Roleta Duo – poznaj alternatywę dla firan i zasłon

Pomysł na oryginalną, a przy tym bardzo praktyczną dekorację okna? Roleta DUO cieszy się coraz większą popularnością! Łączy ona w sobie cechy zasłon i firan, pełniąc funkcję wygodnej w użytkowaniu osłony okiennej, a jednocześnie pięknie uzupełniając wystrój wnętrza. 

Czym jest Roleta DUO?

Roleta DUO, inaczej roleta “dzień i noc”, to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących funkcjonalnych, a przy tym ładnych ozdób okiennych.  Składa się ona z dwóch warstw: wierzchniej wykonanej z grubszego materiały dekoracyjnego i spodniej wykonanej z woalu lub innej cienkiej tkaniny w jasnym kolorze. Dzięki temu łączy w sobie funkcje zasłony i firany, a równocześnie można ją regulować tak łatwo jak tradycyjne rolety rzymskie. 

Dekoria.pl, Roleta rzymska DUO Blackout – zaciemniająca

Rolety DUO to bardzo praktyczny wybór. W nocy lub w czasie popołudniowej drzemki można nimi przesłonić okno, całkowicie hamując wpadające do wnętrza światło. Natomiast w dzień, dzięki cienkiej warstwie rolety, można sprawiać, aby promienie słoneczne pięknie rozpraszały się po pomieszczeniu. Jednocześnie grubsza warstwa będzie tworzyła przyjemny cień lub też chroniła oczy przed rażącym słońcem. 

Roleta DUO jako element dekoracyjny

Warto też zwrócić uwagę na to, że roleta DUO to również ciekawy element aranżacyjny, który doskonale uświetni wystrój salonu, sypialni, biura czy jadalni. 

Rolety DUO dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Z łatwością można więc dopasować je do danej aranżacji — podpowiada Renata Mikuś, stylistka wnętrz marki DekoriaJednocześnie cieńsza warstwa rolety dodaje wystrojowi lekkości, świeżości i romantyczności, a przy tym pięknie rozprowadza światło po pokoju. 

Dekoria.pl, Roleta rzymska DUO Quadro

Roleta rzymska DUO sprawdzi się też w każdym stylu wnętrzarskim. Do wystroju boho dobrać można na przykład model z motywem liści lub kwiatów. Do nowoczesnego te w wyrazistych, modnych kolorach. Natomiast do vintage rolety w kolorowe wzory.  

Inne zalety rolety typu DUO? Jest ona dużo łatwiejsza w czyszczeniu niż na przykład tradycyjne zasłony. Nie wymaga bowiem prania czy prasowania, a wystarczy od czasu do czasu przetrzeć ją wilgotną ściereczką. W sklepie Dekoria dostępne są również rolety rzymskie szyte na miarę. Dzięki temu można dopasować je do okna o każdym wymiarze.

Dekoria.pl, Roleta rzymska DUO Blackout