Wymarzone łóżko do sypialni Jak wybrać to jedno jedyne?

Łóżko nazywane jest sercem sypialni, a dla niektórych nawet całego domu. To w nim spędzamy jedną trzecią życia, dlatego ważne jest, by wybrać je, biorąc pod uwagę styl życia, gust i zastosowanie praktyczne. Na co, więc zwrócić uwagę przy jego wyborze? Jakie modele dostępne są na rynku i jak dopasować je do domowej przestrzeni?

Wybór łóżka można porównać do wyboru sofy. Przy jego zakupie nie można podejmować pochopnych decyzji, ponieważ spędzamy w nim dużą część naszego życia, a także ma posłużyć nam przez wiele lat. Kupując łóżko, na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na: powierzchnię sypialni, przeznaczenie łóżka – poza snem, a także cały styl pokoju.
Jasna sypialnia

Meble Wójcik, Kolekcja Summer

Sypialnia dla praktycznych
Zanim podejmiemy się wyboru mebli do sypialni, powinniśmy odpowiedzieć sobie na następujące pytania: Czy często zdarza się nam, że w łóżku czytamy, oglądamy film, a nawet pracujemy? Czy ważne jest dla nas zagospodarowanie każdej przestrzeni w sypialni? Jeśli na oba pytania udzielimy odpowiedzi potwierdzającej, to przy decydowaniu się na stelaż łóżka należy wziąć pod uwagę coś więcej niż styl pokoju.


Łóżka wyposażone w pojemnik na pościel pod całą powierzchnią do spania to świetny sposób na zorganizowanie dodatkowej przestrzeni w sypialni – mówi Ewelina Wójcik, dyrektor marketingu Meble Wójcik. – Można w nim umieścić dodatkową kołdrę lub też włożyć np. ubrania sezonowe, po które w obecnej porze roku nie ma potrzeby sięgania. To rozwiązanie sprawdza się w małych sypialniach, gdzie każdy metr jest na wagę złota.

Meble Wójcik, Kolekcja Summer Summer

Niczym w królewskim łożu
Elegancka i modna sypialnia nie obejdzie się bez łóżka z wezgłowiem. Ten element nadaje stylu i powoduje, że najważniejszy mebel w sypialni będzie niczym królewskie łoże. Wygodnym rozwiązaniem jest wybór tego z wezgłowiem wysokim i tapicerowanym. Pozwala to wygodnie się oprzeć, a także cieszyć się stylowym efektem wizualnym.

Meble Wójcik, Kolekcja Lyon Jasny

Meble Wójcik, Kolekcja Monaco
Na rynku dostępnych jest wiele modeli łóżek. Bez problemu można wybrać te pasujące do wymarzonego stylu sypialni, niezależnie czy mamy do dyspozycji dużą powierzchnię czy typowy około 12-metrowy pokój. Natomiast ci, którzy kierują się obowiązującymi trendami, powinni postawić na łóżka kolorystycznie nawiązujące do jasnych barw drewna lub klasycznych odcieni bieli. Tego rodzaju dekory mogą pasować zarówno do minimalistycznych pomieszczeń, jak i tych, gdzie stosuje się wiele dodatków i kolorów.

Translate »