Wanna wolnostojąca

– stylowe rozwiązanie zmieniające łazienkę w salon kąpielowy

Dodają szyku i elegancji łazience, zmieniając ją w przestrzeń relaksu i odskoczni od codzienności. Wolnostojące wanny wracają do łask stając się doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą uczynić z tego elementu główną dominantę łazienki.


Główną zaletą wolnostojących wanien jest ich przyciągający uwagę wygląd – zależnie od potrzeb i modelu sprawdzą się zarówno we wnętrzach typu retro i vintage, jak i w nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeniach. Wanna wolnostojąca wybija się na pierwszy plan pomieszczenia przyciągając wzrok już od wejścia. To element, który sprawia, że standardowa łazienka zamienia się z luksusowy salon kąpielowy.

Zwróć uwagę na materiał
W ofercie Sanplast S.A. dostępne są wanny wolnostojące, które mogą uczynić relaks podczas kąpieli jeszcze przyjemniejszym. Zapewnia to odpowiednie wyprofilowanie kształtu wanny, zoptymalizowanie jej wymiarów czy zastosowanie do produkcji wysokiej klasy materiałów. Akryl sanitarny użyty do budowy wanien Sanplast posiada właściwości antypoślizgowe gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania. Produkty z niego wykonane charakteryzują się wyjątkowo gładką powierzchnią, co sprawia, że ich czyszczenie jest niezwykle łatwe. Co więcej, wanny stworzone z tego materiału są komfortowe z jeszcze jednego powodu – zachowuje on ciepło, co oznacza, że nawet podczas długich kąpieli zostaje utrzymana optymalna temperatura wody.


Wanny produkowane są w różnych kształtach – od okrągłych i owalnych, przez prostokątne, po nietypowe i asymetryczne. Jedynym ograniczeniem decydującym o montażu takiej wanny jest wielkość łazienki.
Aby wanna wolnostojąca najlepiej spełniała swoją funkcję, a dostęp do niej był zagwarantowany z każdej strony, łazienka musi mieć większy metraż niż w przypadku tradycyjne montowanej wanny.


Zaaranżuj przestrzeń
To, że wannę wolnostojącą można ustawić w dowolnym miejscu łazienki, wpływa na jej odbiór i odpowiednio eksponuje strefę kąpielową. Wannę tego typu można jednak postawić także przy ścianie – podobnie jak tradycyjne wanny. Ze względu na jej wygląd i charakter będzie prezentowała się w tym miejscu bardziej stylowo niż wanna zabudowana i sprawi, że całe pomieszczenie zyska lekkość.


Każda kąpiel w wolnostojącej wannie to rytuał, który sprawia, że możemy poczuć się wyjątkowo. Wystarczy pół godziny czasu dla siebie, aromatyczne dodatki, jak olejki eteryczne, płyny do kąpieli i sole, aby zanurzyć się w wannie wypełnionej ciepłą wodą, odprężyć się i poprawić samopoczucie. W pięknie urządzonej łazience, w której wanna zajmuje honorowe miejsce i zaprasza do relaksu, to przyjemność, której nie sposób sobie odmówić.