Wnętrze po męsku

Płeć niesie za sobą istotne różnice w podejściu do wielu życiowych spraw. Jak się okazuje – sfera designu to doskonała droga do ich wyrażenia. Często możemy się spotkać z podziałem na wnętrza kobiece i męskie. Dzięki wykorzystanym w aranżacji barwom i dekoracjom bardzo łatwo jest stwierdzić, kto je urządzał. O tym, jakie trendy panują obecnie w męskich wnętrzach, opowiada Marta Kmošenová, ekspert Bonami.pl.

Mężczyźni często decydują się na aranżację mieszkań w stylu industrialnym, loftowym czy skandynawskim. Są to style, które stawiają na prostotę i oryginalne dodatki, ale dają również miejsce do szaleństwa z kolorami czy fakturami. Designerskie meble i akcesoria dedykowane do męskich wnętrz znaleźć można w sklepie internetowym Bonami.pl, którego specjaliści wyszukują dodatki z całego świata.

Prosto i na temat


Kremowa sofa 3-osobowa Kooko Home Love  Foto. Bonami.pl


Kolaż Typo Grey Foto. Bonami.pl

Męskie pasje

Metalowa dekoracja ścienna Black Map 60×120 cm Foto. Bonami.pl

Półka drewniana Ayko Foto. Bonami.pl

Mężczyźni, tak jak i kobiety, lubią identyfikować się ze swoimi zainteresowaniami. To właśnie za ich pomocą budzimy w sobie wewnętrzne dziecko i cieszymy się chwilą. „Dzięki pasjom możemy wyrazić siebie, to kim jesteśmy i to między innymi chcemy przekazać w swoich wnętrzach. Wybierając ozdoby do pokoju postawmy na rzeczy związane z naszym hobby. Mogą to być hantle, zawieszone na ścianie instrumenty muzyczne, medale, dyplomy czy pamiątki z podróży lub cokolwiek innego. Męska strefa komfortu nie musi być nudna, wystarczy odpowiednio ją zaaranżować. Pasjonaci podróży mogą zawiesić dekorację w kształcie mapy świata wraz ze zdjęciami z wypraw. Natomiast fani żeglarstwa zamiast pospolitej lampy mogą zamontować kinkiet przypominający oświetlenie ze starych okrętów, a zwykłą półkę zastąpić tą ze szpringami – mamy taką w ofercie Bonami.pl. Jest bardzo wiele sposobów na to, aby oddać charakter właściciela, wystarczy odrobina kreatywności.” – radzi Marta Kmošenová, ekspert Bonami.pl. Przestrzeń zaaranżowana wedle zainteresowań to niesztampowy pomysł, który odda osobowość właściciela oraz zachwyci gości swoją oryginalnością.

Łazienka męskim okiem

Stonowane kolory, grafitowe płytki czy stalowe wykończenia to elementy, które najczęściej możemy spotkać w męskich łazienkach. Jednak coraz częściej odchodzi się od tych wytycznych, wprowadzając intensywne kolory typu czerwień czy pomarańcz. „Aranżując łazienkę po męsku nie może zabraknąć twardego akcentu, ale i odrobiny szaleństwa. Przy minimalistycznych aranżacjach materiały takie jak
marmur czy kamień będą idealnie współgrać z pomieszczeniem urządzonym na wzór przemysłowego loftu. Przy bardziej twórczych koncepcjach połączenie krwistej czerwieni z czernią w łazience także zachowa gustowny klimat”. – podpowiada Marta Kmošenová, ekspert Bonami.pl.

Półka łazienkowa Mauro Ferretti Illinois, wys. 1,84 m Foto. Bonami.pl

Obecnie panowie coraz bardziej przywiązują uwagę do wystroju wnętrz. Najchętniej aranżują swoją przestrzeń w stylistyce skandynawskiej oraz loftowej. Jednak nawet z najbardziej minimalistycznych stylów można wydobyć coś oryginalnego na przykład poprzez industrialne dekoracje oraz nadzwyczajne meble dostępne na stronie Bonami.pl. Dzięki nim unikniemy schematów, a nasze męskie wnętrze nie będzie surowe ani banalne.


Biały kosz na pranie Sabichi Marble, cena 82 zł
Czarna mała ławka skórzana Fuhrhome Lima, cena 789 zł
Drewniany stołek z metalowymi nogami Geese 33×33 cm, cena 559 zł
Kinkiet Elstead Lighting Marine Uno Medium, cena 1179 zł
Kolaż Typo Grey, cena 209 zł
Komoda z metalu i drewna jodłowego Mauro Ferretti Moscow, cena 1319zł
Komplet 2 antracytowych dywaników łazienkowych Colors of Square, cennik 209 zł
Kremowa sofa 3-osobowa Kooko Home Love, cena 2309 zł
Kwietnik Mauro Ferretti 39×83 cm, cena 189 zł
Lampa wisząca Canett Old Light, cena 639 zł
Lustro ścienne Mauro Ferretti Quoxy, cena 1259 zł
Metalowa dekoracja ścienna Black Map 60×120 cm, cena 469 zł
Naklejka na podłogę Ambiance Slab Stickers White Marble 30×30 cm, cena 41 zł
Obraz Mauro Ferretti Voiture, 120×60 cm, cena 419 zł
Półka drewniana Ayko, cena 281 zł
Półka drewniana Raffo Pipe, cena 589 zł
Półka łazienkowa Mauro Ferretti Illinois, wys. 1,84 m, cena 899 zł
Szary dywan Universal Pebble 160×230 cm, cena 489 zł
Szary dywan Universal Sense Liso Silver 160×230 cm, cena 274 zł
Tablica Antic Line Industrial Auto Moto Plaque, cena 73 zł
Zegar Wall Spirit 34 cm, cena 222 zł
3-poziomowy stolik Geese Chicago, cena 659 zł
Kinkiet House Doctor Pipe Black, cena 409 zł
Czerwona szafka Antic Line Portes Rouge, cena 333 zł
Czerwona szczotka do WC Brabantia Spa, cena 119 zł
Czerwony dozownik do mydła Versa Clargo, cena 54 zł
Pomarańczowa szczotka do WC Versa Hanz wys. 31 cm, cena 65 zł

https://www.facebook.com/BonamiPL

Bonami.pl to sklep internetowy umożliwiający zakupy pięknych mebli, designerskich dodatków do mieszkania i oryginalnych artykułów codziennego użytku w domowym zaciszu. Codziennie aktualizowana oferta, prezentująca kolekcje i trendy z całego świata, znajduje się zarówno na www.bonami.pl, jak i profilu Facebook Bonami.pl.