcję, która spełni oczekiwania użytkownika. Projektanci Gala Collezione wzięli pod uwagę zarówno kwestie designu, jak i walory funkcjonalne, na które wpływa m.in. sposób montowania blatu. W niektórych modelach bar jest wyposażony w blat unoszony do góry, w innych – jest on montowany na specjalnym metalowym „ramieniu”, które umożliwia jego ustawienie w pozycji pozwalającej na położenie na nim dokumentów, tabletu czy laptopa. Takie rozwiązanie sprawia, że sofa staje się  wygodnym miejscem do pracy w ramach home office.

I wszystko jest pod ręką!

Zaadaptowanie modułu z barem jako elementu sofy lub narożnika, okazuje się strzałem w dziesiątkę. Domowa sofa zmienia swą postać z wolnostojącego mebla, na dodatkowe miejsce, służące do przechowywania chociażby butelek z trunkami, szklaneczek i kieliszków na weekendowy wieczór we dwoje. Model Domo możemy wyposażyć w specjalną wersję baru z wysuwaną szufladą, w której zamontowano uchwyty na kieliszki. Zgrabne moduły wkomponujemy w bryłę na etapie wyboru mebla w salonie.

www.GalaMeble.com