DOMOpasje we włoskim stylu. Domoteka zaprasza na premierę raportu SALONE DEL MOBILE

Lipiec to miesiąc zagranicznych eskapad i odkrywania uroków różnych zakątków świata. Tych wszystkich, którzy kochają Włochy i właśnie ten kraj najczęściej wybierają na kierunek swoich destynacji, już 30 lipca Domoteka zabierze w niesamowitą podróż do świata włoskiego designu. Tego dnia bowiem będzie miał premierę nowy katalog wzorniczy trendy iSaloni 2024. Spotkanie będzie też okazją do zapoznania się z nowościami prezentowanych na tegorocznej edycji targów. Zapraszamy na DOMOpasje do warszawskiej Domoteki. Tymczasem, by poczuć przedsmak atrakcji, jakie czekają na nas już 30 lipca, zachęcamy do lektury wywiadu z Ireneuszem Bednarzem, przedstawicielem włoskiej marki Calligaris w Polsce, dostępnej w Domotece w salonie Western Home.

Marka Calligaris od lat regularnie prezentuje nowości na targach iSaloni w Mediolanie, wyznaczając aktualne trendy wzornicze. Czym zaskoczyła nas w tym roku?

Ireneusz Bednarz: Calligaris jak zwykle potrafi nas wszystkich zaskoczyć. Przede wszystkim to zupełnie nowe produkty, a co za tym idzie kolory oraz materiały, poszerzające i tak bogate portfolio marki. W szczególności chciałbym zwrócić uwagę na nowy kolor – perłowy, który doskonale wpisuje się w styl glamour, widocznie obecny na naszym stoisku.

Ogólnie w tym roku postawiliśmy na jasne, stonowane kolor z palety barw ziemi. Obok wspomnianej już perły, mamy kolor szampański oraz całą tonację beży. W nowych odsłonach kolorystycznych pojawiają się także zupełnie nowe materiały, jak tkanina boucle czy trawertyn.

Naturalne materiały, a szczególnie kamień to jeden z top trendów tegorocznej edycji mediolańskich targów. Jakie są jego zalety?

IB: Ceramika przeżywa obecnie boom. Jest to najbardziej trwały materiał, jeśli chodzi o blaty. Calligaris w tym roku postawił na nowy typ kamienia – trawertyn o bardzo ciekawej, lekko porowatej strukturze w stonowanych beżowych tonacjach. Kiedy jej dotykamy przypomina ona strukturę łupki kamiennej. Kolejną nowością jest czarny onyx z fantastyczną fakturą kamienia – mocną, wyrazistą, pięknie użylony, który bardzo dobrze komponuje się z kolorami ziemi, które widzieliśmy tu w Mediolanie dookoła.

Które produkty z oferty Calligaris cieszyły się największym zainteresowanie zwiedzających targi gości?

IB: To z pewnością nowości, które pokazaliśmy w tym roku na naszym stoisku. Jest to nowy stół z trawertynowym blatem w kolorze perły właśnie. W Calligaris doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że stół jest jednym z najważniejszych elementów w domu. Bardzo emocjonalnym, przy którym wszyscy się spotykamy. Jego bardzo ciekawym uzupełnieniem była komoda z falowanym, fazowanym lustrem w kształcie kurtyny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także nasze bestsellerowe krzesła Holly w nowym kolorze i wykończeniu. Jest to skóra tzw. twarda, siodłowa dostępna teraz w odcieniu perłowym. Tak więc to właśnie wyposażenie jadalni – miejsca rodzinnych spotkań cieszyło się szczególnym zainteresowaniem zwiedzających.

Jakie są Pana wrażenia po tegorocznych targach?

IB: Targi iSaloni 2024, jak podają statystyki przygotowane przez organizatorów, zakończyły się sukcesem, bijąc wiele rekordów. Także stoisko Calligaris w tym roku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, także jeśli chodzi o naszych polskich klientów. Myślę, że w tym roku można by uznać te targi jako najbardziej udane ze względu na ich odbiór i bardzo dobrze dobrane produkty, które doskonale wpisują się w potrzeby naszych klientów, naszego rynku, ale i naszych oczekiwań. Jestem przekonany, że za chwilę polskie showroomy, które będą pokazywać te nowości w swoich sklepach w Polsce, nie zawiodą oczekiwań klientów. Dlatego bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do Domoteki, do odwiedzenia naszych salonów, zapoznanie się z naszą ofertą, która znajduje się również na stronie caligaris.it, jak u naszych dealerów lokalnych.

Do zobaczenia podczas DOMOpasji. Czekają na Was włoski klimat, znakomity design i wspaniali goście specjalni. Spotkanie poprowadzi Olga Kisiel-Konopka. Wśród autorytetów, którzy potwierdzili swój udział w spotkaniu są Ambasadorzy Domoteki: Łukasz Siwiec, Alina Badora, Katarzyna Sosińska, a także Katarzyna Bobocińska.

Zapraszamy serdecznie!

Dodatkowe informacje: https://domoteka.pl