Pralko – suszarka. Moda czy faktyczna pomoc?

Pranie jako obowiązek domowy wymieniane jest w czołówce, jeśli chodzi o najmniej lubiane czynności. Statystycznie Polacy wstawiają pranie 1-2 razy w tygodniu. Rodzice małych dzieci nawet częściej, bo „góra prania” rośnie u nich bardzo szybko. I chociaż to pralka wykonuje za nas tę najcięższą pracę, to nam przypada w udziale rozwieszenie upranych, wilgotnych ubrań. Wyręczyć nas w tym może pralko-suszarka. 

Suszenie prania to czasem nie lada wyzwanie

 Kiedy pralka skończy swoją pracę, my zaczynamy naszą, bo przecież pranie trzeba rozwiesić. W małym mieszkaniu lub przy braku balkonu ciężko czasem znaleźć dodatkową przestrzeń na rozkładaną suszarkę. Jesień i zima to czas kiedy wysuszenie prania wymaga od nas nie lada pomysłowości. Sezon grzewczy wbrew pozorom wcale nie ułatwia sprawy, albowiem ciepło z kaloryferów w połączniu wilgocią oddawaną przez suszące się ubrania stwarzają idealne warunki do rozwoju grzybów, pleśni czy roztoczy. Dlatego rozkładanie mokrego prania na grzejnikach czy nawet w ich pobliżu nie przysłuży się naszemu zdrowiu. I choć nasze babcie bardzo chwaliły sobie suszenie na mrozie, który skutecznie niweluje wszelkiego rodzaju bakterie, to jednak smog i dodatkowa praca w postaci wyprasowania zamrożonych części garderoby generuje nam dodatkowe zadania. 

Gdzie i jak zatem suszyć?

W łazience. Nie na suszarce, ale w suszarce, a jeszcze lepiej w pralko-suszarce. To dwie korzyści w jednym, bo pralka wypierze nasze ubrania, a suszarka wysuszy i dodatkowo je odświeży. Nowoczesne pralko-suszarki są nie tylko komfortowe w użytkowaniu, ale również praktyczne. Jak te z linii Life Simplified marki Gorenje. Wyposażone w funkcję  generowania pary nie tylko odświeżają ubrania, ale i redukują zagniecenia, a przy tym bardzo skutecznie usuwają alergeny, takie jak roztocza czy sierść zwierząt domowych nie uszkadzając przy tym garderoby. Wygodny dotykowy panel sterowania umożliwia łatwe dostosowanie programów prania i suszenia, a eleganckie podwójne szklane drzwi zapewniają większe bezpieczeństwo i mniejszy poziom hałasu. Specjalny program do czyszczenia bębna daje gwarancję przyjemnie pachnącego prania za każdym razem. 

Pralko suszarki są nie tylko wygodniejszą, ale i zdrowszą alternatywą tradycyjnego suszenia. Potrafią szybko i efektywnie wyprać i wysuszyć do 6 kg prania, które zaraz po wyjęciu jest gotowe do założenia. Idealnie sprawdzą się w domu pełnym dzieci, gdzie często ubrania potrzebne są „na już”. Docenią je również ci, których ogranicza metraż lokalu, bowiem rozmiary urządzenia pozwalają na jego  aranżację nawet w bardzo małej łazience. 

Przekonaj się jak wygodnie zrobić pranie z:

Pralko-suszarką Gorenje WD9514S/PL