Wazony i donice w letnich aranżacjach

Rośliny ożywiają, rozweselają i odświeżają aranżację, dają domownikom poczucie bliskości natury, przede wszystkim zaś dekorują wnętrze. Zwłaszcza jeśli zostaną wyeksponowane w efektownym wazonie i donicy – wtedy najlepiej odegrają swą zdobniczą rolę. 

O ile doniczki bez roślin raczej obyć się nie mogą, to wazony już tak. Można nawet powiedzieć, że wyglądają bardzo dekoracyjnie także wtedy, gdy są puste. Pod warunkiem jednak, że mają ciekawą, skupiającą na sobie wzrok formę.

Właśnie takim niebanalnym designem wyróżniają się wazony z nowej kolekcji holenderskiej marki HKliving. Wykonano je z luksusowej porcelany Deuha, nawiązującej swą czystą bielą i matowym wykończeniem do dawnej, przypominającej marmur ceramiki biskwitowej. Ich formy również zostały zainspirowane wzornictwem sprzed wieków. Jednak w tych wazonach, mimo że wywołują nieodparte skojarzenia ze starożytnymi amforami i kolumnami czy z popularnym w osiemnastym wieku motywem muszli, nie ma nic staroświeckiego. To współczesna interpretacja klasycznych wzorców, znakomicie wpisująca się we wszystkie nowoczesne aranżacje (i nie tylko). 

Prezentowane wazony mogą stać na półkach, komodach, konsolach czy stolikach w pojedynkę, z kwiatami lub bez, ale najpiękniej się prezentują w grupie, składającej się z kilku modeli, które różnią się zarówno wymiarami, materiałami, fakturą oraz połyskliwością powierzchni, jak i kształtami. Warto też umieścić wśród nich wazon w innym, najlepiej pojawiającym się już w aranżacji kolorze: czarno-białym, czarnym, beżowym, żółtym, w odcieniu terrakoty lub złotym (świetne propozycje można znaleźć w ofercie HKliving, Urban Nature Culture i QeeBoo dostępne w dutchhouse.pl). Powstanie wręcz artystyczna kompozycja, która w znacznym stopniu wpłynie na dekoracyjny wygląd całego pomieszczenia. 

Równie efektowną ozdobą zarówno wnętrza domu, jak i tarasu czy balkonu, mogą być doniczki. Niektóre z nich przypominają bardziej rzeźby niż naczynia do hodowli roślin. Do takich niebanalnych produktów, wskazujących na nieskrępowaną wyobraźnię ich twórców, należą projekty QeeBoo – firmy założonej przez słynnego włoskiego designera Stefano Giovannoni. Szczególną uwagę zwracają modele z tworzywa sztucznego w kształcie czaszki (czarnej albo białej do wyboru) oraz żółwia w szarym kolorze, który dźwiga na grzbiecie donicę. Obok nich nikt nie przejdzie obojętnie! Nie wszyscy jednak gustują w przepełnionym  radością wzornictwie w stylu funky. Dla tych osób HKliving i Urban Nature Culture przygotował bardziej tradycyjne donice z ceramiki szkliwionej oraz nieszkliwionej. Jednak i one nie wyglądają tuzinkowo. Zwracają bowiem uwagę albo pięknymi formami, albo niezwykłym wykończeniem. To przedmioty, które również mają ogromny potencjał dekoracyjny!

Wszystkie pokazane wazony i donice są już dostępne w dutchhouse.pl

Materiały prasowe: Dutchhouse.pl