Trendy w plenerze. Nowości w kolekcji ogrodowej Miloo Home

Miloo Home kojarzy się z wnętrzami, ale jest też znakomitym wyborem dla wszystkich, którzy chcą urządzić balkony, tarasy czy ogrody w eleganckim i niepowtarzalnym stylu. Bogata kolekcja mebli oraz akcesoriów ogrodowych pozwala doświadczać kontaktu z naturą w najbardziej komfortowy sposób, a przy tym zgodnie z najważniejszymi tendencjami w designie. Tak by przestrzeń plenerowa stała się pięknym przedłużeniem mieszkania.

Meble, dodatki i lampy ogrodowe – przeznaczone do użytku także na balkonach i tarasach – całkiem upodobniły się już do tych, które stosujemy w pomieszczeniach. Mają pokrewne formy oraz gamy faktur, kolorów czy wzorów. Niejednokrotnie są wręcz nie do odróżnienia. Ale co jeszcze ważniejsze, są tak samo różnorodne. – Dzięki bogatemu, szerszemu niż kiedykolwiek dotąd asortymentowi pozwalają osiągnąć jeden z najważniejszych celów współczesnego designu, a więc perfekcyjnie dostosować przestrzeń do potrzeb, gustu i indywidualnych preferencji konkretnego użytkownika – podkreśla Edyta Liberacka, product managerka w Miloo Home. Wraz z nią spacerowym krokiem wyruszamy, by poznać najpiękniejsze nowości w kolekcji ogrodowej.

Naturalne otulenie

To jeden z wyznaczników stylu naszej epoki. – Wyoblenia, miękkie kształty, a niekiedy także nieregularności form przenikają do naszych ogrodów wprost ze świata natury. Najpierw odmieniły wnętrza salonów, gabinetów i sypialń, a teraz nadają ton także balkonom czy tarasom – zauważa Edyta Liberacka.

Najbardziej wyrazisty przykład tego trendu stanowi nowa kolekcja Moon, obejmująca niezwykle eleganckie 2-osobowe sofy, szezlongi, stolik kawowy i fotele o otulających formach. W opływowej linii dostrzegamy inspiracje stylem art déco. O fascynującej urodzie tych mebli stanowią też elementy z giętego drewna oraz wysokie oparcia z dekoracyjnym wyplotem z grubego sznura. To doskonały wybór dla posiadaczy ogrodów otaczających eleganckie wille i właścicieli gustownych balkonów oraz tarasów w stylowych kamienicach.

Uwagę warto zwrócić również na fotel wiszący Cocoon De Luxe, bestsellerowy model siedziska, w którym organiczna miękkość kształtów została perfekcyjne zbalansowana z geometrią form. Dzięki temu fotel doskonale będzie wyglądał z nowoczesnymi czy minimalistycznymi kształtami np. stolików, donic lub parawanów balkonowych. A kiedy pogoda nie pozwoli na beztroski relaks w towarzystwie natury, Cocoon De Luxe świetnie sprawdzi się we wnętrzach salonów, sypialni lub gabinetów, zachęcając do odpoczynku i beztroskiej chwili zapomnienia.

Swobodne sploty

Jedną z ikon mebli ogrodowych są wszelkiego typu plecionki. – Choć znane od stuleci, za sprawą utalentowanych projektantów ukazują wciąż nowe oblicza – uśmiecha się Edyta Liberacka. Obok prezentowanej już serii Moon wiele mówi o tym kolekcja Maje Sand, w której gęsty oplot, wytrzymałego ekorattanu o średnicy aż 10 milimetrów(!), przywodzi na myśl klasyczne wyroby z wikliny. Seria mebli ogrodowych wyposażona w miękkie siedziska i poduchy w kolorze nadmorskiego piasku, buduje swobodną atmosferę lata spędzonego w eleganckim kurorcie.

