Znamy najbardziej atrakcyjne mikromieszkanie w Polsce

Ogłoszono wyniki innowacyjnego konkursu architektonicznego „MINImum powierzchni, MAXImum funkcjonalności” współorganizowanego przez Ceramikę Paradyż. Zwycięzca, Piotr Skorupski ze Studia Architektury, zdobył nagrodę główną w wysokości 10 000 zł, a jego projekt „Minimalistycznego loftu z grafiką” zostanie jeszcze w tym roku zrealizowany we wrocławskiej inwestycji Minimaxy.

Konkurs „MINImum powierzchni MAXImum funkcjonalności” zorganizowano w odpowiedzi na raport „Mieszkania przyszłości. Czynniki zmian i trendy 2018”. Analiza rynku przeprowadzona przez Infuture Hatalska Foresight Institute pozwoliła przewidzieć sposób projektowania miejskich mieszkań w niedalekiej perspektywie czasowej. Okazało się, że najbardziej pożądane będą – już teraz popularne – niewielkie, kompaktowe mieszkania. Aby wesprzeć innowacyjne pomysły architektów w tym obszarze, zorganizowano konkurs „MINImum powierzchni MAXImum funkcjonalności”, w którym architektom wnętrz postawiono wyzwanie – zaprojektować wnętrze 25-metrowego mieszkania z antresolą.

Zwycięskim projektem ogłoszono koncept Piotra Skorupskiego ze Studia Architektury, który najlepiej, zdaniem eksperckiego jury, oddał zamysł konkursu. Udało mu się zaprojektować kameralną przestrzeń wyróżniającą się nie tylko pod względem estetycznym, ale też funkcjonalnym. W zależności od potrzeb, można ją dowolnie re-aranżować. Realizacja komfortowego i pięknego wnętrza była możliwa m.in. dzięki wykorzystaniu materiałów wykończeniowych Ceramiki Paradyż. Drugie miejsce, za pracę „Podstawa do zamieszkania”, zajął Kuba Krysiak, który otrzymał przenośny komputer Wacom MobileStudio Pro. Jury dodatkowo spośród nadesłanych zgłoszeń wyróżniło 11 projektów. Wizualizacje prezentujące zarówno zwycięski, jak i pozostałe wyróżnione koncepcje można zobaczyć już teraz na stronie konkursu.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pomysłowości, jaką wykazali się uczestnicy konkursu. Cieszymy się, że jako współorganizator mogliśmy zainspirować twórców do funkcjonalnych projektów. W zwycięskiej koncepcji wykorzystano geometryczne, czarno-białe płytki z kolekcji Modern, która idealnie wpisuje się w zwycięski projekt, ponieważ wyróżnia się on nowoczesnym charakterem oraz odpowiada na wyzwania, jakie stoją przed mieszkaniami przyszłości. Ważne jest, aby nawet na małej przestrzeni zmieścić wszystkie potrzebne funkcje, a we wnętrzu urzeczywistnić swój własny styl – mówi Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż. Projekt „Minimalistycznego loftu z grafiką” zostanie zrealizowany w czwartym kwartale 2019 roku, a 11 grudnia 2019 roku odbędzie się dzień otwarty, podczas którego będzie można zobaczyć gotowe mikromieszkanie w inwestycji Minimaxy we Wrocławiu.

Zauważalny trend budowania mikroapartamentów w miastach wynika bezpośrednio ze stylu życia ich mieszkańców. Żyjemy coraz bardziej dynamicznie, a większość czasu spędzamy poza domem. W gęsto zabudowanych metropoliach często świadomie decydujemy się na mniejsze mieszkania, które możliwie najpełniej odpowiedzą na nasze potrzeby. Rozwiązaniem na wyzwania współczesności są właśnie mikromieszkania, które sprawdzają się zarówno w przypadku singli, jak i par. Konkurs „MINImum powierzchni MAXImum funkcjonalności” stanowił unikalną okazję dla architektów na pokazanie, że nawet z tak niewielkiej przestrzeni można wykreować wyjątkowe wnętrze.

___________________________________________________________________________________

Rok 2019 | Jubileusz 30-lecia Ceramiki Paradyż

Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Lider i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju. Od 30 lat napędza polskie wzornictwo, tworząc i dostarczając Klientom na całym świecie innowacyjne produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości. Firma jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Dobry Wzór 2018 dla kolekcji Esagon, iF Design 2017 za kolekcję Elanda/Elando oraz Red Dot Design Award 2016 dla kolekcji Trakt, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP 2018 oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016. Ceramika Paradyż jest wieloletnim Mecenasem Łódź Design Festival, największego wydarzenia poświęconego wzornictwu w tej części Europy oraz współinicjatorem akcji na rzecz poprawy jakości i estetyki w przestrzeni miejskiej. Firma zatrudnia ponad 1600 pracowników, a jej zapleczem jest pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych oraz najnowocześniejszy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Posiada trzy marki własne: Paradyż jako marka parasolowa z szeroką paletą kolekcji w różnych stylach i formatach, oraz dwie submarki – Paradyż My Way, dedykowana dla klientów poszukujących indywidualnych i nowatorskich rozwiązań wzorniczych, i Paradyż Classica (dawniej Kwadro Ceramika), skierowana do osób ceniących klasyczną elegancję w przystępnej cenie. Kolekcje produktowe Ceramiki Paradyż są komplementarne, oferując Klientom w wielu formatach płytki ścienne, podłogowe, klinkier, dekoracje szklane oraz elementy ozdobne. Ceramika Paradyż to dziś także wizytówka polskiego przemysłu na świecie.

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com