Detale we wnętrzu

Aranżacja, którą można określić mianem zachwycającej jest wynikiem zastosowania przemyślanych rozwiązań z dbałością o detale. To właśnie one odpowiadają za unikalność wnętrza, nadają mu wyrazu. Są elementem, który najpełniej oddaje charakter właściciela oraz stanowią definicję jego stylu życia. Zwolennicy minimalistycznych rozwiązań mogą stronić z dekoracyjnych elementów na rzecz intrygujących form podstawowych elementów wykończenia tworzących mieszkanie. W jaki sposób stworzyć intrygującą przestrzeń?

Nietypowe oświetlenie

Oświetlenie to jeden z kluczowych elementów aranżacji wnętrz. Znaczenie ma nie tylko jego intensywność, ale również barwa, strumień światła, charakter instalacji oraz jego umiejscowienie. Dzięki niemu możemy kreować swoje wnętrze oraz zmieniać jego charakter w zależności od pory dnia czy nastroju.

Rozwiązaniem nadającym przestrzeni intrygującej głębi jest zastosowanie taśm LED subtelnie podkreślających gzymsy czy powieszany sufit. Takie rozwiązanie stworzy niepowtarzalny klimat i wysmukli pomieszczenie. Subtelna gra światła, zdecydowany jednorodny strumień podkreślający wybrany element aranżacji czy finezyjnie rozproszone punkty oświetlenia to niewielkie detale, które dobrze przemyślane w procesie kreacji  dodadzą wnętrzu magii.

Elementy dekoracyjne

Kwintesencją kompletnego wnętrza są dodatki. Eleganckie frezowania na ścianie, marmurowe blaty  to tylko niektóre z elementów, które decydują o ostatecznym wyglądzie przestrzeni.

Tworząc swoją przestrzeń warto poświęcić dłuższą chwilę na dobór mebli. Styl, forma, faktura materiałów wykorzystanych do stworzenia danego elementu będą odgrywać znaczącą rolę w ostatecznym wyglądzie mieszkania. Podobnie w przypadku okien. Chcąc zachować prywatność często decydujemy się na wykorzystanie subtelnych firan, zasłon, bądź żaluzji. Decyzja o doborze odpowiedniego materiału oraz koloru znacząco wpłynie na charakter przestrzeni, którą aranżujemy.

Warto mieć również na uwadze detale w postaci obrazów czy luster o niekonwencjonalnym kształcie, które przyciągną wzrok i dodadzą przestrzeni unikalności. Uzupełnienie pionowych przestrzeni wpłynie na ostateczną formę wnętrza, pozwoli również na jego optyczne powiększenie czy wizualną zmianę kształtu pomieszczenia. Architekci MOOVIN INTERIORS doskonale wiedzą, że na końcowy efekt składają się nie tylko elementy podstawowe takie jak podłogi czy kolorystyka ścian, ale również wszelkie detale dopełniające wnętrze. Poznając Klienta, zagłębiając się w jego potrzeby i upodobania tworzą nietypowe wnętrza oddające charakter jego właściciela. Co więcej, każdy zainteresowany precyzją wykonania czy znajomością najnowszych trendów ma możliwość odwiedzenia mieszkania pokazowego w Warszawie.

Detale pełnią strategiczną funkcję w aranżacji przestrzeni. Choć na pierwszy rzut oka mogą nie być zauważalne to właśnie one decydują o ostatecznym wyglądzie wnętrza. Aby uzyskać zachwycający efekt warto zatroszczyć się o kompleksowe wykończenie mieszkania korzystając z porad doświadczonych architektów.

____________

MOOVIN INTERIORS oferuje usługę wykończenia wnętrz pod klucz. Nad całością procesów od koncepcji po finalną realizację czuwa zespół architektów z wieloletnim doświadczeniem. MOOVIN INTERIORS jest częścią MOOVIN GROUP, firmy powstałej w 2014 roku z pasji do nieruchomości i pięknych wnętrz. Marka specjalizuje się w wykańczaniu wnętrz, sprzedaży wyselekcjonowanych apartamentów wykończonych pod klucz oraz doradztwie w zakresie zakupu mieszkań od warszawskich deweloperów.