Małe łazienki z eksplozją kolorów

Unikalne koncepcje ścienne i kolorowe przedmioty łazienkowe łączą się, aby stworzyć unikalny projekt łazienkowy.

– Małe, kolorowe, wyraziste łazienki

– Paleta kolorów Vitrium oferuje idealną opcję dla każdej łazienki

– Ściany stanowią scenę dla wzorzystych tapet, płytek i kolorowych farb.

– Baterie i akcesoria zapewniają idealne wykończenie

Popularne restauracje, kluby i hotele przecierają szlaki: intensywne kolory, meble w bogatych odcieniach i przytulne tapety przekształcają łazienki w miejsca pełne charakteru i uroku.

Stworzenie kompletnego dzieła sztuki we własnych czterech ścianach nie tylko wymaga odwagi, ale także wymaga niezwykle indywidualnego połączenia kolorów i przedmiotów.

Produkty Duravit: Umywalka Vitrium c-bonded (projekt: Christian Werner) w kolorze Dark Gray Matt, umywalka i meble tworzą całość. Brodzik Stonetto (projekt: EOOS) w kolorze antracytowym; Baterie Wave umywalka i prysznic w kolorze polerowanego złota; Akcesoria Starck T (projekt: Philippe Starck) w kolorze polerowanego złota. Produkty Graham & Brown: Fototapeta “Palais black & gold”, farba ścienna “Vector”. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)
Meble i umywalka w wyrafinowanym ciemnoszarym matowym kolorze spotykają się z delikatnymi złotymi metalowymi krzywiznami z głębokim czarnym, teksturowanym tłem tapety (“Palais black & gold”). Subtelny geometryczny wzór nadaje pomieszczeniu głębi i wymiaru. Seria baterii Wave z akcesoriami Starck T w kolorze polerowanego złota, farba ścienna “Vector” i farba sufitowa “Victoria” działają jako pochlebni towarzysze. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Łazienka dla gości jako wizytówka

Mały pokój – duży wpływ: łazienka dla gości to idealne miejsce do wyrażenia własnej osobowości i eksperymentowania z kolorami. Na przykład przedmioty łazienkowe w mocnych kolorach można łączyć z wyrazistymi okładzinami ściennymi, które podkreślają pojedynczą ścianę lub mniejszą powierzchnię. W tym kontekście szczególnie dobrze sprawdzają się tapety z motywami graficznymi lub botanicznymi, wybrane płytki lub kolorowe farby. Elementy wyposażenia, ściany, podłogi i dekoracje powinny zawsze mieć spójną harmonię kolorów, czy to w tonacji, czy w połączeniu z kolorami uzupełniającymi. Proces wyboru poszczególnych elementów lub materiałów nadaje się do eksperymentowania z kolażami materiałów i kolorów, aż do osiągnięcia optymalnego i harmonijnego rezultatu.

Mocny błękit Parlour Blue Matt mebli, umywalki i toalety tworzy doskonały kontrast z miękką szarą tapetą w ptaki (“Glasshouse Soft Grey”), która podkreśla szare, szałwiowe, fioletowe i żółte akcenty, nie kradnąc przy tym światła reflektorów. Miękka, jasnoniebieska farba ścienna (“Rowing Boat”) dodaje harmonii. Baterie z serii Wave i akcesoria Starck T ze szczotkowanej stali nierdzewnej dopełniają całości. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)
Produkty Duravit:
Umywalka Vitrium c-bonded (Design: Christian Werner) w kolorze Parlour Blue Matt, umywalka i meble tworzą całość.
Toaleta ścienna Millio (projekt: Antonio Bullo) w kolorze Parlour Blue Matt z wzorzystą powierzchnią;
Baterie Wave ze szczotkowanej stali nierdzewnej;
Akcesoria Starck T (projekt: Philippe Starck) i płytki uruchamiające DuraSystem ze szczotkowanej stali nierdzewnej.
Produkty Graham & Brown:
Fototapeta “Glasshouse Soft Grey”, farba ścienna “Rowing Boat”
(Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Tapety jako scena dla przedmiotów łazienkowych

Nowoczesne tapety z graficznymi wzorami lub botanicznymi wzorami są jak dzieła sztuki – nadają pomieszczeniom pewną żywiołowość. Graham & Brown spowodował prawdziwy renesans tapet w ostatnich latach dzięki swoim niezwykłym kolorowym nadrukom. Znany brytyjski producent wysokiej jakości farb i okładzin ściennych pracuje z wieloma motywami z natury, grafiką, różnymi teksturami i luksusowymi złotymi akcentami – i w rezultacie kształtuje trendy. Tapeta ścienna wyznacza stylistyczną scenę dla całej łazienki, która najczęściej jest małym pomieszczeniem. W połączeniu z neutralnymi lub uzupełniającymi kolorami na pozostałych ścianach, tworzy  idealne tło dla przedmiotów łazienkowych Vitrium firmy Duravit o powściągliwych wzorach i intensywnych matowych kolorach.   

