Urządzamy mieszkanie dla studenta. 4 ​strefy, o których warto pamiętać

Aranżacja mieszkania dla studenta to spore wyzwanie. Wnętrze powinno być dopasowane do potrzeb kontynuującego naukę młodego człowieka i wychodzić naprzeciw jego oczekiwaniom. O czym pamiętać aranżując przestrzeń dla studenta? Oto 5 kluczowych stref, które należy zaplanować.

1. Strefa nauki

Studia nierozerwalnie związane są z nauką. Sesje egzaminacyjne i kolokwia skutecznie wypełniają wolny czas studentów. Warto zadbać o to, by w mieszkaniu znalazła się wygodna i funkcjonalne strefa, w której przeglądanie książek i notatek będzie komfortowe. Niezbędnym elementem jest biurko. W tej roli dobrze sprawdzi się model Darin z wysuwanym blatem, skrywającym wiele miejsca do przechowywania oraz funkcjonalnym oświetleniem LED.

Zobacz biurko Darin

W mieszkaniu studentki warto postawić na biurko, które może pełnić jednocześnie rolę toaletki. Doskonałym przykładem takiego mebla jest biurko Jasmin z wysuwanymi blatami i dwoma szufladami na drobiazgi. Na co dzień nie zajmie wiele miejsca, a po wysunięciu blatu zamieni się w funkcjonalne miejsce pracy. Studenci, którzy lubią oryginalne rozwiązania mogą postawić na biurko Bante. Zamiast tradycyjnych nóżek posiada ukośną drabinkę opartą o ścianę. Prezentuje się bardzo efektownie, nie tracąc przy tym na swojej funkcjonalności.

Zobacz biurko Bante

Zobacz biurko Jasmin

2. Strefa relaksu i snu

Odpoczynek jest ważny, dlatego w mieszkaniu studenta powinno znaleźć się miejsce na meble i dodatki, które będą mu sprzyjać. Podstawą jest wygodne łóżko lub sofa. W małym mieszkaniu lepiej postawić na sofę z funkcją snu, jak model Street IV czy Mona. W ciągu dnia posłuży jako miejsce do relaksu i nie zajmie wiele miejsca, a po rozłożeniu przemieni się w komfortową przestrzeń snu.

Zobacz Sofę Street IV

Zobacz sofę Mona

Jeśli przestrzeń na to pozwala zamiast sofy warto postawić na wygodne łóżko. Dobrze sprawdzą się modele tapicerowane z wygodnym zagłówkiem, o który można się oprzeć podczas wieczornej lektury. Dzięki możliwości doboru stelaża i materaca można dopasować je do indywidualnych preferencji użytkownika. Sprytnym rozwiązaniem ​jest również zakup ​tapczanu, takiego jak Rico czy Landen. Wyposażone w pojemniki na pościel tworzą dodatkową przestrzeń do przechowywania.

3. Strefa przechowywania

W mieszkaniu studenckim powinno znaleźć się miejsce na wszystko – ubrania, buty, ręczniki, książki, przybory kuchenne i osobiste drobiazgi. Przydadzą się więc pakowne regały, w których efektownie wyeksponujemy dekoracje i książki, przy okazji zapewniając sobie do nich wygodny dostęp. ​Nowoczesny regał ​Tetrix można stawiać zarówno w pionie, jak ​i w poziomie, dzięki czemu łatwiej dopasować ​go do urządzanej przestrzeni.

Zobacz regał Tetrix

Zobacz kolekcję Weston

Osobiste drobiazgi i bieliznę będzie można ukryć w pojemnej komodzie Weston z podręcznymi szufladami i szafkami. Z kolei miejsce na ubrania znajdziemy w pakownej szafie Flex. Mebel można dopasować do własnych potrzeb. Korzystając z konfiguratora szaf on-line możemy zaprojektować własną wersję idealnej szafy – jej kolorystykę, styl frontów, a nawet wyposażenie wewnętrzne.
Zobacz system szaf Flex

Zobacz system szaf Flex

4. Strefa spożywania i przygotowywania posiłków

Studenckie życie to nie tylko wyjścia na miasto czy do restauracji. Warto zadbać o odpowiednią przestrzeń do spożywania posiłków, żeby śniadanie nie zawsze było jedzone na kanapie. Niewielki okrągły stolik Rolesław II pozwoli wygodnie zjeść posiłek i wypić kawę, a w razie potrzeby posłuży jako baza do planszówek czy przestrzeń nauki. Dzięki funkcji rozkładania blatu może pomieścić paczkę znajomych czy rodzinę, która wpadła z wizytą.

Zobacz krzesła Ikka.

Planując aranżację kuchni warto postawić na ekonomicznie kuchnie Junona Line. Meble dostępne ​są w postaci funkcjonalnych zestawów, które można rozbudowywać o dodatkowe szafki, dopasowując do ​wielkości wnętrza i potrzeb użytkownika.

Zobacz kuchnie Junona Line.

Więcej produktów i inspiracji na urządzenie mieszkania dla studenta znajdziesz na brw.pl.