Materac hybrydowy – cechy, rodzaje i właściwości

Materace hybrydowe w innowacyjny sposób łączą w sobie walory nowoczesnych wkładów sprężynowych z zaawansowaną technologią materacy piankowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić sobie maksymalny komfort, świetne dopasowanie do każdego ciała oraz oczywiście optymalne podparcie kręgosłupa. Dlatego też kupując nowy materac do swojej sypialni, warto rozważyć opcję zakupu materaca hybrydowego. Poniżej postaramy się Wam przekazać, jakie posiada on właściwości oraz dla kogo będzie najlepszą opcją.

 

 

Czym jest materac hybrydowy?

Jak już wspomnieliśmy, materac hybrydowy jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, które łączy w sobie najlepsze cechy zarówno materacy piankowych, jak i materacy sprężynowych. Jest to rozwiązanie wręcz skrojone pod najbardziej wymagających użytkowników, którym zależy na najwyższej jakości zarówno materaca, jak i przede wszystkim snu. Materac hybrydowy jest w stanie zapewnić świetną asekurację kręgosłupa, dzięki czemu sen będzie przyjemnością, a nie koniecznością. Taki efekt uzyskiwany jest za sprawą umiejętnego połączenia sprężyn kieszeniowych z innowacyjnymi piankami.

Najczęściej nowoczesne materace hybrydowe posiadają kilka warstw, które nadają powierzchni wielu pożądanych właściwości. Poprzez to ich grubość często sięga nawet 30 centymetrów. Co ciekawe, na rynku możemy znaleźć również modele materaca hybrydowego, który posiada odpinany top, który może posłużyć przede wszystkim do zmian twardości podłoża – co więcej, może być także użytkowany oddzielnie.

 

Materace hybrydowe – właściwości

Materace hybrydowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu zastosowane w nich komponenty są coraz bardziej innowacyjne, przez co sprężysta i elastyczna powierzchnia materaca hybrydowego zapewnia świetne podparcie dla całej sylwetki, w tym oczywiście kręgosłupa. Dzięki temu jesteśmy w stanie komfortowo wypocząć, a także rozluźnić i zregenerować mięśnie oraz stawy. Materac hybrydowy wyróżnia się przede wszystkim wysoką elastycznością punktową, czyli reaguje tylko w jednym miejscu nacisku, uniemożliwiając powstawanie tzw. efektu fali. Modele hybrydowe posiadają także możliwość dopasowania twardości materaca do potrzeb użytkownika, dzięki czemu wraz ze zmianą wagi nie musimy wymieniać materaca hybrydowego na nowy. Wiele materacy hybrydowych posiada także liczne certyfikaty i status wyrobu medycznego, ponieważ są one dedykowane alergikom i osobom z innymi problemami zdrowotnymi. Większość modeli materacy hybrydowych jest także odporna na wszelkie odkształcenia, dzięki czemu mogą być one przez długi czas intensywnie eksploatowane.

 

 

Jakie wyróżniamy rodzaje materaców hybrydowych?

Materace hybrydowe są produktami bardzo uniwersalnymi i wielofunkcyjnymi. Dzięki możliwości wyboru wielu konfiguracji i materiałów, jesteśmy w stanie stworzyć materac w pełni dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Aktualnie na rynku wyróżniamy następujące modele materacy hybrydowych:

  • Materac hybrydowy na sprężynach multipocket lub pocket plus, który zapewnia doskonałą sprężystość oraz elastyczność punktową, co przeciwdziała tworzeniu się tzw. efektu fali.
  • Materac hybrydowy z pianką wysokoelastyczną, który posiada zaawansowaną technologicznie piankę poliuretanową wyróżniającą się sprężystością, wytrzymałością i odpornością na odkształcenia.
  • Materac z pianką termoelastyczną, reagujący na dotyk i temperaturę ciała. Daje on również użytkownikowi poczucie otulenia.
  • Materac hybrydowy lateksowy, który charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością, sprężystością. Jest on również hipoalergiczny o właściwościach przeciwgrzybiczych i antybakteryjnych.
  • Materac hybrydowy sizal, wykonany z naturalnych i trwałych włókien sizalowych, które mają za zadanie podwyższyć twardość podłoża.
  • Materac hybrydowy z pianką Fusion. Posiada on wysokoelastyczną piankę, która umożliwia wydzielenie stref zróżnicowanej twardości.
  • Materac hybrydowy z pianką FlexiFoam – jest to innowacyjna pianka o niezwykłej plastyczności, która gwarantuje nam maksymalny komfort i dopasowanie do kształtu ciała.

 

Materac hybrydowy – cena

Ceny materacy hybrydowych są różne i wiele zależy od ich wielkości, rodzaju zastosowanej pianki, jak i jej grubości. Niemniej jednak koszt materaca hybrydowego zaczyna się już od 2 do nawet 8-10 tysięcy złotych.

 

więcej na: https://berkehome.pl/