Meble na wymiar nie tylko w kuchni

Meble na wymiar  to nie tylko alternatywa dla umeblowania z produkcji seryjnej. To także sposób na stworzenie indywidualnej przestrzeni rzeczywiście skrojonej na miarę jej mieszkańców. Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu we wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR podpowiada, jakie kroki trzeba wykonać, aby cieszyć się pięknym i wysoce spersonalizowanym wyposażeniem wnętrz.

 Meble na wymiar najczęściej kojarzymy z wyposażeniem kuchni lub z garderobą, ponieważ to właśnie te pomieszczenia zazwyczaj dopasowujemy do trybu życia domowników. Jednak meble na wymiar mogą dotyczyć każdego wnętrza – są świetnym rozwiązaniem w łazience, ale także w sytuacji, gdy nasze mieszkania mają skosy, antresole czy schody. Wtedy indywidualnie wykonane meble nie tylko pozwalają zaoszczędzić na powierzchni, ale też tworzą unikany klimat. Produkcja „pod wymiar” może dotyczyć także sof, komód czy stołów – jeśli potrzebujemy niestandardowego ich rozmiaru. O czym należy pamiętać przy wyborze mebli na wymiar?

Sypialnia Creative fot. Meble VOX/Galeria Wnętrz DOMAR

Po pierwsze: projekt

Jak mówi Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu w Galerii Wnętrz DOMAR, musimy pamiętać przede wszystkim o racjonalnym, funkcjonalnym i estetycznym projekcie:

 Zanim zaczniemy wybierać wzory i kolory, zastanówmy się, jakie są nasze rzeczywiste potrzeby i oczekiwania, kto rzeczywiście będzie korzystał z mebli oraz w jakim zakresie. Zupełnie inaczej zaprojektowana zostanie bowiem szafa wnękowa dla singla, który może potraktować ją jak garderobę czy schowek, a zupełnie inaczej  garderoba na wymiar dla pary, gdyż należy w niej uwzględnić strefę dla Pani i Pana domu, a może – w perspektywie – również dla ich dzieci. Meble na wymiar należy też traktować, jak ważny element całości wystroju wnętrza – muszą stylistycznie i kolorystycznie pasować do tonacji i aranżacji całości. 

Meble na wymiar są często sporym wydatkiem. Stawiajmy zatem na uniwersalny design, który łatwo „odświeżymy” modnymi dodatkami, a przy zmianie aranżacji nie będziemy musieli ponownie zamawiać dedykowanego zestawu.

Po drugie: odpowiednie wymierzenie

W przypadku tego punktu, radziłabym skorzystać z porad specjalistów. Wprawdzie w Internecie można znaleźć programy do samodzielnego wymiarowania mebli, jednak najlepiej będzie zaprosić wykonawcę, aby dokonał pomiarów. Taka osoba, mając w tej dziedzinie odpowiednie doświadczenie, pozna mocne i słabe strony wnętrza, które chcemy doposażyć – podpowiada Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR.

Dysponując odpowiednim projektem, wyspecjalizowany wykonawca może dostosować go do wymogów przestrzeni oraz podpowiedzieć rozwiązania najkorzystniejsze z punktu widzenia przeznaczenia danego pomieszczenia. Dzięki temu unikniemy nie tylko pomyłek w pomiarach, ale zaoszczędzimy również czas i pieniądze na nietrafionych decyzjach. 

 Po trzecie: wybór materiałów

Musimy pamiętać także o parametrach fizycznych pomieszczenia. Istotne jest ustalenie, czy nasze wnętrze jest suche czy wilgotne, z oknem lub bez. W przypadku bardziej wilgotnych wnętrz lepiej zainwestować w materiały typu MDF i laminaty, które wyglądają nie tylko efektownie, ale są odporne również na działanie wilgoci i łatwo utrzymać je w czystości. W takim wypadku, dobierając na przykład kuchnię na wymiar – otrzymujemy taką propozycję, która jest nie tylko estetyczna, ale i wysoce funkcjonalna. 

fot. Meble KOMANDOR/Galeria Wnętrz DOMAR

Marzą nam się drewniane meble na wymiar w łazience? Nie ma problemu! P:amiętajmy jednak, że drewno pod wpływem wilgoci wypacza się i może zmienić barwę, dlatego warto zastanowić się nad bardziej racjonalnymi rozwiązaniami meblarskimi – zwłaszcza, że mnogość faktur i deseni umożliwia nam dopasowanie stylistyki do naszych oczekiwań – mówi Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR.

Najlepiej w…

 A gdzie znaleźć miejsca, w których zamówimy meble na wymiar? Aldona Mioduszewska podpowiada, że na terenie Galerii Wnętrz DOMAR znajduje się mnóstwo salonów, w których spełnimy swoje marzenia designerskie:

W Galerii Wnętrz DOMAR znajdziemy wiele salonów wiodących producentów wyposażenia, oferujących meble na wymiar – i to nie tylko do kuchni. Możemy zamówić także sofy na wymiar, a także komody, regały i stoły w odpowiednim, niekoniecznie standardowym rozmiarze.

Pokój dziecięcy Creative fot. Meble VOX/Galeria Wnętrz DOMAR

O Galerii Wnętrz DOMAR:

Wrocławska Galeria Wnętrz DOMAR to jedna z największych galerii wyposażenia wnętrz w Polsce. Na 24 000 m² swoje stoiska ma ponad 100 najemców, którzy mają w swojej ofercie produkty wyposażenia wnętrz i materiałów wykończeniowych – począwszy od mebli, poprzez dekoracje, wyposażenie kuchni, podłogi, dywany, firany, zasłony, tapety, oświetlenie, kominki, drzwi, schody czy okna a nawet systemy do inteligentnych domów. Ponadto w Galerii Wnętrz DOMAR znajdują się: market Biedronka i drogeria Rossmann a także restauracja, klub fitness, szkoła tańca, bank i apteka.

www.DOMAR.pl