Czerń w łazience – śmiałe wyjście poza schemat

Czerń stała się trendem w nowoczesnych łazienkach. Wypiera biel i tradycyjne pastele – obecnie to kolor czarny jest niekwestionowanym hitem aranżacyjnym. I choć coraz chętniej stosowany, nie traci na oryginalności i wciąż przyciąga spojrzenia. 

Porzuciliśmy utarte przekonania o unikaniu ciemnych odcieni w małych przestrzeniach, ale i w tym podejściu łatwo o przesadę. Czerń w nadmiarze może wprowadzić mroczny, przytłaczający efekt, zwłaszcza w niewielkim i pozbawionym naturalnego światła pomieszczeniu. Jednak w odpowiednich proporcjach, wniesie do wnętrza ponadczasowy szyk i elegancję. Jak więc znaleźć idealną równowagę? Są na to sposoby. 

Czarny total look

Monochromatyczna czarna łazienka to na pewno stylowe i bardzo efektowne rozwiązanie, jednak nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Przy tego typu aranżacji, niezbędna jest przestronna przestrzeń. Dysponując sporym, i najlepiej – wysokim pomieszczeniem, śmiało możemy wybrać czarną posadzkę, glazurę i armaturę. Czernią możemy potraktować wybrane ściany a nawet sufit, co dodatkowo spotęguje wrażenie głębi i przytulności, szczególnie jeśli podkreślimy wystrój klimatycznym oświetleniem. Wykończenie warto urozmaicić ciekawymi dekorami i fakturami, np. w postaci drewna czy płytek o geometrycznej strukturze. W czarnej łazience formy i światło będą miały bowiem decydujące znaczenie.

Czerń w akcentach 

Ograniczenie koloru czarnego do pojedynczych akcentów to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie dysponują odpowiednio dużą łazienką. Na szczęście, topowi producenci armatury łazienkowej stale podążają za zmieniającymi się trendami, dlatego na rynku bez problemu znajdziemy utrzymane w modnej czerni sprzęty i dodatki – od wanien, przez umywalki, brodziki, aż po odpływy i kabiny prysznicowe. W gąszczu dostępnych opcji powinniśmy pamiętać, że wybór specyficznego koloru nie powinien oznaczać kompromisu pomiędzy stylem a funkcjonalnością – dobry produkt powinien łączyć obie te cechy. W odpowiedzi na potrzeby użytkowników firma Schedpol stworzyła linię brodzików Kalait, które oprócz wyjątkowych walorów użytkowych, oferują również piękny design. 

Brodziki Kalait występują w trzech kolorach – białym, cementowym oraz czarnym. Nasi klienci coraz chętniej decydują się właśnie na czerń, chcąc przełamać sterylny charakter swoich łazienek. Ponadto, w tym kolorze strukturalna powierzchnia brodzika, imitująca naturalny kamień, prezentuje się niezwykle efektownie – zdradza ekspert marki Schedpol. – Czarny brodzik na pewno nie jest standardem, ale nietypowe preferencje klientów nie ograniczają się jedynie do walorów estetycznych – Coraz częściej dostajemy zapytania o możliwość wykonania brodzika na wymiar. Z tego względu zdecydowaliśmy, że brodziki Kalait powinny dawać możliwość maksymalnego dostosowania do danej powierzchni – można je więc przycinać, docinać do określonych kszałtów, np. wnęk, lub też zamówić już fabrycznie dopasowane. Aby jak najbardziej ułatwić ich montaż, zastosowaliśmy lekki i niezwykle trwały kompozyt Stonicryl®. Dzięki temu nawet jedna osoba jest w stanie bezproblemowo przymocować brodzik Kalait.

Wbrew powszechnym obawom o zastosowanie czerni w łazience, kolor ten jest niezwykle uniwersalny i łatwy w aranżacji. Czarne akcenty w postaci armatury czy dodatków sprawdzą się niemal w każdym stylu, od nowoczesnego po glamour. Ponadto, głęboka czerń w błyszczącym lub matowym wykończeniu potrafi nawet podstawowym sprzętom sanitarnym nadać dekoracyjnego sznytu i elegancji. Jedno jest pewne – czarny to kolor, który nigdy nie wychodzi z mody, dlatego warto po niego sięgać, czy to w detalach czy głównych elementach wyposażenia.

Więcej inspiracji znajdziesz na stronie: www.schedpol.pl