Szklana garderoba

Włoska marka Lema, pozostając wierna rzemieślniczym tradycjom, prowadzi nieustanny dialog ze współczesnością. Garderoba Tian jest tego najlepszym przykładem. Cała wykonana z barwionego szkła i osadzona na aluminiowej ramie wyczarowuje we wnętrzu zjawiskowy efekt. To już coś znacznie więcej niż funkcjonalny mebel.

Garderoby przypominające witryny są modne od jakiegoś czasu, jednak Tian idzie o krok dalej. W modelu szkło gra główną rolę, przez co mebel przypomina ogromne akwarium. Schodzące się ze sobą tafle dają efekt jednolitej powierzchni. Dopiero za tą „szklaną elewacją” widoczny jest aluminiowy regał. Ta nowość technologiczna daje monolityczny wygląd garderoby, gdzie cała powierzchnia staje się nieprzerwaną kopułą nieba „tian”. Dzięki temu mebel jest silnym elementem aranżacji wnętrza. Przedefiniowuje na dobre główną dotychczas, praktyczną rolę szafy czy garderoby.

– Design marki  Lema jest głęboko osadzony w tu i teraz. Dziś dostrzec można wyraźną potrzebę bezkompromisowego personalizowania przestrzeni. W tym również wnętrza szafy i garderoby, które przestają już być tym, co służy chowaniu, a przeciwnie,  eksponowaniu – komentują architektki Karina Snuszka i Dora Kuć z pracowni MoodWorks. Najnowsze modele szaf i garderób pozwalają aranżować ekspozycje budujące opowieść o właścicielu. Ujawniają jego charakter, poczucie estetyki, słabość do kapeluszy, garniturów, eleganckich sukienek, ekstrawaganckich butów.  Do monolitycznej szklanej bryły Tian mamy ochotę podejść i zerknąć na ubrania prześwitujące przez jej tafle, bardziej już przypominające eksponaty. Oświetlone od wewnątrz regulowanymi, liniowymi źródłami LED, a przy tym nieznacznie tylko zarysowane dzięki barwionemu szkłu, intrygują. Jak zawartość muzealnych gablot.

– Marka Lema od zawsze kojarzy się z niezwykle precyzyjnymi rozwiązaniami, w których funkcja i jakość są punktem wyjścia, a wyrafinowana estetyka zgrabnie je spaja – mówi arch. Karina Snuszka z pracowni MoodWorks. Nie inaczej jest w przypadku garderoby Tian z jej elastyczną kompozycją i modułowością. Można ją z łatwością dopasować do własnej wizji i potrzeb. Zarówno w zakresie organizacji przestrzeni wnętrza, jak i materiałów wykończeniowych: szafek, półek, wieszaków. Zgrabnie łączy i dzieli poszczególne sektory pozwalając estetycznie i praktycznie eksponować ubrania, akcesoria i dodatki galanteryjne.

Od początku idea marki Lema opiera się na prowadzeniu rozmowy z użytkownikiem i wpisywaniu się we współczesną ideę domu, przestrzeni coraz wyraźniej szytej na miarę. Projektowane przez rodzinę Meroni meble wchodzą też w interakcję ze sobą, ale mogą funkcjonować samodzielnie. Tian jest doskonałym tłem zarówno dla wyrazistych sof retro Lemy, jak i modernistycznych foteli i krzeseł. Z powodzeniem wpisuje się we wnętrza nowoczesne, klasyczne, ale również industrialne czy vintage. Markę Lema oferuje showroom MOOD. www.mood-design.pl