Wyplatana ze sznura opaska nadaje ton także utrzymanej w stylu nowoczesnym kolekcji Balear. Dostrzegamy ją m.in. w oparciach sof i foteli, na podstawie szezlonga oraz w bazie stolika. Zarazem i tu komfort wypoczynku w plenerze zapewnia mięsista tapicerka. – Podobnie jak w wielu innych meblach, jakie proponujemy, masywne poduchy spoczywają na ażurowej, dobrze wentylowanej podstawie. Docenia się to zwłaszcza w upalne dni lata – podkreśla product managerka Miloo Home

Wśród tegorocznej oferty Miloo Home znalazła się również niezwykle efektowna plecionka w szachownicę (szerokość poszczególnych pasm to aż 5 cm!), którą można oglądać w linii mebli ogrodowych Moma. Jasny, naturalny odcień ekorattanu podkreśla tu misterny splot, dodatkowo eksponując mocne, geometryczne formy mebli. Wyraziste kształty sof i foteli mogłyby przytłaczać, ale ich surowość łagodzą wygodne, tapicerowane oparcia i siedziska zapraszające do odpoczynku, a wykonane z wodoodpornej, łatwej w czyszczeniu tkaniny outdoorowej.

Mini rozmiar maksimum relaksu

Wraz z nadejściem ciepłych dni coraz chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny i przyjaciół, choć zdarza się, że wybieramy spokojne rendez-vous z ulubioną lekturą w roli głównej. Jaki mebel ogrodowy sprawdzi się wówczas najlepiej? Z pewnością komfortowy fotel z podnóżkiem, taki jak dostępny w ofercie Miloo Home komplet Lorado. Jego minimalistyczny design, widoczny zarówno w oszczędnej formie siedziska, jak i giętych, metalowych nóżkach, świetnie koresponduje z geometrycznie plecionym sznurem, dającym maksimum komfortu podczas ciepłych, letnich dni.

Niezwykle obiecującą nowością wśród mniejszych rozmiarowo mebli outdoorowych jest puf ogrodowy wyposażony w duży, łatwo odpinany, zamek błyskawiczny. Dzięki temu pojedyncze modele można ze sobą łączyć, dopasowując je tym samym do indywidualnych potrzeb użytkowników. Chwilę prywatnego relaksu umili standardowa wersja pufu-leżanki, perfekcyjnie dopasowując się do kształtu ciała, dzięki miękkiemu, granulkowatemu wypełnieniu, aby w mgnieniu oka zamienić się w komfortową sofę odpowiednią dla potrzebującej odpoczynku rodziny. – Warto zwrócić uwagę, że jest to ciekawy przykład mebla modułowego, który umożliwia nie tylko tworzenie niepowtarzalnych układów, dopasowanych do konkretnej przestrzeni, ale też zmianę aranżacji w zależności od potrzeb albo nastroju – dodaje product maganerka Miloo Home.

Ponadczasowa prostota

Inspiracje minimalistyczne, które w ostatnich latach odmieniły polskie domy, a także balkony, tarasy, i ogrody, wciąż rodzą owoce. W ofercie Miloo Home odnajdziemy  je m.in. w bestsellerowej kolekcji Berg. W trzyelementowym zestawie dostępna jest sofa 2- i 3-osobowa oraz stolik kawowy – wszystkie łączące wytrzymałość aluminium z niewymuszonym urokiem drewna teakowego, które wprowadza do kompozycji akcenty naturalności i ciepła. – Estetyczny mariaż miękkich, wygodnych poduch z geometryzowanymi liniami minimalistycznych nóżek udowadnia, że z pozoru kontrastowe połączenia mogą wyglądać harmonijnie – wskazuje Edyta Liberacka. Linia Berg to jedna z kilku propozycji w Miloo Home, pozwalających wykreować na tarasie czy w ogrodzie spójny wystrój – total look.

Mocna podstawa stylu

Tym, co pozwala uzyskać tak znakomite rezultaty wizualne w połączeniu z wygodą użytkowania są materiały dobrane z myślą o dobrym i długim funkcjonowaniu prezentowanych mebli w warunkach plenerowych. Kluczową rolę odgrywa tu aluminium w trwałej powłoce proszkowej, odpowiednie gatunki drewna (z egzotycznym teakiem oraz rodzimą akacją na czele) oraz innowacyjne tkaniny. Choć do złudzenia przypominają materiały dobrze znane z mieszkań, wyróżniają się znakomitą  odpornością m.in. na plamy, wodę czy promieniowanie UV. Wszystko po to, by odpoczynku w plenerze nie zmąciła myśl o prozie życia. Niech będzie tu miejsce tylko dla poetyckiego uroku natury.

*********

Aby poznać nową kolekcję ogrodową Miloo Home warto zajrzeć do jednego z salonów stacjonarnych Miloo Home lub na: https://www.miloohome.pl/ogrod