Kwitnące kwiaty na tapecie roku 2023 Graham & Brown “Florenzia Dusk” i rywalizują o przyćmienie mocnego cynamonowego odcienia strefy mycia Vitrium i wanny DuraSquare.
Mocne kolory ścian w kolorze niebieskim “Majestic” i czerwonym “Alizarin” tworzą harmonijny ogólny obraz, który jest fachowo dopełniony przez baterie z serii Wave i akcesoria Starck T w kolorze szczotkowanego brązu. (Źródło zdjęcia: Duravit AG).
Produkty Duravit:
Umywalka Vitrium c-bonded (projekt: Christian Werner) w kolorze Cinnamon Matt, umywalka i meble tworzą całość.
Wanna DuraSquare w kolorze Cinnamon Matt;
Baterie Wave w kolorze szczotkowanego brązu;
Akcesoria Starck T (projekt: Philippe Starck) w kolorze szczotkowanego brązu.
Produkty Graham & Brown:
Fototapeta “Florenzia Dusk”
Farby ścienne “Majestic” (niebieska) i “Alizarin” (czerwona)
(Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Meble, umywalka, toaleta i wanna w mocnych kolorach

Koncepcja kolorystyczna Vitrium została opracowana przez Christiana Wernera, który był również odpowiedzialny za formalny projekt mebli i umywalek. W sumie sześć kolorów sprawia, że ich obecność jest odczuwalna bez dominacji i doskonale ze sobą harmonizują. Paletę kolorów można podzielić na trzy neutralne odcienie Matt Light Gray, Matt Dark Gray i Matt White oraz trzy bogate odcienie Matt Green-Blue, Matt Parlour Blue i Matt Cinnamon. Tak szeroki wybór gwarantuje, że można znaleźć odpowiedni odcień do każdej łazienki – od minimalistycznej łazienki designerskiej po nowoczesny styl rustykalny. “Kolor decyduje również o tym, jak postrzegamy produkt. To emocje, ponieważ każdy reaguje na nie inaczej. Wiele kolorów tworzy rodzaj rezonansu kolorystycznego, coś, co idealnie tworzy harmonię. O kolorach we wnętrzach nigdy nie można myśleć w oderwaniu od innych, ale zawsze w kontekście danego pomieszczenia” – powiedział Christian Werner.

Mocna deklaracja bogatych odcieni: Greenblue Matt mebli, umywalki i toalety oraz bogata paleta kolorów inspirowanej dżunglą tapety “Congo Tale” z niebieskimi tonami, szmaragdem i czernią idealnie do siebie pasują. Ściany pomalowane w kolorze turkusowym “Bedugul” i benzynowym “Tiru” podkreślają harmonię kolorów w pomieszczeniu. Matowe czarne baterie z serii Wave i akcesoria Starck T dodają wykończenia. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)
Produkty Duravit:
Umywalka i szafka podumywalkowa Vitrium (projekt: Christian Werner) w kolorze Greenblue Matt, umywalka i meble tworzą całość.
Toaleta ścienna Millio (projekt: Antonio Bullo) w kolorze Greenblue Matt z rowkowaną powierzchnią;
Baterie Wave w kolorze Matt Black;
Akcesoria Starck T (projekt: Philippe Starck) i płytki uruchamiające DuraSystem w kolorze Matt Black.
Produkty Graham & Brown:
Fototapeta “Congo Tale”
Farby ścienne “Bedugul” (turkusowa) i “Tiru” (benzynowa).
(Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Baterie i akcesoria definiują wygląd

To drobne detale nadają wnętrzu ostateczny szlif. Duravit otwiera dodatkowy potencjał projektowy w łazience dzięki bateriom, głowicom prysznicowym i akcesoriom w pięciu gustownych wykończeniach. Klasyczna chromowana powierzchnia lub ekscytująca matowa czerń lub powierzchnie PVD w szczotkowanym brązie, szczotkowanej stali nierdzewnej i polerowanym złocie mogą zmienić wygląd całej łazienki.