A gdyby tak zamieszkać na zielonej wyspie? Na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej, otoczonej Odrą, w zgodzie z historią powstały mieszkania zapewniające wygodę życia w połączeniu z bliskością natury oraz dynamicznym centrum. Wspaniałą okolicę i widoki na panoramę Wrocławia oferuje w pełni wykończone mieszkanie na ostatnim piętrze, zachwycające ponadczasową elegancją, naturalnymi kolorami i nowoczesnymi materiałami. Inwestycję zrealizował Eiffage Immobilier Polska.

Funkcjonalność, elegancki styl i historia we Wrocławiu. Tak zaprojektowano komfort w mieszkaniu w Atmo
Otoczenie natury, spacery nad rzeką i po pobliskim Parku Mieszczańskim nazywanym wrocławskim Central Parkiem, z dala od miejskiego hałasu, a w tętniącej życiem części stolicy Dolnego Śląska. Atmo zrealizowane przez Eiffage Immobilier Polska jest idealną propozycją dla szukających miejsca do życia, gdzie elegancja i nowoczesny design łączą się z komfortem codziennego użytkowania.


Ergonomia i harmonia przestrzeni dla codziennej wygody
To 3-pokojowe mieszkanie wyróżnia się funkcjonalnością i ergonomicznie zaplanowaną przestrzenią, za której wystrój odpowiadają architekci pracowni Decoroom. Aby stworzyć elegancką i wysmakowaną przestrzeń, połączono styl japandi z klasycznymi akcentami. Użyto stonowanych pastelowych kolorów – z akcentami pudrowego różu, głębokiego błękitu i ciepłych beży.
Zastosowane kolory wprowadzają do wnętrza poczucie lekkości i harmonii. Taka paleta nie tylko optycznie otwiera przestrzeń, ale też tworzy przyjemny, kojący klimat sprzyjający relaksowi i codziennemu wyciszeniu. Wnętrze emanuje ciepłem i wyrafinowaniem dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, jasnemu drewnu, miękkim tkaninom boucle oraz delikatnym plecionkom, które wspólnie tworzą spójną, elegancką kompozycję. Zastosowano także miękkie, obłe i organiczne formy mebli oraz dodatków – takich jak sofa, lampy, konsola w holu, stół z krzesłami, łóżko czy lustro – które stanowią mocny wyróżnik aranżacji i doskonale wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Całość dopełniają klasyczne sztukaterie, wprowadzające nutę dekoracyjnej finezji. Pod względem stylistycznym wnętrze bazuje na grze kontrastów i subtelnych, eleganckich akcentach. W kuchni zestawiono wyrazisty blat i pas roboczy imitujące mocno żyłowany kamień z frontami o rysunku słoistego drewna, tworząc wyrazistą, ale spójną kompozycję. Styl podkreślają również metalowe detale w odcieniach szczotkowanego złota – uchwyty, baterie kuchenne i łazienkowe oraz okucia lamp, co dodaje wnętrzu szlachetności i nowoczesnej klasy – mówi Urszula Gorczyca, architekt wnętrz z pracowni Decoroom.

Gra faktur i oświetlenia
Nietuzinkowego charakteru mieszkaniu dodaje również salonowa lampa o nietypowej formie i niebanalnych kolorach takich jak róż i błękit. Spora liczba punktów oświetleniowych mieszkania umożliwia swobodne kreowanie nastroju w zależności od potrzeb domowników. Powtarzające się w różnych pomieszczeniach ryflowane wykończenia wprowadzają zaś trójwymiarowość i ciekawą grę faktur, nadając wnętrzu głębi i elegancji, co jest szczególnie wyraźne na dekoracyjnie ścianie w sypialni. Całość subtelnie uzupełniają dekoracje okienne, jak firany i zasłony z naturalnych, lekkich tkanin w jasnej kolorystyce, w elastycznym upięciu typu flex, co nie tylko dodaje przytulności, ale i optycznie „podnosi” wnętrze. Na uwagę zasługuje także jasna pastelowo różowa łazienka, z dużym blatem przy umywalce i dużą ilością miejsca na przechowywanie. Dominującym materiałem jest gres z oryginalnym wzorem lastryko-terrazzo w nowoczesnej odsłonie – wzbogacony o delikatny akcent szarości, który nawiązuje do chłodniejszych tonów pojawiających się w pozostałych pomieszczeniach.



Na styku sfer relaksu, rozrywki i historycznej zabudowy
Część dzienna apartamentu, wspaniale doświetlona dzięki przestronnym oknom, została starannie podzielona na trzy strefy – wypoczynkową, jadalnianą i kuchenną, co zapewnia komfort w użytkowaniu. Projekt zakłada wyraźny nacisk na praktyczne rozwiązania – w każdym pomieszczeniu przewidziano pojemne strefy przechowywania oraz pomocnicze miejsca do odkładania, takie jak szafki nocne, stoliki kawowe czy konsola w holu, które podnoszą funkcjonalność i ułatwiają organizację przestrzeni. Szczególną uwagę poświęcono kuchni, która nie tylko stanowi centralny punkt mieszkania, ale została także ergonomicznie zaprojektowana z zachowaniem klasycznego trójkąta roboczego, co zapewnia wygodę podczas gotowania i poruszania się między głównymi strefami pracy.


Projekt został stworzony z myślą o trzyosobowej rodzinie, która ceni sobie połączenie wygody i ponadczasowej estetyki. Nasza inwestycja Atmo wyróżnia się kreatywnym wykorzystaniem przestrzeni, tak w mieszkaniach, jak i otoczeniu budynku, w którym nie brakuje zieleni czy miejsc do spotkań, czego najlepszym przykładem jest wewnętrzne patio z amfiteatrem, ławkami i klimatycznym oświetleniem. Co więcej, zadbaliśmy o historyczne dziedzictwo tego miejsca. Bryła budynku Atmo, w którym znajduje się to fantastyczne mieszkanie, została wkomponowana w ceglane mury zabytkowej stajni, która w XIX w. była częścią koszar wojskowych. Dzięki rewitalizacji wyeksponowaliśmy unikalny, historyczny kontekst tej części miasta i zmieniliśmy zrujnowane stajnie w historyczny element nowoczesnego osiedla – mówi Kamil Dominiak, project manager w Eiffage Immobilier Polska.