Harmonia połączeń. Dwupoziomowy apartament w Warszawie projektu Balicka Design

W sercu warszawskiego Żoliborza powstał apartament, który zachwyca harmonią nowoczesności i przytulności. Oto historia przemiany dwupoziomowej przestrzeni, która dzięki Balicka Design stała się oazą elegancji i uroku w klimacie nowojorskiego loftu z widokiem na Central Park. Źródło inspiracji okazało się na tyle trafne, że nie tylko wpisało się w potrzeby i oczekiwania właścicieli, ale także w wyjątkową lokalizację i układ samego apartamentu.

Nowy Jork to miasto marzeń. Tętniąca życiem o każdej porze dnia i nocy metropolia zachwyca nowoczesną architekturą od lat, stanowiąc inspirację także w aranżacji wnętrz. Kto z nas nie pragnął, by spędzić choć jeden dzień w słynnych nowojorskich loftach, z których rozciąga się imponujący widok na Central Park? Marzenie to postanowiła spełnić Agnieszka Balicka z zespołem Balicka Design, która urządziła w tym stylu nowoczesny apartament na warszawskim Żoliborzu.

Marzenie właścicieli było proste: stworzyć miejsce, które będzie równocześnie nowoczesne i przyjazne dla całej rodziny. Nasz zespół architektów otrzymał zadanie, które wymagało połączenia prostoty z wyjątkowym urokiem miejsca. W odpowiedzi na te oczekiwania, postawiliśmy na elementy, które od razu przywołują ciepłe uczucia i emanują elegancją znaną z nowojorskich loftów właśnie – wyjaśnia architekt Agnieszka Balicka.

Dwupoziomowa przestrzeń pozwoliła na dużą swobodę aranżacyjną, a widoki zza okien przywołują skojarzenia z nowojorskim Central Park. By wpuścić naturę do wnętrz, ale też dodać im tak pożądanej przez inwestorów przytulności, podstawą projektu stało się obecne w różnych formach drewno. Drewniana dębowa podłoga, korkowe okładziny i orzechowy fornir stanowią tu bazę całej aranżacji, zachęcając architektów do zabawy przejściami kolorystycznymi, jak i samą formą.

Choć kolorystyka apartamentu jest zdominowana przez stonowane odcienie brązu, bieli i czerni, to elegancka paleta barw została przełamana odważnym odcieniem niebieskiego. Pojawia się on w postaci dużej wygodnej sofy, która organizuje otwartą na dwie kondygnacje część wypoczynkową. To nagrodzony tytułem Design dla Konesera 2018 model Feza, który architekci wybrali z oferty polskiej marki Nobonobo.

Sofa Feza Nobonobo wydała mi się doskonałym wyborem do wnętrz nowoczesnych, niepozbawionych jednak klasycznej elegancji. Jej proste linie i geometryczne kształty pozwoliły zachować minimalistyczny charakter aranżacji, zaś wygodne siedziska wykończone precyzyjnym przeszyciem oraz tkanina tapicerska w głębokim odcieniu niebieskiego dodały przytulności. Dodatkowo sofa Feza jest niesamowicie wygodna, a wielość dostępnych modułów pozwala dokładnie wpisać ją w aranżowaną przestrzeń. Ten nietuzinkowy akcent nadaje przestrzeni indywidualności i charakteru, podkreślając jednocześnie jej wyjątkowość – uzasadnia wybór architektka.

Fot. Yassen Hristov

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

***

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.

Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.