Witaj w domu! Aranżujemy mały przedpokój

Przedpokój, jeśli jest dobrze zaaranżowany, na co dzień staje się niemal niewidzialny. Przebywamy w nim chwilkę, zanim wyjdziemy z domu. Ale tam też witamy gości, którzy przyszli do nas z wizytą. Eksperci marki VOX podpowiadają kilka prostych rozwiązań, które sprawią, że przedpokój będzie naszą wizytówką i funkcjonalną przestrzenią przyjazną wszystkim domownikom, także tym czworonożnym.

W niewielkim pomieszczeniu, jakim jest przedpokój, kluczowa jest dobra organizacja. Dlatego warto je wyposażyć w małych pomocników dnia codziennego, tak by nawet drzwi spełniały dodatkowe funkcje. Zadbajmy też o odpowiedni dobór mebli, które sprawią, że aranżacja będzie bardziej funkcjonalna.

Dobrym rozwiązaniem do przedpokoju będą meble modułowe, np. Balance od VOX. Możemy samodzielnie skonfigurować szafkę, skrojoną dokładnie pod nasze potrzeby i wymiary konkretnego pomieszczenia. A z biegiem czasu uzupełnić ją o dodatkowe nadstawki, zwiększające jej pojemność. Dzięki organizerom poszczególne skrzynki podzielimy na praktyczne mniejsze schowki – doradza Małgorzata Bernady, Head of VOX Visual Concept Team.

 

Postaw na jakość

Jeśli miejsca w przedpokoju jest naprawdę mało, warto poszukać bardziej nietypowych sposobów na dodatkową przestrzeń do przechowywania. Jednym z nich są drzwi Smart od VOX, posiadające specjalne mufy na których możemy zamontować dedykowane akcesoria – pojemniki, haczyki na odzież, powiesić tam smycz czy przechowywać smakołyki dla naszego zwierzaka.

Przedpokój często pełni rolę podręcznego schowka, dlatego wykorzystywane tam meble powinny być pojemne, a zarazem niezbyt duże. Ważny jest także materiał, z jakiego są wykonane. Pomyślmy, ile razy szafka jest obijana, gdy wprowadzamy do mieszkania rower albo wnosimy ciężkie torby z zakupami. Dlatego meble w przedpokoju powinny być wytrzymałe i stabilne, często stanowią bowiem dla nas punkt podparcia albo siedzisko.

Dobra podłoga to podstawa

Każde nasze wejście do domu to prawdziwy test wytrzymałości dla podłogi. Zwłaszcza zimą i jesienią nanosimy błoto, śnieg i wodę, które mogą ją niszczyć. Dlatego podłoga w przedpokoju musi mieć odpowiednią klasę ścieralności.

Jeśli decydujemy się na panele laminowane, wybierajmy te o parametrach AC4 lub AC5. Trwałość jest tym bardziej kluczowa, jeśli mamy w domu czworonożnego przyjaciela. Przedpokój to często jego ulubione miejsce – tu czeka na nas, gdy chce wyjść na zewnątrz, tu lubi się bawić, a często też pomieszkuje – mówi Piotr Szczęśniak, ekspert techniczny marki VOX.

 

Woda, piasek, psie pazury to tylko niektóre z wyzwań czekających na naszą podłogę. Dlatego ważne jest, by wybrać rodzaj, który będzie odporny na ścieranie i działanie wilgoci. W przedpokoju sprawdzi się podłoga winylowa np. Viterra marki VOX. Niestraszne jej będą eksplozje zwierzęcej radości – jest odporna na zarysowania i wgniecenia, szybko zetrzemy z niej ślady brudnych łapek. Winyl jest też niezwykle cichy. Wygłuszające właściwości materiału sprawiają, że nawet drepczący w nocy w korytarzu pies, nie obudzi nas stukaniem pazurów.

Dobrym wykończeniem podłogi w przedpokoju będą listwy Espumo, również odporne na uderzenia i wilgoć. Można je też malować, co jest szczególnie istotne w przypadku tak mocno eksploatowanego pomieszczenia.

Sposób na trwałe ściany

Przedpokój to zwykle niewielkie pomieszczenie, dlatego podczas aranżacji staramy się je optycznie powiększyć. Wybieramy więc jasne kolory ścian, lustra, lekkie meble do przechowywania. Niestety powyższe decyzje mają również delikatne mankamenty: jasne ściany w przedpokoju szybko będą nosiły ślady jesiennych powrotów z placu zabaw czy spacerów w deszczu z naszym pupilem. Nie oznacza to jednak, że musimy z nich rezygnować. Z pomocą przyjdzie system ścienny Kerradeco od VOX, który występuje w wielu wariantach kolorystycznych – od stonowanych beży po szkocką kratę. Łatwo go zamontować, jeszcze łatwiej czyścić. Jest odporny na wilgoć i uderzenia, dlatego bez problemu można o niego oprzeć deskorolkę czy rower. A jeśli nie chcemy pokrywać panelami całego wnętrza, warto ułożyć je tylko na fragmencie ściany – świetnie sprawdzą się jako tło dla wieszaka na ubrania czy rower.

O marce VOX:

VOX to marka wnętrzarska o unikatowym i uzupełniającym się portfolio produktów oraz usług związanych z urządzaniem mieszkań i domów.
W VOX wierzymy, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego nasze produkty powstają w odpowiedzi na realne potrzeby człowieka, w oparciu
o metodologię design thinking. Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie; a naszym celem jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. W ten sposób powstają stylistycznie dopasowane do siebie kolekcje mebli, podłóg, drzwi, dodatków oraz systemów ściennych i elewacyjnych.

VOX to także sieć salonów wyposażenia wnętrz w całej Polsce oraz platforma sprzedaży on-line vox.pl. Prawdziwą wolność tworzenia zapewniamy także konsumentom w ponad 50 krajach na wszystkich kontynentach, od Stanów Zjednoczonych, przez Rosję, aż po Australię i Tajwan.